M. Walerzak cennik

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez aga90210 » 20 października 2013, godz. 13:02

martka napisał(a):dzieki aga, a ty tez do operacji?i kiedy i u kogo zamierzasz?prywatnie czy NFZ?

-- 20 października 2013, godz. 12:46 --

sluchaj a jesli ja robilam wyciski u innej orto. to jak powiem ze narazie jednak rezygnuje to ona mi te wyciski da i te moje zdjecia?

Zamierzam na NFZ, i chyba doktor Konrad jest moim przeznaczeniem :]

Tak, orto da ci zdjecia- to twoja dokumentacja medyczna, zaplacilaś za nie, nie mogą ci nie wydać zdjęc i wycisków. Nawet nie musisz mówic, dlaczego chcesz je wziąć (bo równie dobrze mogłabys z nimi iść np. do dentysty).
aga90210

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez afi » 20 października 2013, godz. 13:03

martka napisał(a):dzieki aga, a ty tez do operacji?i kiedy i u kogo zamierzasz?prywatnie czy NFZ?

-- 20 października 2013, godz. 12:46 --

sluchaj a jesli ja robilam wyciski u innej orto. to jak powiem ze narazie jednak rezygnuje to ona mi te wyciski da i te moje zdjecia?

To powiedz, że potrzebujesz tej dokumentacji na konsultację u chirurga. Myślę, że wtedy nie powinna mieć żadnych oporów przed wypożyczeniem.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 27 czerwca 2014, godz. 12:24

mam pytanko do osób które leczą się lub leczyły u dr.Moniki Walerzak, jak często doktor zleca piaskowanie i czy trzeba je robić w jej gabinecie? nie ukrywam ze 200 zł to trochę dużo jak za samo piaskowanie i chetnie robiłabym je gdzies gdzie jest taniej. i drugie pytanie jak często sa robione te wyciski - podobno operacyjni pacjenci maja je robione co jakiś czas, jak wiadomo to dodatkowe koszty - 100 zł. i czy możecie napisać czy u dr są jeszcze jakies inne koszty oprócz wizyt miesięcznych?
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez aga90210 » 28 czerwca 2014, godz. 11:29

Mialam robione piaskowanie przy kazdej zmianie aparatu tzn:
-przed zalożeniem hyraxu
-po zdjęciu hyraxu (chyba...)
-przed zało żeniem dolnego luku
-przed zalożeniem górnego łuku

i tyle. Mialam jeszcze miec jedno- przed operacją, ale musialam odwolac jedną wizytę i ppotem nie bylo na to czasu. Czyli w sumie 4 razy piaskowanie. Możesz część z tego robic gdzie indziej, ale tylko wtedy gdy nie musisz zdejmować łuków i gumek (tzn. gdy nie masz aparatu orto na zębach).

Co do wycisków to mialam
-przed rozpoczeciem leczenia -góra i doł
-po założeniy hyraxu
-tylko góra
-kontrolne w hyraxie-tylko góra
-po zdjęciu hyraxu- tylko góra
-po półtora roku leczenia- góra i dół, z tym poszlam do poradni szczękowej do szpitala
-po 2 latach leczenia- czyli już z karteczka, ze za miesiąc konczymy i jestem gotowa do operacji- góra i dół
-na 2 tygodnie przed operacja, aby chirurg zaplanowal dobrze- góra i dół, 2 komplety

o, duzo tego było widzę.

Oprocz tego robilam zdjęcia rtg- pantomogram i cefalogram, 3 razy.
-przed rozpoczeciem leczenia (z tymy przyszlam na pierwsza wizytę)
-po płtora roku
-po 2 latach (tu chyba tylko 1 zdjęcie)

Robilam je zawsze gdzie indziej- w fc zdjęcie kosztuje 100 zł, a w Panoramiku na pl. Dabrowskiego 75 zł.

Oprócz tego płacisz za wizyty co ok. 5 tygodni- 300 zł (chyba ze masz metalowy aparat, to pewnie taniej), zalożenie kobayashi- 250 zl. Przygotowanie planu leczenie chyba ok. 200 zł. Jak mi wypadl łuk z zamków i przyszlam na poprawienie to nic nie płaciłam, za wizyty kontrolne gdy miałam hyrax tez nic. Zapewne sporo zapłace znów na koniec leczenia- za płytke retencyjną, piaskowanie itd..
aga90210

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 28 czerwca 2014, godz. 13:44

aga bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, orto nic mi nie mówiła o hyraxie ani koboyashi, czy to znaczy że nie bede tego miała czy to wszystko wychodzi w trakcie leczenia? za tydzien mam miec zakladany metal na górną szczękę , piaskowanie już zrobilam w innym gabinecie.

-- 28 czerwca 2014, godz. 13:47 --

aga a moglabys tez napisać czy wyleczylas wszystkie zeby do zalozenia aparatu? ja wczoraj bylam u stomatolog, zrobila mi 3 zeby i powiedziala ze reszta jest w porzadku a dzis jak bylam na piaskowaniu to inna pani stomatolog zrobila mi przeglad i znalazla mi jeszcze 3 zeby do zrobienia! zwariowac idzie, denerwują mnie te ciagle koszta a zabawa dopiero sie zaczyna......
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez aga90210 » 28 czerwca 2014, godz. 20:23

Jeśli za tydzień masz mieć aparat, to nie będziesz miala hyraxu. Kobayashi to sa takie druciki z malutkimi haczykami, które kazdy ma zakladane przed operacją.
Wyleczyłam wszystkie zęby przed aparatem, teraz zrobił mi sie jeden ubytek, mozna go wyleczyc w aparacie.

