Czy ktoś z Was jest niezadowolony z efektu operacji?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez maxi » 18 stycznia 2011, godz. 00:20

Jak w tytule.Chodzi mi o to czy pomimo przebytej operacji jestescie niezadowoleni ze swojego wygladu.Czy zdarza sie,ze pomimo tego skomplikowanego i dlugiego procesu leczenia efekt wizualny nie jest taki jak oczekiwaliscie?Może to głupie pytanie ale chciałabym wiedziec.
maxi

Postprzez Lord Voldemort » 18 stycznia 2011, godz. 11:18

no przecież tu nikt nie robił operacji dla wyglądu,tylko dla zdrowia :facepalm: :facepalm: :facepalm:
AVADA KEDAVRA
Lord Voldemort

Postprzez maxi » 18 stycznia 2011, godz. 13:54

Moja koleżanka bedzie robiła op.progenii u Kozakiewicza wlasnie ze wzgledu na wyglad.A ja jesli sie zdecyduje na op. retro to tez ze wzgledu na to,ze zmienia mi sie twarz bo wada poglebia sie.Czy jestesmy wyjatkami bo chcemy te wady zoperowac ze wzgledu na efekty estetyczne?
maxi

Postprzez Tula » 18 stycznia 2011, godz. 17:01

Ja jestem niezadowolona. Niech nikt nie wciska kitu, że operację robi się dla zdrowia.
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Postprzez maxi » 18 stycznia 2011, godz. 18:03

Dziekuje Tula,że sie odezwałas.I za szczerosc.Jak juz gdzies pisalam mam pewne doswiadczenie w kwestii zmieniania swojego wygladu przy pomocy skalpela.Np. powiekszylam biust i nie jestem zdowolona.No oczywiscie jest wiekszy ale nie taki jak chcialam,nie idealny.A jesli wydaje na cos mase pieniedzy to chcialabym,zeby moje oczekiwania byly spelnione.Chodzi mi o to,ze lekarz,ktory nas operuje powinien byc nie tylko doskonalym rzemieslnikiem ale artysta.Nie tylko chirurgiem szczekowym ale tez w pewnym stopniu chirurgiem plastycznym.No i teraz pytanie jak do takiego lekarza trafic?Tula czy moglabyc napisac co mialas robione i czemu jestes niezadowolona?Bylabym wdzieczna
maxi

Postprzez alca » 18 stycznia 2011, godz. 19:31

Tula, - to, że Ty zrobiłaś operację tylko i wyłącznie dla urody i nie jesteś zadowolona, to nie znaczy, że wszyscy mieli takie same pobudki.

maxi - chyba tylko prywatnie, Twoje oczekiwania wydają się być dość duże - zwłaszcza, że względy zdrowotne są na drugim miejscu.
16.10.2007 Poznań, segmentacyjna osteotomia szczęki
20.05.2008 Łódź, genioplastyka,
10.12.2010 Łódź, osteotomia żuchwy, wyciągnięcie płytek
13.04.2012 Łódź, wyciąganie płytek, korekta brody
wada: retrogenia, prognacja szczęki, niedorozwój brody
alca

Postprzez Renesens » 18 stycznia 2011, godz. 20:21

Oczywiście, przy dużej wadzie wygląda też ma znaczenie.. na tyle, by wyglądać normalnie. Ale zdrowie też jest ważne! Każdy ma prawo podejmować się operacji z innych względów, ale nie może uogólniać. Bo to, że Tula zrobiłaś operację ze względów estetycznych to Twoja sprawa, ale nie oznacza to, że każdy robi tylko i wyłącznie dlatego.
Lekarz powinien uczynić wszystko, by efekt wizualny był jak najlepszy.. ale ważne by zgryz prawidłowo się składał, by nie było problemu ze stawami, ścierającymi się zębami, bólami..
Tula, jesteś bardzo młoda i to, ze obecnie nic się nie działo to nie oznacza, że za 10lat nie miałabyś jakiś problemów.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Postprzez ansza » 18 stycznia 2011, godz. 21:40

Tula napisał(a):Ja jestem niezadowolona. Niech nikt nie wciska kitu, że operację robi się dla zdrowia.

a dlaczego jesteś niezadowolona?

A prawda jest taka że ok dla zdrowia też się robi ale nie wierze w to że nikt nie bierze pod uwagę swojego wyglądu. Ja wiem że wystepują na "starość" problemy jeśli się nie zoperuje tej wady (bo to jedyny sposób) ale jest masa ludzi którzy się na to nie decydują i żyją. Niestety ja się boję i nie wiem nadal co zrobić ....
Co do lekarzy którzy robią operacje plastyczne różnego rodzaju to niestety ale nie zawsze może być tak jak byśmy chcieli ja byłam u 3 lekarzy i każdy nie daje mi 100% pewności że bedzie super extra wręcz przeciwnie słysze to samo od każdego "wie Pani to jest tylko medycyna i wszytko się może zdarzyć szanse są 50 do 50" więc nie wiem co to za lekarz który mówi na pewniaka że będzie super...
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Postprzez kasztanowa » 18 stycznia 2011, godz. 21:54

maxi napisał(a):.Nie tylko chirurgiem szczekowym ale tez w pewnym stopniu chirurgiem plastycznym.

W pewnym stopniu owszem :) Ale nie z każdej twarzy da się zrobić piękność, gdy tylko ustawi jej się dobrze zgryz. Robi się co może, ale większość zależy od predyspozycji genetycznych, tzn. jak wyglądałaby twarz, gdyby nie odziedziczyła wady zgryzu, czyli wyglądała normalnie. Na tym to polega, więcej za bardzo nie da się zrobić (może plastyka brody), w innych kwestiach już trzeba biegać do chirurga plastycznego.

maxi napisał(a):Tula czy moglabyc napisac co mialas robione i czemu jestes niezadowolona?

ansza napisał(a):a dlaczego jesteś niezadowolona?

W tym albumie publicznym znajduje się Tula http://picasaweb.google.com/progenicy . Dodam, że ze strony zgryzowej jest wszystko ok.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez ansza » 18 stycznia 2011, godz. 22:14

Właśnie widziałam wg mnie nie jest źle po operacji ładnie usta zrobiły się widoczne i ładniejsze zęby na brodę wogóle nie zwróciłam uwagi ale najważniejsze jest abyś Ty się czuła dobrze. Mi się podoba ;]
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne