Czy to naprawdę tyle kosztuje ?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Mygal » 11 czerwca 2018, godz. 19:42

Witam serdecznie :)

Chciałbym się z wami skonsultować odnośnie kosztów leczenia. Na wstępie muszę zaznaczyć, że zanim zdecydowałem się na leczenie byłem świadomy kosztów i liczyłem się z wydatkiem rzędu nawet 40k - 50k, więc nie chodzi mi o jakieś cięcie wydatków kosztem efektów. Po otrzymaniu planu leczenia w jednej z klinik oferujących kompleksowe leczenie (Warszawa i okolice) zacząłem mieć wątpliwości, czy aby na pewno ktoś mnie tu nie naciąga na kasę.

Najpierw cena leczenia ortodontycznego. Obecnie mam założony aparat od 3 miesięcy (góra i dół). Tutaj ceny raczej standardowe 1900zł za łuk. Jednak dość drogie moim zdaniem wizyty kontrolne - 300zł.

Teraz przechodząc do sedna: mój plan leczenia oprócz leczenia ortodontycznego zawiera 2 zabiegi:

1. Kortykotomia szczęki i żuchwy, augmentacja wiórami kostnymi i biomateriałem (szczęka i żuchwa), usunięcie 4 zatrzymanych zębów (ósemek) 18 28 38 48. Całkowity koszt zabiegu 21 500zł

2. Osteotomia szczęki i żuchwy + genioplastyka. Koszt 28 500zł

i później dalsze leczenie ortodontyczne

Najbardziej zastanawia mnie pierwszy zabieg: nigdzie nie spotkałem się z takimi cenami kortykotomii czy usunięcia ósemek. Przykładowo w klinice Promedion (chyba bardzo renomowana) usuwaja wszystkie ósemki w cenie 4800zł - 5900zł https://klinikapromedion.pl/cennik-ortognatyka

Czy możliwe żeby kortykotomia była tak droga? Może ten biomateriał tyle kosztuje?

Proszę o rady i pomoc.

wielkie dzięki :)
Mygal

Postprzez jagooo » 12 czerwca 2018, godz. 16:16

ja mam za łuk 2300 za to wizyty kontrolne 200zł - osobno opłacałam koszty dodatkowe wynikające z planu leczenia na początku leczenia - kilka tyś.
jak być może wyczytałeś na forum operacje można mieć na nfz, ale jak chcesz prywatnie to często potrafi to być nawet droższe.
co do ósemek to usuwałam u specjalisty metoda dłutowania płacąc kilkaset złotych parę lat temu, a resztę normalnie za mniejszą kasę. może ta cena jest za zabieg w jakimś znieczuleniu( no chyba nie uspieniu?o.O ) zapytaj się w klinice? : p skąd ta cena
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
jagooo

Postprzez Mygal » 12 czerwca 2018, godz. 17:54

Tak, oba zabiegi są na uśpieniu tj. znieczuleniu ogólnym. Trzeba więc doliczyć koszty sali, pielęgniarki i personelu, czyli każdego trzeba opłacić. Orientujecie się ile kosztuje sama kortykotomia? Myślę, że gdybym wykonał to osobno gdzie indziej to byłbym co najmnien 10 000zł do przodu i chyba tak zrobie. Tylko wtedy musiałbym też zmienić chyba ortodonte...
Mygal

Powrót do Pytania ogólne