Koszty są bardzo duże. Ja zaczelam jakiekolwiek leczenie ortodontyczne dopiero w wieku 26 lat, gdyz wczesniej nie było mnie na nie stać. Wolałam poczekac i zrbić dobrze, niż oszczędzać na lekarzach.
Operację juz mam za soba, i zrobiłam ją w Ciechanowie, aby było szybciej- co kosztowało mnie dodatkowe 3 tys. pln (bo w Ciechanowie mozna zrobic operacje na nfz, ale nie badania i tzw. szyny potrzebne chirurgom).

A, dolicz jeszcze szczepienie na żółtaczkę- nieobowiazkowe, ale warto zrobić (płacilam 3x 55 zl). Koszty leków, szczoteczek, płynu do płukania ust (to juz nieduzo, moze w sumie 100 zl na to wydałam przez cale leczenie), kompresy zelowe albo inne schladzacze- na to wydałam 80 zl (choc równie dobrze mozna przykladać torebkę z lodem owinietą w sciereczkę). Często trzeba usuwac ósemki- robiłam to bezpłatnie, na NFZ (tylko te leki wykupiłam potem).

Po operacji mozesz potrzebować rehabilitacji- tu jeszcze nie doszłam, jakie to koszty.

Jesli chcesz, aby operował cię Walerzak, to ja odpowiednio wczesniej zapisalabym sie do niego na prywatną konsultację. Gdy idziesz na Lindleya do poradni praktycznie nie widzisz sie z chirurgiem (albo widzisz go 3 minuty)- rozmawiasz tylko z pania docent. K. Walerzak jest zalatany i ma duzo pacjentów, jesli chcesz wbic mu się w pamięć i łatwiej dostać na liste oczekujacych na lidleya- ja wydałabym te 150 zł (ale ja sie w koncu u niego nie operowalam, wiec moge nie miec racji).
aga90210

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 29 czerwca 2014, godz. 12:00

u walarzeka to ja już byłam dwa razy za kazdym razem w face clinic, za konsultacje grosza ode mnie nie wziął za pierwszym razem to ja zapisalam sie na konsultacje i do niego i do jego zony to tylko za konsultacje u zony zaplacilam on powiedzial ze mu nic nie place a za drugim razem bylam u niego na konsultacji po planie leczenia u dr Moniki, wyslala mnie do niego na konsultacje i tez nic nie placilam. nie wiem czy dzieki temu wbilam sie mu w pamięc.... :-)

-- 29 czerwca 2014, godz. 12:03 --

co do szczepienia to ja sie juz kiedys szczepilam - mialam jakies 4 lata temu operacje, ale niestety nie wzielam drugiej dawki wiec chyba to szczepienie jest nieaktualne.......
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez afi » 30 czerwca 2014, godz. 06:32

aga90210 napisał(a):Robilam je zawsze gdzie indziej- w fc zdjęcie kosztuje 100 zł, a w Panoramiku na pl. Dabrowskiego 75 zł.

Oprócz tego płacisz za wizyty co ok. 5 tygodni- 300 zł (chyba ze masz metalowy aparat, to pewnie taniej), zalożenie kobayashi- 250 zl. Przygotowanie planu leczenie chyba ok. 200 zł.

Jak to czytam, to mam wrażenie, że mają różne ceny dla pacjentów :shock:
Za zdjęcia w f-c nie zdarzyło mi się jeszcze zapłacić więcej niż 70 zł (jakości tych zdjęć nie mogę porównać z niektórymi z panoramika).
Za piaskowanie płaciłam 150 zł, a robiłam to już 2 razy, z czego jeden całkiem niedawno.
Wizyty przy normalnym aparacie - 250 zł... i to trochę kosi kieszeń... za plan leczenia płaciłam 150 zł (dziwię się tym różnicom :? ).

A jeśli chodzi o żółtaczkę.... taka jest właśnie nasza służba zdrowia - więc nie warto podchodzić do sprawy w stylu - "nikt mi nie mówił, to nie robię", tylko sprawdzić poziom przeciwciał i się ewentualnie doszczepić... bo w razie jakiś komplikacji, tymi, co im będzie najbardziej żal, będziemy wyłącznie my... i nawet, jak zwalimy winę, na lekarzy, czy innych, co "nam nie powiedzieli" to i tak zostaniemy z problemem sami :roll:
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 07:32

ja za plan leczenia płaciłam 150 zł a za zdjęcie 100 zł. piaskowanie, powiedzieli mi że robią za 200 zł, ale ja sobie piaskowanie to robię gdzie indziej, gdzie mam taniej, bo nie widzę potrzeby aby przepłacac, a teraz szczególnie, kiedy czytam że od innych biorą 150 zł......... co do wizyt to 250 zł wizyta kontrolna z aparatem metalowym, aparat sam góra 1600 zł a dół 1400 zł.
najbadziej to nie podoba mi się cena za wizyty kontrolne, to sporo, jednak patrząc na ceny u inych orto przygotowujących do operacji to ceny te wyglądają podobnie
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez afi » 30 czerwca 2014, godz. 07:40

marta_sa napisał(a):najbadziej to nie podoba mi się cena za wizyty kontrolne, to sporo, jednak patrząc na ceny u inych orto przygotowujących do operacji to ceny te wyglądają podobnie

To jest standardowa warszawska cena - od 180 (gdzie potrafią wymieniać Ci np. tylko ligatury) do 300 (tak, są i tacy, co za metalowy łuk potrafią wziąć tyyyyle :o ). Mnie zabolało, bo to powtórne leczenie, a wcześniej płaciłam 50 zł mniej... ale efekty też były "mniej oczekiwane" :]
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów