Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez ska3ka » 20 marca 2011, godz. 11:21

Witam wszystkich,

zaczynam swoją przygodę z progenią, rozumiem, że wypadałoby zacząć od poszukiwać ortodonty :razz:

Szukam ortodonty (chyba), który byłby dobry dla początkującego pacjenta z progenią (jestem zielony, jeśli chodzi o usługi w zakresie progeniczno-ortodontyczno-szczękowym). Nie mam worka pieniędzy. Będę wdzięczny za wszelkie porady, w tym też za takie które dla Was są jasne. Za szacunkowy koszt usług ortodonty będę równie wdzięczny. Rozumiem, że kolejność działań jest taka: idę do ortodonty, który zakłada mi aparat, później go zdejmuje przed operacją, po czym kładę się na operację, a potem już 'tylko' ból pooperacyjny i nowa szczęka :D

Dziękuję za odpowiedzi z góry i te w drugim wątku :roll:
Ostatnio edytowano 16 września 2012, godz. 17:19 przez ska3ka, łącznie edytowano 1 raz
ska3ka

Szukam ortodonty - Warszawa

Postprzez charonio » 20 marca 2011, godz. 11:45

ska3ka napisał(a):Witam wszystkich,

zaczynam swoją przygodę z progenią, rozumiem, że wypadałoby zacząć od poszukiwać ortodonty :razz:

Szukam ortodonty (chyba), który byłby dobry dla początkującego pacjenta z progenią (jestem zielony, jeśli chodzi o usługi w zakresie progeniczno-ortodontyczno-szczękowym). Nie mam worka pieniędzy. Będę wdzięczny za wszelkie porady, w tym też za takie które dla Was są jasne. Za szacunkowy koszt usług ortodonty będę równie wdzięczny. Rozumiem, że kolejność działań jest taka: idę do ortodonty, który zakłada mi aparat, później go zdejmuje przed operacją, po czym kładę się na operację, a potem już 'tylko' ból pooperacyjny i nowa szczęka :D

Polecam wybrać jednego z ortodontów forumowiczów, przeczytaj temat viewtopic.php?f=4&t=134
Koszt całościowy masz u mnie w sygnaturce, trzeba sobie liczyć 1500 za łuk, 200 za wizytę kontrolną no i 500 za retencję.
Będziesz miał operację w aparacie i nosił go jeszcze 6 miesięcy po operacji, a potem dostaniesz aparat wyjmowany :P. Tak w przybliżonym skrócie. Aparat pełni sporo funkcji po operacji, zdejmuje się go do operacji w bardzo rzadkich przypadkach.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez kasztanowa » 20 marca 2011, godz. 17:37

ska3ka napisał(a):(który to problem został zdiagnozowany dopiero po wizycie o trzeciego z rzędu laryngologa, wcześniej inny lekarz-specjalista poradził mi brać rutinoscorbin)

:lol:
Może mały offtop - ale mój pierwszy laryngolog stwierdził, że migdałek jest tak mały, że go nie widać... A najlepsze, że mu uwierzyliśmy.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez igorretto » 22 lipca 2011, godz. 22:03

Pewnie już kogoś znalazłeś, a jeśli nie to mogę polecę Ci ortodontę dr Monike Walerzak. Jest rzeczowa i profesjonalna, to perfekcjonistka więc nie ma mowy o jakiś zaniedbaniach czy niedociągnięciach z jej strony. Przyjmuje przy ulicy Łuczek 4 w klinice http://face-clinic.pl/ na miejscu wykonują także operacje znani chirurdzy więc nie będziesz musiał ganiać za nimi po całej Warszawie.
igorretto

Postprzez ska3ka » 11 sierpnia 2011, godz. 13:02

Dzięki za odp.

Na forum w ogóle nie pojawiały się opinie o MCS (zmartwychwstałym jako spółka państwowym bankrucie, dawnym WCS) przy Nowym Zjeździe. Porównywałem cennik MCS, chyba jest z 30% taniej niż gdzie indziej, przynajmniej tam, gdzie mogłem znaleźć odpowiedniki usług w cenniku w prywatnych gabinetach, np. w Ortodonta.waw.pl. WCS zawsze miało bardzo dobre opinie. Nie wiem, jak teraz. Może ktoś coś słyszał? Czy wam to też się wydaje relatywnie tanio?

http://www.mcs-przychodnia.pl
http://www.mcs-przychodnia.pl/sites/def ... 6.2011.pdf (cennik)
Ostatnio edytowano 3 listopada 2012, godz. 23:54 przez ska3ka, łącznie edytowano 1 raz
ska3ka

Postprzez imka79 » 14 sierpnia 2011, godz. 00:07

polecam dr Barbarę Obłoj www.odent.pl
wada: Progenia + niedorozwój szczęki
orto: dr. Obłoj
Aparat góra i dół porcelana: marzec 2010
Operacja: dwuszczękowa
Termin: 28 lipca 2011. Szpital WIM dr. Przybysz.
Wydatki: 13500 zł
imka79

Postprzez goya7 » 14 sierpnia 2011, godz. 07:08

Ja zaczęłam od WCS przy Nowym Zjeździe i tam trafiłam do dr Małgorzaty Adamczyk, a potem przeszłam do jej prywatnego gabinetu.
Wada: prolaterongacja
Ap. metal: 25.10.2006-08.02.2011
Chir:dr J.P./WIM
Op.1szczękowa: 21.01.2010
NFZ=0zł
goya7

Postprzez Sunrise » 14 sierpnia 2011, godz. 09:28

imka79 napisał(a):polecam dr Barbarę Obłoj http://www.odent.pl

Również polecam. Co mnie zaskoczyło, nawet we Wrocławiu doktorzy Ideały znają tę Panią przez to że jej pacjenci przychodzą z Wawy na operacje :mrgreen: Jest bardzo dobrą specjalistką.
Sunrise

Postprzez Lulik » 13 marca 2012, godz. 01:03

Dr Zadurska jednym słowem. Co z tego że trudno się dostać na wizytę, co z tego że nowych pacjentów nie bardzo gdzie ma wpisać w kalendarzu jak dla mnie mistrzyni tego co mi robi z uśmiechem a podobno byłam beznadziejnym przypadkiem.... Jak dla mnie miód na moje "zębowe serduszko" :)
wada: retrogenia żuchwy z retruzją górnych siekaczy
ap.met.: 4.03.2008
ortodonta: dr. M. Zadurska
chirurg: dr. J. Przybysz
Lulik

Postprzez janota22 » 31 marca 2012, godz. 10:40

Witam. Chciałbym uzyskać informacje na temat dr. Wiśniewskiej z kliniki Orthos. Czy ktoś mógłby ją polecić? Ewentualnie dobrego ortodonty w Warszawie, ale też niedrogiego. W klinice Orhos stawki są atrakcyjne ( aparat dwa łuki 2800-3000), wizyta 250 zł. Bardzo proszę o pomoc.
janota22

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów