Regulamin działu

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.
 

Regulamin działu

Postprzez Krzy$ » 6 marca 2011, godz. 11:22

Cel działu.

Przybywa na forum wypowiedzi krytycznych na temat niektórych ortodontów, a konkretnie na temat ich wiedzy o wadach ortognatycznych i prawidłowym przygotowaniu do operacji. Jak w każdym zawodzie są bardziej i mniej obeznani z tematem specjaliści. Celem działu jest pomoc, na podstawie doświadczeń użytkowników, w wyborze kompetentnej osoby do prostowania zębów :). Jest to o tyle ważne że wysokie stawki proponowane za wizyty przez niektórych ortodontów nie zawsze idą w parze z jakością wykonanych usług. Ogólnie rzecz biorąc marże na leczenie ortodontyczne są wysokie, samo leczenie drogie i my jako pacjenci musimy być ostrożni i uważać aby nie wyrzucać naszych pieniędzy w błoto.Regulamin działu

W tym dziale proszę pisać posty wg. schematu:

W tytule pierwsze podaj miasto, (ewentualnie region) - następnie tytuł tematu np:
Śląsk - szukam ortodonty dobrze przygotowującego do zabiegu
Suwałki - czy ktoś z Was leczył się u dr. Zdzisławy Z.?

Zakładanie tematów mających na celu wychwalanie/oczernianie swojego ortodonty jest zbędne, ktoś będzie szukał ortodonty w Twoim regionie, lub opinii o danym ortodoncie - wtedy możesz polecić/odradzić.

Ktoś gdzieś wcześniej zarzucił że na tym forum nie można pisać nic złego o lekarzach - NIEPRAWDA!
Zdecydowanie nie można lekarzy obrażać, tak jak i innych użytkowników forum -> patrz regulamin.
Natomiast jak najbardziej można wyrażać swoją opinię, ważne żeby była uzasadniona i prawdziwa. Każda opinia negatywna czy pozytywna musi być uargumentowana. Wszelkie opinie bez uzasadnienia będą usuwane.

Pozostaje jeszcze kwestia używania pełnych danych osobowych.

Kodeks karny
Rozdział XXVII Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej

art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

art. 213
§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.

Także póki co osobiście odradzam używania pełnych danych osobowych (to tylko moja sugestia, ale pamiętaj o odpowiedzialności za to co piszesz), myślę że imię i pierwsza litera nazwiska a do tego miasto lub ulica określi jednoznacznie specjalistę (tyczy się to głównie negatywnych opinii).
Może jest na forum jakiś prawnik? Jak tak to zapraszam na PW.

I pamiętaj, szukając specjalisty że wszystkie umieszczone na forum opinie zarówno te złe jak i dobre, przedstawiają jedynie subiektywną opinię danego użytkownika. Decyzję zawsze podejmuj samodzielnie.

Za próbę reklamy własnego gabinetu przez ortodontę - z miejsca - BAN.
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Avatar użytkownika
Krzy$
Administrator
 
Posty: 438
Dołączył(a): 11/01/2011
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: Mężczyzna
 

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość