Warszawa- ortodonta który zna się na zgryzach głębokich

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Postprzez Bazilio » 27 listopada 2017, godz. 22:21

Cześć wszystkim! Jak w temacie jestem z Warszawy i poszukuję ortodonty który zna się na leczeniu zgryzów głębokich BEZ OPERACJI.Mam 23 lata. Nigdy w życiu nie zgodzę się na taką operację ale nie oceniam jeśli inni sobie robią, każdy powinien decydować indywidualnie i spoko. Moja wada to szkieletowy zgryz głęboki, zbyt niski kąt zuchwy 9st. Byłem już u dwóch ortodontek ale chcę zasięgnąć jeszcze opinię trzech. Czy moglibyście mi polecić kogoś kto się zna na leczeniu głębokiego zgryzu. Chciałbym aby ktoś zdecydował o podniesieniu mi wysokości zwarcia poprzez ekstrakcję zębów(nie wiem czy to się tak nazywa), ustawienie ich pod odpowiednim kątem oraz nadbudowanie kompozytem, dodatkowo aby mi wysunięto lekko rzuchwę do przodu. Tak ja to widzę natomiast chciałbym wiedzieć jak to będą widzieli ortodonci. Myślałem o takich klinikach jak Face Smile czy MCS bo są znane. Podoba mi się też podejście Piskorskich ale oni chyba działają w Zakopanem? Nie ważne, proszę o wasze propozycje
Bazilio

Postprzez Dominus Tenebrae » 28 listopada 2017, godz. 09:06

Bazilio, w tym wieku żuchwy się nie wysunie bez operacji, bo kość nie rośnie i nic tu nie pomoże opróczboperacji w tym przypadku. Maska twarzowa na niewiele się zda, bo to i tak nie ruszy kości. A co do ustawuenia zębów to chodzi o zwykły kamuflaż. A dlaczego nie chcesz operacji? Boisz się, czy to coś innego?
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Bazilio » 28 listopada 2017, godz. 10:00

Ponieważ wada ta nie utrudnia mi jakoś życia, trochę mi przeszkadza wygląd twarzy przy zaciśniętych zębach bo żuchwa faktycznie wyglada na skrócona ale i tak przez 95% dnia chodzę z otwarta żuchwą i tego nie widać wiec nie chciałbym się tego podejmować tylko dla wyglądu. Kiedyś miałem operowana przegrodę nosa i myśle ze nożna to porównać bo tez mi łamali kość ale tamto miało uzasadnienie i tego chciałem bo miałem problemy duże z oddychaniem a tutaj nie widzę sensu. I tak wiem ktoś może powiedzieć ze zeby się będą ścierać i będą może jakieś bóle występować itp ale u mnie ta wada jest genetyczna po ojcu i on nigdy nie narzekał na takie dolegliwości.
Bazilio

Postprzez soldiero » 30 listopada 2017, godz. 17:35

Skoro chodzisz ciągle z otwartą "żuchwą" (jak rozumiem z otwartą buzią?) to chyba dalej masz jakieś problemy z oddychaniem ^^

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 06.2017
soldiero

Postprzez Bazilio » 30 listopada 2017, godz. 22:43

Z otwartą żuchwą, buzię mam zamkniętą (usta).
Bazilio

Postprzez Plaquo » 5 grudnia 2017, godz. 18:04

Ja od siebie polecam Legionowo i ProDental.
Plaquo

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów