Zgryz otwarty - plany leczenia, kiedy jest operowalny?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez deemem96 » 3 sierpnia 2017, godz. 18:15

Hej kochani,
Jestem nieszczesliwą posiadaczką zgryzu otawrtego. Mam 21 lat.
Chciałam jak najszybciej założyc aparat... i chyba sie pospieszylam...
Moja orto nic nie wspomniala, na temat operacji( nie nazwala mojej wady, nie przedstawila planu leczenia itp ) ( moje zeby od 4 mi sie nie stykaja także, moge włożyc palec pomiędzy zamknięta szczękę pionowo i poziomo ) Czy to mozliwe ze leczy mnie metoda kamuflażu, nie informując mnie, ze istnieje tez inne wyjscie ? Czy każdy zgryz otawarty leczy sie operacyjnie? Narazie kończę podkręcac hyraxa, i mam aparat założony na górę. w przeciągu miesiąca bede miec założony dół.
Czy byle jaki orto moze wspólpracowac z chirurgiem szczekowym, czy oni maja wyznaczonych orto?
Chcialabym też poznac plany leczenia od ludzi, którzy mieli taką wadę. Nie wiem co mam, myślec, co robic. Kazda informacja jest na wage złota :)))):))):))))))
deemem96

Postprzez Dominus Tenebrae » 3 sierpnia 2017, godz. 20:07

deemem96, nie mialam zgryzu otwartego, wiec w tym Ci nie pomoge, ale wiem, ze niekazdy orto wspolpracuje z chirurgiem. Chirurdzy maja swoich orto, z ktorymi wspolpracuja. Mozliwe wiec, ze leczy cie kamuflazem. Skontaktuj sie z innym orto w twojej okolicy, przejzyj sobie dzial o ortodontach
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez deemem96 » 3 sierpnia 2017, godz. 21:17

Kurde, bo ja nie wiedzialam o tym, ze moja wade trzeba leczyc operacyjnie ;/
w sumie u tej babki sa zdj z efektmi i jest podpis " we wspolpracy z chirurgiem szczekowym. " Wybrałam ją bo znajomi polecali. Leczy bez wyrywania zębów, trudne przypadki itp. Jest bardzo dyspozycyjna ( aparat zakladala mi o 21 ) itp itp.
Myslicie, że moge zmienic jej plan leczenia? Nie boje sie operacji, ani nic. Chce to wyleczyc porządnie. ;/
deemem96

Postprzez soldiero » 3 sierpnia 2017, godz. 21:29

Po prostu zapytaj się na najbliżej wizycie jakie ma plany w Twoim leczeniu, wspomnij o operacji i zobaczysz co Ci odpowie. Ja miałem zgryz otwarty i w sumie m.in. dzięki temu forum wiedziałem o operacji jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez soldiero » 3 sierpnia 2017, godz. 21:29

Po prostu zapytaj się na najbliżej wizycie jakie ma plany w Twoim leczeniu, wspomnij o operacji i zobaczysz co Ci odpowie. Ja miałem zgryz otwarty i w sumie m.in. dzięki temu forum wiedziałem o operacji jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez whitebuzz » 3 sierpnia 2017, godz. 22:01

Ja mam zgryz otwarty. Jak jem czipsa, albo coś drobnego, to muszę gryźć tylnymi zębami, bo przodem to mogę je jedynie wkładać na leżąco. xD
Czeka mnie operacja dwuszczękowa, jeszcze nie wiem kiedy, ale mam nadzieję, że prędko. :)
PS. Skąd jesteś?
whitebuzz

Postprzez deemem96 » 3 sierpnia 2017, godz. 22:05

Ja lecze sie w Wawie :D
Ja żyłam z tym zgryzem do 19 roku życia w niewiedzy :D:D:D
A powiedzcie mi twarz bardzo sie zmienia? :D:D
deemem96

Postprzez Dominus Tenebrae » 4 sierpnia 2017, godz. 00:01

deemem96, ja miałam operację jednoszczękową. operowana była szczęka i szczerze mówiąc to twarz mi się zmieniła. Nie jakoś mega znacząco, bo pole operacyjne nie było tak rozległe, ale bardzo na korzyść. przy operacjach dwuszczękowych ten efekt jest często taki, że cała twarz się zmienia. Osobiście poznałam kilka osób po operacji i często są nie do poznania :aparat:
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez deemem96 » 4 sierpnia 2017, godz. 00:32

No własnie w necie dowiedzialam sie tyle, że zgryz otwarty leczy się operacją dwuszczękową.
Ale nic nie pisza o podzialach zgryzu otwartego, czy kazdy sie leczy operacyjnie. Na szczęscie u orto jestem za trzy dni. Tylko slabo by bylo zmienic tak szybko orto bo mimo wszystko wlozylam w to 2.5 tysia.
Myslicie ze powinnam udac sie do lekarza ( teraz tylko czy rodzinnego czy jakiego? orto? dentysty? (lecze sie prywatnie))po skierowanie do tego chirurga szczekowego? Ile prywatnie kosztuje taka konsultacja? jak sie do niej przygotowac? jaki jest sredni czas oczekiwania?
I teraz druga kwestia bo juz oglupialam.
Kamuflaż ponoc robi sie poprzez usuniecie dwoch zebów i przesunieciu ich. Tak jest z przodozgryzem i tylozgryzem. A jak wyglada kamuflaz zgryzu otawartego? Bo mi orto mówila tylko o usuwaniu trzech 8 i jednej 7 - leczonej kanałowo. Bo nie mam miejsca na nie w luku, ale to mam usuwac jak ona mi powie w aparacie.
deemem96

Postprzez misiaewusia » 4 sierpnia 2017, godz. 10:51

Ja zgryz otwarty leczyłam jednoszczękową. Ale skoro jesteś z Wawy to masz tu kilki dobrych chirurgów i ortodontów. Wybierz się na konsultację do któregoś z nich skoro nie jesteś pewna swojego leczenia. I lepiej zmienić orto wcześniej niż później.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne