Refundacja zabiegu

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Refundacja zabiegu

Postprzez neasa » 31 października 2011, godz. 18:28

Witam.
Mam do Was pytanie odnośnie refundacji.. Jestem przygotowywana do operacji laterogenii, wiem że na dzień dzisiejszy jest ona refundowana.. A co jesli np w przyszłym roku już nie bedzie?? Czy wtedy bede musiala za nia zaplacic czy osoby juz przygotowywane do niej beda jeszcze mialy ja na koszt NFZ ??? Piszcie jak cos wiecie bo obawiam sie ze moge zostac z zebami przygotowanymi do operacji do konca zycia bo nie bede miala na nia pieniedzy:P
aparat górny: 7.11.2011r
aparat dolny: 25.06.2012r
ortodonta: Kraków
Dwuszczekowa:
Data zabiegu: 28.08.2013r.
Dr. Nowak
neasa

Refundacja zabiegu

Postprzez Renesens » 31 października 2011, godz. 20:36

neasa, póki co nic nie słyszałam o zmianach. Juz kilka lat temu chodziły pogłoski, że operacje ortognatyczne mają wylecieć z koszyka refundacji, ale za każdym razem zostawało po staremu. Myślę (i mam taką nadzieję), że nie grozi nam utrata refundacji :)
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Refundacja zabiegu

Postprzez neasa » 31 października 2011, godz. 21:49

Ja natomiast słyszałam już od dwóch ortodontów, że jest to bardzo prawdopodobne, i nie wiadomo czego się mozna spodziewac za 2 lata, bo tyle przynajmniej bedzie trwalo moje przygotowanie do zabiegu. Na chlopski rozum w razie "czegoś" nie powinni zostawiac nas na lodzie, bo przeciez wiekszosc z nas liczy na to ze nie bedzie musialo placic i co jezeli ktos nie ma takich pieniedzy? ...

--- 31 października 2011, godz. 21:52 ---

Nie wiem czy jest tutaj ktoś w podobnej sytuacji czy kazdy liczy sie z tym ze jak bedzie musial to zaplaci?
aparat górny: 7.11.2011r
aparat dolny: 25.06.2012r
ortodonta: Kraków
Dwuszczekowa:
Data zabiegu: 28.08.2013r.
Dr. Nowak
neasa

Refundacja zabiegu

Postprzez charonio » 1 listopada 2011, godz. 00:37

Luz, co roku krążą takie ploty, nikt tak naprawdę nie jest zdolny cokolwiek spekulować, zwłaszcza jakiś ortodonta co to ministerstwo najwyżej widział, ale pewnie ma znajomego na boku, co robi to prywatnie albo coś w tym stylu. Podejrzewam, że nigdy nie wypadnie to z koszyka refundacji, skala tego problemu jest ogromna, pokazują to fora i statystyki, a wcale się nie poprawia.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Refundacja zabiegu

Postprzez TeczowaOna » 13 marca 2012, godz. 16:47

Czy do chirurga potrzebne jest jakieś skierowanie?
TeczowaOna

Refundacja zabiegu

Postprzez Sunrise » 13 marca 2012, godz. 22:06

TeczowaOna napisał(a):Czy do chirurga potrzebne jest jakieś skierowanie?

Tak - z wyjątkiem chirurga w prywatnej placówce, za którego płacisz Ty, a nie NFZ. Skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu z nazwą placówki chirurga i pieczątkami przychodni - ważne ;P
Sunrise

Refundacja zabiegu

Postprzez slash117 » 11 sierpnia 2012, godz. 22:28

Czy to prawda, że NFZ nie refunduje zabiegu dwuszczękowego połączonego z genioplastyką? Podobno z refundacją trzeba to rozbić na dwa zabiegi. Jak to w końcu jest?
Operacja: 17.12.2012
slash117

Refundacja zabiegu

Postprzez dorcia » 11 sierpnia 2012, godz. 22:48

Nieprawda.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Refundacja zabiegu

Postprzez jolkaolka » 5 września 2012, godz. 16:56

A powiedzcie mi jak to dokładniej z tym skierowaniem - ja mam skierowanie od prywatnego ortodonty i oczywiście na Szaserów to nie przeszło. Jak pójdę do najzwyklejszego, państwowego lekarza, to po prostu przepisze mi treść tego skierowania i da odpowiednie pieczątki? I jak to jest z ubezpieczeniem, jeśli jestem studentką? Chcą ode mnie jakieś ksero, a ja nie wiem skąd mam to wziąć i jaki dokument ma potwierdzić, że to ubezpieczenie mam.
orto: dr Samarcew
chirurg: dr Przybysz
operacja: 10.12.2012r. - osteotomia szczęki w obrębie szwu podniebiennego oraz obustronnie w linii Le Fort I, WIM Warszawa
aparat: 17.12.2012 - haas, rozkręcanie od 21.12.2012
jolkaolka

Refundacja zabiegu

Postprzez Renesens » 5 września 2012, godz. 19:00

jolkaolka napisał(a):Jak pójdę do najzwyklejszego, państwowego lekarza, to po prostu przepisze mi treść tego skierowania i da odpowiednie pieczątki?
tak, skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

jolkaolka napisał(a):I jak to jest z ubezpieczeniem, jeśli jestem studentką? Chcą ode mnie jakieś ksero, a ja nie wiem skąd mam to wziąć i jaki dokument ma potwierdzić, że to ubezpieczenie mam.
powinnaś być ubezpieczona u rodziców. Ja cały czas korzystam z ubezpieczenia mamy. Bierzesz legitymację ubezpieczeniową, albo RMUA (czy jak to się zwie).
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne