Haczyki w łukach operacyjnych ranią śluzówkę

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Herons » 8 kwietnia 2018, godz. 13:42

Witam, mam już łuki operacyjne ale haczyki ranią mi trochę śluzówkę. Nakładam na nie wosk, ale nie wiem czy to tak dobrze ciągle z nim chodzić bo jak go ściągam i wymieniam na nowy to widzę, że te dziąsła są zaczerwienione tak jakby traktowały ten wosk jako osad i boję się czy jakieś zapalenie tych dziąseł się nie będzie robić.
Herons

Postprzez Radunia » 8 kwietnia 2018, godz. 18:33

Używaj jakiegoś gojącego płynu do płukania ust. Też mam haczyki, nakładam na nie wosk (zwłaszcza na noc, bo w dzień już się do nich przyzwyczaiłam i wosk noszę tylko na jednym, najbardziej odstającym), a do płukania używam Baikadentu i śluzówka jest w porządku.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez OlexRollex » 11 kwietnia 2018, godz. 19:55

Ja miałam ten sam problem, niestety wosk mi nic nie dawał, wiec chodziłam z poranioną buzią aż do operacji (całe szczęście tylko kilka dni) ale po przyjęciu do szpitala powiedziałam o tym chirurgowi który przeprowadzał ze mna konsultacje przed oparacją i powiedzieli ze spróbują coś zrobic podczas operacji żeby było to bardziej komfortowe. W piątek minie 3 tyg od mojej operacji i opuchlizna mi już zeszła i faktycznie mnie już nie ranią, wiec polecam powiedziec chirurgowi, nie wiem kiedy masz operacje ale tyle mogę poradzić i życzyć oczywiście powodzenia :D
OlexRollex

Powrót do Pytania ogólne