Refundacja zabiegu

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Refundacja zabiegu

Postprzez klara125 » 25 kwietnia 2016, godz. 21:39

silence_84 napisał(a):ile czekałaś na zabieg?

Na początku zapisali mnie na grudzień 2019r, a później dostałam termin na marzec 2016r. (bo wtedy zakończyły się moje przygotowania ortodontyczne)

silence_84 napisał(a):Faktycznie tak jest, że musisz najpierw zakończyć przygotowanie ortodontyczne, cy można np pół roku wcześniej się zapisać na listę?

Ja się zapisałam wcześniej, ale lekarze pytali mnie kiedy będę gotowa
silence_84 napisał(a):O razu trafiłaś do placówki państwowej, czy najpierw miałaś wizytę prywatną, a później ten sam lekarz operował się w szpitalu???

Najpierw poszłam prywatnie do chirurga, a później do tego samego chodziłam państwowo, oczywiście ten sam cjirurg też operował mnie w szpitalu :) Uwielbiam mojego chirurga :love:
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Refundacja zabiegu

Postprzez celka » 4 lipca 2016, godz. 16:14

Mam wąską szczękę. Chciałabym ja poszerzyć Hyraxem, ale też mieć zabieg rozerwania szwu podniebiennego. Czy po prostu mam powiedzieć mojej orto, żeby mnie na ten zabieg skierowała? Bo chyba można to zrobić na nfz?
Proszę o odpowiedź. Co robic, szukać orto który mnie skieruje na zabieg? dzwonić i pytać?
celka

Refundacja zabiegu

Postprzez sukoa » 4 lipca 2016, godz. 19:25

celka napisał(a):Mam wąską szczękę. Chciałabym ja poszerzyć Hyraxem, ale też mieć zabieg rozerwania szwu podniebiennego.

Jeśli już to dystraktorem, hyrax ma to do siebie, że nie jest koniecznie cięcie.

celka napisał(a):Co robic, szukać orto który mnie skieruje na zabieg? dzwonić i pytać?

Kluczową osobą jest tutaj tak naprawdę chirurg, to on będzie decydował, natomiast co do samego pomysłu zabiegu i dalszego leczenia po nim, to takie rzeczy musisz już ustalać z ortodontą.
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Refundacja zabiegu

Postprzez celka » 5 lipca 2016, godz. 19:32

Czyli iść do chirurga twarzowo szczękowego i powiedzieć, że mam wąską szczękę i czy mi zrobi chirurgiczne cięcie? Czy najpierw do orto, która mnie wyśle do chirurga o "zgodę/opinię" na zabieg?
Sukoa dziękuję za odpowiedź.

Od czego zacząć, bardzo proszę o odp.

I jeszcze jedno pytanie.
Ja mam naprawdę wąską szczękę, górny łuk i dolny. Znajomi sami od siebie mi na to kilka razy zwrócili uwagę (to, że z jednej strony jest węzsza to inna sprawa).

Jeśli lekarz zgodzi się mi poszerzyć górę przez zabieg kortykotomii i dystraktor, to co wtedy z dołem??
będę miała operację dwuszczękową, czy można to jakoś też przez zabieg kortykotomi poszerzyć, ale np. juz takie cięcia przy zębach. Dolne zęby mam może nie stłoczone, ale bardzo ciasno ubite.

Poprzedni orto mi zmniejszał szczękę (górny łuk i dolny), mimo, że ogólnie miałam małą.
celka

Refundacja zabiegu

Postprzez sukoa » 5 lipca 2016, godz. 20:07

celka napisał(a):Od czego zacząć, bardzo proszę o odp.

Najpierw ortodonta, potem chirurg, albo konsultacje u jednego i drugiego. Wybierz sobie chirurga ja oczywiście stawiam na dr Pawlaka, ale wiem, że on się zajmuje wyłącznie poważniejszymi zabiegami od rozcinania szwu, jednak jego opinia na pewno da Ci pogląd na to co robić.

Tak czy siak będziesz musiała nosić aparat, więc ortodonta musi ogarnąć Cię przed co i jak i z kim należy robić.
02.2014 - Aparat Damon
06.2015 - Wyjęcie płytek

Obrazek
sukoa

Refundacja zabiegu

Postprzez celka » 5 lipca 2016, godz. 20:19

Ok. Udam się do dra Pawlaka, a jakiego ortodontę polecasz???? U kogo byleś najpierw i na kogo zmieniłeś?
celka

Refundacja zabiegu

Postprzez sukoa » 5 lipca 2016, godz. 20:22

celka napisał(a):U kogo byleś najpierw i na kogo zmieniłeś?

Byłem u dr Downarowicz potem u dr Strzałkowskiej, ta druga odwaliła kawał dobrej roboty, jest na pewno znakomitą ortodontką, ale również niezłą businesswoman bo jest strasznie droga.
02.2014 - Aparat Damon
06.2015 - Wyjęcie płytek

Obrazek
sukoa

Refundacja zabiegu

Postprzez gawron006@o2.pl » 6 listopada 2016, godz. 13:39

witam..mamy listopad 2016r. mam 29 lat i zastanawiam sie nad leczeniem wady tyłozgryzu.wiec powiedziano mi ze operacja dwuszczekowa no i raczej genioplastyka brodki.i takie pytanie....jak to zrobic przez NFZ/? ortodonta wiem ze prywatnie,ale jak dalej z tym NFZ? czy te operacje nadal sa refundowane?i napisal by ktos kto to przerabiał,jakie po kolei kroki podjąć... do jakiego ortodonty sie udac by pokierował mnie na operacje przez nfz.jestem z okolic warszawy.prosze o pomoc...
gawron006@o2.pl

Refundacja zabiegu

Postprzez EdenHazard » 6 listopada 2016, godz. 15:58

proste , wybierasz szpital w ktorym jest chirurg szczekowy , najlepiej ci z polecanych na forum i umawiasz sie na konsultacje , zabierajac ze soba dokumentacje od ortodonty , no i on ci mowi co i jak ty mu , chodzisz do ortodonty i potem za jakis czas znowu do chirurga az do pelnego ustawienia zebow i zrobienia wszystkiego co bedzie kazal chirurg , potem konsultacja znowu i termin operacji ci dawaja i wstawiasz sie jak do szpitala na operacje , procedura jak kazda inna z tym . Niektore szpitala np szpital na lindleya w warszawie nie maja pelnej refundacji a WIM w warszawie nie refunduje dystraktora tylko trzeba go tam robic prywatnie - 3 tys zl.
EdenHazard

Refundacja zabiegu

Postprzez gawron006@o2.pl » 7 listopada 2016, godz. 16:45

ok.rozumiem.ja dopiero temat zaczołem.niemam jeszcze aparatu.miałem zapalenie dziąseł i plastyke wedzidełka dolnego.ale chciał bym namiar do jakiegos dobrego ortodonty.w warszawie,który współpracuje z chirurgiem.mozecie kogos polecic...? :?:
gawron006@o2.pl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania ogólne