M. Walerzak cennik

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez aga90210 » 30 czerwca 2014, godz. 09:00

Elala- odpisałam.

Wiecie, 200 zł to sie płaci nie za piaskowanie a za tzw. "pielęgnację", czyli piaskowanie+usuwanie kamienia+szlifowanie. Mnie raz zrobili tylko piaskowanie (bo calość mialam miesiąc wczesniej) to też mniej płaciłam, moze to było 150 zł.

Nie jestem ekspertem aby ocenić jakość zdjęć z panoramika. W każdym razie dają je na na kliszy i na płytce (za dodatkowe 5 zl chyba), pojedynczego zęba nigdy nie robiłam. Polecał mi ich dentysta.
aga90210

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez rywka » 30 czerwca 2014, godz. 09:22

Ja miałam ceny takie, jak afi. Rozmawiałam kiedyś o braku cennika na ich stronie i powiedzieli, że informacje ogólne można uzyskać dzwoniąc na recepcję, a cennik na stronie wprowadza czasem zamieszanie bo nie zawsze koszta, jakie towarzyszą leczeniu są takie, jakie pacjent wyliczy sobie z cennika. Często w praniu wychodzą koszta dodatkowe (u mnie np. hyrax) i dlatego wolą rozmawiać o kosztach z konkretnym pacjentem na podstawie indywidualnych planów leczenia. Ceny aparatu, wizyty kontrolnej itp. podają telefonicznie.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez aga90210 » 30 czerwca 2014, godz. 09:49

Cennik istnieje, wiec moznaby go wywiesic na stronie z informacją, ze ceny mogą się wahać w zaleznosci od planu leczenia.
aga90210

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez rywka » 30 czerwca 2014, godz. 10:07

elala napisał(a):Kombinują moim zdaniem.

Nie sądzę, żeby za dużo "kombinowali" w górę. Mojej orto zdarzało się nie policzyć mi np.za piaskowanie. Trudno mi się wypowiadać bo ja akurat należę do grupy "pacjentów stałych" tzn. całe leczenie od początku do końca i operację odbyłam u nich i na obecnym etapie całe te "kombinacje" K.W. polegają głównie na tym, że ogranicza ponoszone przez mnie koszta jak tylko się da. :) Trudno mi więc narzekać. Sądzę, że jeśli aparat składa się z takich samych elementów i z takiej samej ilości zamków, to ma jedną cenę. Małe różnice mogą wystąpić przy różnicy w zastosowanych elementach. Generalnie - cennik podstawowy może i powinni zamieścić na stronie, ale jego brak nie jest jeszcze dowodem na "kombinowanie". ;-)
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
rywka

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 10:08

elala
patrząc na cennik na nowogrodzkiej to wcale nie mają tam drożej, koszta wizyt kontrolnych sa mniejsze.
przeczytałam że na konsultacji dr zrobił Ci małą symulacje, u mojego dr ta przyjemność kosztuje i wolę nie pisać ile, także powinnaś się cieszyć że wybrałaś nowogrodzką. a z jakim chirurgiem wspólpracuje twój orto?
jak mnie będzie operował walerzak to sobie poczekam na operacje, ma mega kolejki i martwi mnie to, ciekawe czy ktoś inny wezmie mnie pod skrzydła jak ujrzy ze mój orto to pani walerzak....

-- 30 czerwca 2014, godz. 10:09 --

myslicie że warto ich zapytać przy okazji wizyty w face clinic o co chodzi z tym zróżnicowanym cennikiem? boję się ze sobie jeszcze tym zaszkodzę....ze taka roszczeniowa jestem albo co
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez rywka » 30 czerwca 2014, godz. 11:27

marta_sa napisał(a):ciekawe czy ktoś inny wezmie mnie pod skrzydła jak ujrzy ze mój orto to pani walerzak....

Myślę, że nie będziesz wyjątkiem. Leczenie u M.W. nie wiąże się z obligatoryjną operacją u męża. Jest trochę osób,które skorzystały z usług innego chirurga kierując się np. krótszym terminem oczekiwania niż na Lindleya lub bo tak po prostu zdecydowały. Jeśli jest to Twoje pierwsze podejście do operacji, to oni raczej nie wnikają (poza głupimi pytaniami lub żartami) w to, od kogo przychodzisz. Inaczej jest w przypadku poprawki operacji. Ja leczyłam się ortodontycznie w klinice W., a przez całe leczenie nikt mnie nie nagabywał na operację u niego i właściwie do końca mogłam podjąć inną decyzję. To, że M.W. tak zareagowała w przypadku Ciechanowa, mogło wynikać z tego, że jednak na terenie Warszawskim jest te kilka utartych przez pacjentów ścieżek (Lindleya, Szaserów, J. i Wi.) i o Ciechanowie mniej wiadomo.

