Niedociśnięte zęby na tomografii komputerowej?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Herons » 16 marca 2018, godz. 20:56

Witam, ostatnio na borowskiej we Wrocławiu robiłem tomografię. Niestety trafiłem na jakąś "nieogarniętą" radiolog, która sama nie wiedziała czy ja mam mieć zaciśnięte zęby czy nie. Mówiła mi, że oni robią tak normalnie na luźno. Zaufałem jej ale mam wątpliwości. Oczywiście pojechałem do ortodontki, powiedziała że przy planowaniu 2D to nie ma zbytnio różnicy ale lepiej jak mimo wszystko ząbki zaciśnięte. Powiedziała, że to przejdzie, ale ja trochę się boję że chirurg się doczepi i mnie nie zooperuję.

Co myślicie?
Herons

Postprzez Radunia » 17 marca 2018, godz. 11:56

Zadzwoń do gabinetu chirurga i dopytaj. Poza tym planowania nie robi się na sali operacyjnej, więc jeśli chirurgowi nie spodoba się ta tomografia, to da Ci znać na etapie planowania i pewnie będziesz miał chwilę na zrobienie nowej. Chyba, ze zamierzasz operować się gdzieś, gdzie planowanie robi się dzień przed operacją, wtedy nie zastanawiaj się, tylko dzwoń do chirurga i zapytaj.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez Herons » 17 marca 2018, godz. 15:26

Radunia napisał(a):Zadzwoń do gabinetu chirurga i dopytaj. Poza tym planowania nie robi się na sali operacyjnej, więc jeśli chirurgowi nie spodoba się ta tomografia, to da Ci znać na etapie planowania i pewnie będziesz miał chwilę na zrobienie nowej. Chyba, ze zamierzasz operować się gdzieś, gdzie planowanie robi się dzień przed operacją, wtedy nie zastanawiaj się, tylko dzwoń do chirurga i zapytaj.

Mi planowanie operacji robi ortodontka B.Warych z Wrocławia bo szpital w Rzeszowie działa na takiej zasadzie, że tam ortodonta planuję operację.

I powiedziała mi moja ortodontka, że i tak by mi nie wystawiła skierowania nawet na CBCT płatną bo i tak za dużo promieniowania jak na taki krótki okres czasu. TK miałem 5 marca a operacja 17 kwietnia, ale raczej powinno przejść bo jednak skoro ona im planuje operacje to oni tylko TK potrzebują do tkanek miękkich i sprawdzenia struktur kostnych.
Herons

Powrót do Pytania ogólne