Czy wystąpilibyście w takim programie?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Herons » 20 września 2017, godz. 22:05

Witam czy jeśli pojawiłaby się szansa, że ktoś zooperowałby was w krótkim odstępie czasu tak jakby prywatnie tylko, że wy w zamian za to mielibyście wystąpić w programie typu sekrety lekarzy i opowiedzieć całą swoją historię związaną z wadą, co ci najbardziej w niej dokucza itp.
Herons

Postprzez sinusoidalna » 20 września 2017, godz. 22:44

Szczerze? Prawdopodobnie tak. Zależałoby to jednak od tego, czy chirurg dobrze dogadywał się z moim ortodontą i czy generalnie byłby dobrym specjalistą. Jak wiadomo, wady są skomplikowane i wymagają współpracy między lekarzami.
Opowiedziałabym o moim przypadku, bo przez wiele lat bardzo się mojej wady wstydziłam i zachowywałam jakby jej nie było. Wydawało mi się, że jestem jedyną taką osobą na świecie i że to jakiś powód do wstydu, że jestem taka "wybrakowana". :facepalm: Wiem, głupie. Teraz moje nastawienie diametralnie się zmieniło, mówię wszystkim przez co przechodziłam i trochę też edukuję znajomych na tematy ortodontyczne i chirurgiczne. :D
Myślę, że w jakiś sposób taki program pomógłby wielu osobom, chociażby tym, które są wyśmiewane czy czują się samotni ze swoim przypadkiem. Tyle się teraz mówi o tolerancji, o tym, że nie można wyśmiewać się z powodu wagi, wzrostu, ale jeśli chodzi o krzywe zęby czy właśnie wadę ortognatyczną, to nigdy nie spotkałam się z komunikatem "Hej, to wada jak każda inna, wygląda się przy niej inaczej, nie jest jednak w porządku robić sobie heheszki i zwracać się do drugiego człowieka per szuflada czy koński ryj" (i wbrew pozorom takie słowa nie padają jedynie z ust niewychowanych dzieciaków, ale także na pozór dorosłych ludzi, mówię z doświadczenia). Może przedstawienie operacji i trudności z nią związanych na ekranie chociaż trochę uświadomiłoby widzów?
como no te voy a querer...
sinusoidalna

Postprzez Herons » 20 września 2017, godz. 23:07

sinusoidalna napisał(a):Szczerze? Prawdopodobnie tak. Zależałoby to jednak od tego, czy chirurg dobrze dogadywał się z moim ortodontą i czy generalnie byłby dobrym specjalistą. Jak wiadomo, wady są skomplikowane i wymagają współpracy między lekarzami.
Opowiedziałabym o moim przypadku, bo przez wiele lat bardzo się mojej wady wstydziłam i zachowywałam jakby jej nie było. Wydawało mi się, że jestem jedyną taką osobą na świecie i że to jakiś powód do wstydu, że jestem taka "wybrakowana". :facepalm: Wiem, głupie. Teraz moje nastawienie diametralnie się zmieniło, mówię wszystkim przez co przechodziłam i trochę też edukuję znajomych na tematy ortodontyczne i chirurgiczne. :D
Myślę, że w jakiś sposób taki program pomógłby wielu osobom, chociażby tym, które są wyśmiewane czy czują się samotni ze swoim przypadkiem. Tyle się teraz mówi o tolerancji, o tym, że nie można wyśmiewać się z powodu wagi, wzrostu, ale jeśli chodzi o krzywe zęby czy właśnie wadę ortognatyczną, to nigdy nie spotkałam się z komunikatem "Hej, to wada jak każda inna, wygląda się przy niej inaczej, nie jest jednak w porządku robić sobie heheszki i zwracać się do drugiego człowieka per szuflada czy koński ryj" (i wbrew pozorom takie słowa nie padają jedynie z ust niewychowanych dzieciaków, ale także na pozór dorosłych ludzi, mówię z doświadczenia). Może przedstawienie operacji i trudności z nią związanych na ekranie chociaż trochę uświadomiłoby widzów?

Z tego co wiem jedna osoba z naszego forum wystąpiła w takim programie, nie pamiętam tematu tego programu a p.Marek Białoruski wystąpił w sekretach lekarzy, z tym że on naprawdę miał sporą wadę i pierwszy lepszy chirurg nie był w stanie mu pomóc.
Herons

Postprzez Beatrycze » 13 października 2017, godz. 20:43

Herons napisał(a):Witam czy jeśli pojawiłaby się szansa, że ktoś zooperowałby was w krótkim odstępie czasu tak jakby prywatnie tylko, że wy w zamian za to mielibyście wystąpić w programie typu sekrety lekarzy i opowiedzieć całą swoją historię związaną z wadą, co ci najbardziej w niej dokucza itp.

Skakałabym jak pijany pająk :) lepsze to niż opowiadanie o za dużych "wargach" z dołu..przez pewną 60-letnią panią...
Beatrycze

Postprzez chonka » 15 października 2017, godz. 15:46

Hmm, szczerze mówiąc myślę, że nie bardzo :lol: nie lubię, gdy robi mi się zdjęcia, a co dopiero mówić o kręceniu o mnie materiału :mrgreen: i tu nie chodzi o to, że wstydzę się swojej wady, bo mówię o niej publicznie każdemu kto pyta mnie o aparat itd, ja po prostu się wstydzę swojego wyglądu :lol:
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez gagadek » 23 października 2017, godz. 20:47

chyba nie, choć teraz po zabiegu pewnie perspektywa się zmienia...
gagadek

Powrót do Pytania ogólne