-- 30 czerwca 2014, godz. 11:34 --

marta_sa napisał(a):myslicie że warto ich zapytać przy okazji wizyty w face clinic o co chodzi z tym zróżnicowanym cennikiem? boję się ze sobie jeszcze tym zaszkodzę....ze taka roszczeniowa jestem albo co

Będąc w klinice wielokrotnie słyszałam, jak M.W. mówiła pacjentowi, że sporządzi zestawienie planowanych kosztów leczenia - może to jest metoda żeby mieć wszystko czarno na białym? Nie bój się zadawać pytań :) - pacjent ma prawo pytać, a zwłaszcza pacjent, który płaci z własnej kieszeni grube pieniądze. ;-)
Ortodonta dr A.M.
rywka

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 11:40

rywka, to może zapytam wobec tego pani dr. M.W o takie zestawienie kosztów z opcja aby były w miarę mozliwości jak najmniejsze:-) chyba nie wypada mi mówić aby za każde ew. piaskowanie liczyła 150 a za zdjęcie 70 zł ? kurcze jakieś mam takie podejście ze mi zwyczajnie głupio tak się targowac...

-- 30 czerwca 2014, godz. 11:44 --

ja tam nie wiem z tym nagabywaniem ale na pewno odczułam podczas planu leczenia że operacja u kogo inego nie musi byc dobrym pomyslem, coś było cyt. "ze nie z kazdym da sie wspolpracowac" i na pewno cos ze nie kazdy zna sie na swoim fachu. i na pomysl z leczeniem na nfz tez nie bylo ochow i achow, owszem robic mozna, ale zapisac sie mozna dopiero jak zeby przygotowane i pacjenci sobie potem czekaja dlugo na operacje, co mnie troche zrazilo do tego pomyslu, takie mialam odczucie jakby pomysl z operacją na nfz nie byl najlepszy. niestety poki co to ja nie mam 15 albo 20 k aby wylozyc na operacje o czym nie omieszkalam nie wspomniec.
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez rywka » 30 czerwca 2014, godz. 11:55

marta_sa napisał(a):z leczeniem na nfz tez nie bylo ochow i achow, owszem robic mozna, ale zapisac sie mozna dopiero jak zeby przygotowane i pacjenci sobie potem czekaja dlugo na operacje,

Praktycznie wszędzie na NFZ zapisać się można dopiero po przygotowaniu zębów i ludzie tak robią i się operują. Innego wyjścia niż poczekanie nie ma. Oczywiście, że nie każdy ma kasę na operację prywatną i ja nikogo do tego nie namawiam, bo z perspektywy dnia dzisiejszego wiem, że na operacji koszta się nie kończą i jeśli ktoś zakłada te 20 tyś na operację, to może się przeliczyć. Trzeba jasno komunikować ortodontce, że Twoja droga musi się odbyć przez NFZ i tyle. Ja też nie lubię się targować i nie prosiłam o początkowe zestawienie kosztów i słusznie, bo po raz kolejny - z perspektywy dnia dzisiejszego wiem, jak bardzo rozminęło by się ono z rzeczywistością.

elala napisał(a):Padła też liczba 300.

300 zł za dwa łuki z aparatem estetycznym
Ortodonta dr A.M.
rywka

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 13:26

a mam takie pytanie, czy chirurg powinien wiedzieć jeszcze przed ustawieniem zębów do operacji ile szczękowa będzie operacja? u mnie np. powiedział 50/50 a wiadomo bedzie po ustawieniu zębów jaka i że to ja będę decydować ( :shock: bo to pacjent oczekuje jakiegoś tam efektu więc może być w zaleznosci od oczekiwan taka albo taka, dla mnie to niedobrze bo ja jestem wiecznie niezdecydowana i wolalabym aby to chirurg powiedział ze ma być taka i koniec kropka.
marta_sa

orto. M. Walerzak cennik

Postprzez rywka » 30 czerwca 2014, godz. 14:01

marta_sa napisał(a):a mam takie pytanie, czy chirurg powinien wiedzieć jeszcze przed ustawieniem zębów do operacji ile szczękowa będzie operacja? u mnie np. powiedział 50/50 a wiadomo bedzie po ustawieniu zębów jaka i że to ja będę decydować ( :shock: bo to pacjent oczekuje jakiegoś tam efektu więc może być w zaleznosci od oczekiwan taka albo taka, dla mnie to niedobrze bo ja jestem wiecznie niezdecydowana i wolalabym aby to chirurg powiedział ze ma być taka i koniec kropka.

Może tak być, że decyzja jest podejmowana po odmaskowaniu wady i czasami właśnie na początku wiadomo 50/50. U mnie na początku była mowa o jednoszczękowej bo właściwie zaburzony był głównie łuk górny. Tak też zakładała ortodontka ale mówiła mi, że to nie jest jeszcze przesądzone. Jak zęby były gotowe i zasiadłam przed chirurgiem, to przekrzywił głowę patrząc na mnie i powiedział:"ależ Pani jest śmiesznie delikatnie krzywa" :) Okazało się, że żuchwa i szczęka nie są względem siebie równoległe o jakiś 1-2 mm i że operacja tylko na szczęce skończy się pozostawieniem tej niewielkiej krzywizny. Wódz wtedy zapytał, czy chcę mieć to zrobione porządnie czy połowicznie, a ja mu na to, że ja nie nastawiałam się na żaden typ operacji i że robimy tak jak uważa za słuszne. Czasem też dwuszczękowa pozwala osiągnąć lepsze efekty estetyczne choć na siłę można by poprzestać na jednoszczękowej i wtedy też dochodzi do decyzji pacjenta. Kwestia indywidualna.Chyba trochę się zrobił wątek nie na temat.
Ortodonta dr A.M.
rywka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów