Jak zacząć

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Jak zacząć

Postprzez kamilx » 11 lipca 2017, godz. 22:23

Witam,

Przejrzałem sporą liczbę wątków jednak nadal nie jestem pewny od czego zacząć. Zdiagnozowaną u mnie kilka lat temu wadę szczęki (nie jestem pewien nazwy, ale chyba przodozgryz). No i teraz pytanie, jak zacząć całą przygodę z próbą naprawy tego ? Czy najpierw ortodonta, czy szukać chirurga szczękowego i z nim się umawiać ? Wybaczcie, jeżeli gdzieś jest taki wątek, ale naprawdę nie udało mi się znależć.
kamilx

Jak zacząć

Postprzez Dominus Tenebrae » 11 lipca 2017, godz. 22:30

Najpierw nalezy udac sie do chirurga szczekowego specjalizujacego sie w zabiegach ortognatycznych ( dla ulatwienia przejzyj dzial " dyskusja na temat szpitali I chirurgow I wybierz kogos z twojej okolicy ). nastepnie zapytaj chirurga o ortodonte z ktorym wspolpracuje, a nastepnie udaj sie do ortodonty na ustalenie planu leczenia w celu przygotowania do operacji :)
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Powrót do Pytania ogólne