Współpraca z chirurgiem - Szybszy termin operacji

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Herons » 21 grudnia 2017, godz. 22:28

Witam, mam trochę takie nietypowe pytanie

Przeglądając niektóre strony klinik i chirurgów szczękowych na fejsie można się natknąć na promocyjne filmy z udziałem pacjentów z wada zgryzu. Ktoś wie może na czym polega taka współpraca, pacjenci zostają za mniejsze koszta zooperowani prywatnie czy jak?

-Czy każdy może podjąć z chirurgiem taką współpracę? - Słyszałem też o przypadkach, gdzie ludzie dostawali przykładowo szybciej termin na borowskiej za to, że byli "królikami doświadczalnymi" dla studentów.
Herons

Postprzez Dominus Tenebrae » 22 grudnia 2017, godz. 09:40

Herons, ja na przykład dostałam szybszy termin na Borowskiej, ale to dlatego, że załatwiła mi go dr Warych. Jeśli chodzi o bycie królikiem doświadczalnym, to nie każdy pacjent się do tego kwalifikuje, zazwyczaj to chirurg wychodzi z taką inicjatywą w momencie, kiedy akurat ma zapotrzebowanie i widzi odpowiedzni dla pokazu przypadek.
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez JohnDoe » 26 grudnia 2017, godz. 02:12

Jak napisała Dominus - to chirurg wychodzi z inicjatywą, gdy widzi ciekawy przypadek, bądź chce przetestować nową metodę, nie słyszałem jeszcze o szybszych terminach dla "królików doświadczalnych" dla studentów - pacjentów mają na co dzień wystarczająco, a podczas rejestracji zgodę na uczestniczenie (bierne) studentów w operacji i tak musisz podpisać, bo inaczej NFZ nie refunduje (przynajmniej tak było przed każdą z moich operacji), pewnie dlatego, że szpital na Borowskiej jest uniwersytecki.

Z tego, co się orientuję, do zalet można zaliczyć termin operacji praktycznie do wyboru i omijanie wszystkich kolejek (np. przychodnia, RTG itp.). Za operację i pobyt i tak nie płacisz, bo na NFZ (chyba, że nie masz ubezpieczenia).
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Powrót do Pytania ogólne