Wada szczęki?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Wada szczęki?

Postprzez Immortality » 28 maja 2012, godz. 17:15

Mam dosyć poważny problem, moim zdaniem, bo jeszcze nigdy nie spotkałam osoby z wadą taka jak moja... w życiu mi to nie przeszkadza, ale koszmarnie wygląda. Nie jestem pewna, czy miałam tak od urodzenia, czy od czasu, kiedy zaczęły wyrastać mi stałe zęby i nie wiem także, co ja mam z tym zrobić...

Dołączam zdjęcie zgryzu:

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 2d514.jpg/

Moje dolne zęby są tak samo położone jak tutaj.

troszkę przesadziłam z tą linią zębów po lewej stronie, nie idą pod tak strasznym kątem, ale mimo wszystko wyglądam, jakbym miała tylko pół górnej jedynki.

Da się coś z tym zrobić, czy do końca życia będę musiała z tym żyć? Myślałam nad przedłużeniem jedynki, żeby to tak brzydko nie wyglądało, ale nie wiem, czy to jest dobry pomysł.
Immortality

Wada szczęki?

Postprzez kasztanowa » 28 maja 2012, godz. 17:31

Idź do dobrego ortodonty i jego zapytaj, tu nie ma na forum specjalistów, lista jest tutaj: viewforum.php?f=23 Powiem tylko, że zawsze na pewno coś da się zrobić :P
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wada szczęki?

Postprzez Immortality » 28 maja 2012, godz. 18:21

byłam u ortodonty, powiedział, że tego aparatem nie wyleczę. ja już nie wiem... :( ale dziękuję za odpowiedź.
Immortality

Wada szczęki?

Postprzez Tula » 28 maja 2012, godz. 18:24

Jeśli górne zęby układają Ci się tak jak narysowałaś na obrazku, to możesz mieć źle ustawioną szczękę i zbyt ostrą płaszczyznę zgryzową. Leczy się to poprzez rotację szczęki :).
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Wada szczęki?

Postprzez kasztanowa » 28 maja 2012, godz. 20:36

Immortality napisał(a):byłam u ortodonty, powiedział, że tego aparatem nie wyleczę. ja już nie wiem... :( ale dziękuję za odpowiedź

Lepiej przejdź się do ortodonty polecanego z forum, na pewno coś zaradzi, a w razie konieczności wyśle do chirurga. Niestety w Polsce mamy wielu niekompetentnych ortodontów, którzy niewiele wiedzą na temat bardziej zaawansowanych przypadków, znam wiele historii, ilu ludzi się na tym przejechało ;) Warto iść z polecenia ;)
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wada szczęki?

Postprzez johny3329 » 22 stycznia 2013, godz. 11:22

Chciałabym podzielić się pewnym widjo, które bardzo mną wstrząsnęło; mianowicie, jakie nieprawdopodobne rzeczy współczesna medycyna może robić z deformacjami twarzy.
Dziewczynka ma zespół Crouzona - w tym 'pozorną' progenię, ogólnie niedorozwój części twarzy. Zastosowano wobec niej bardzo skomplikowane leczenie z zastosowaniem Le Forta III oraz dystrakcji twarzoczaszki - polecam obejrzenie:
johny3329

Wada szczęki?

Postprzez justynka0204 » 24 lipca 2013, godz. 20:46

Witam. :)
Jestem tu nowa... Od wielu lat mam wadę zgryzu i co jakiś czas przechodzi mi przez myśl żeby coś z tym zrobić. (mam 20 lat) Gdy byłam w podstawówce dentystka powiedziała że mam wadę zgryzu która będzie się pogłębiać i powinnam w wieku 16 lat założyć aparat. Jednak wtedy nie było to jeszcze widoczne i tak temat odszedł w niepamięć. Wiem że moja wada jest poważna i na dzień dzisiejszy sam aparat nie załatwi sprawy :cry:

Przeszukałam internet i ciągle trafiałam na progenię jednak nie mogłam znaleźć ,,czegoś'' podobnego do mnie.
I oto ten temat :razz: i zdjęcie w pierwszym poście !! Moja żuchwa jest przesunięta w prawo, jednak dolne zęby są schowane za górnymi dopiero gdy dla mnie w nienaturalny sposób wyprostuje żuchwę zęby sie nie łączą i wychodzą do przodu. Czy ktoś spotkał się z taką wadą zgryzu?

Bardzo mi to przeszkadza w życiu codziennym.. Dołączam zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek
justynka0204

Wada szczęki?

Postprzez charonio » 24 lipca 2013, godz. 21:24

Poczytaj o laterogenii i następnym razem załóż swój własny temat, bo Cię jeszcze jakiś moderator zbeszta ;).
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Wada szczęki?

Postprzez meamea » 24 lipca 2013, godz. 21:50

Ja mialam baaardzo podobna asymetrie ( tylko ze zgryzem otwartym w moim przypadku) :) zrotowali mi to podczas operacji i teraz jest okej ( w moim dzienniku leczenia mam zdjęcia - na kilku ostatnich stronach)
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

Wada szczęki?

Postprzez awzan » 24 lipca 2013, godz. 22:41

@justynka0204
Ja mam bardzo podobnie, z tym że u mnie to jest dodatek do mojej progenii i kilku innych prawdopodobnych wad i nie wiem skąd ja mam takie pojemne usta, ale gdy są zamknięte nie widać żadnej z moich licznych wad. Są proste, pełne i na swoim miejscu. Dopiero gdy się uśmiecham brzydko się wykrzywiają, no i widać masakryczne zęby a la stonehenge.
awzan

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne