Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Szukam ortodonty - Warszawa

Postprzez rywka » 7 grudnia 2014, godz. 11:35

Spróbuj pogadać z dr Moniką Walerzak. Pominąwszy fakt, że jest żoną chirurga, to ma naprawdę sporą wiedzę o tym, co robi. Są na forum osoby zadowolone, które trafiły do niej po innym ortodoncie. W tej samej klinice jest jeszcze ortodontka dr Anna Milczarek. No i chirurg do konsultacji jest "pod ręką".
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez monique » 7 grudnia 2014, godz. 12:53

Dzięki Rywka za odpowiedz. Właśnie o niej myślałam, ale chciałam jeszcze usłyszeć inne propozycje.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez monique » 7 grudnia 2014, godz. 20:32

Mój przypadek nie jest łatwy wiec szukam dobrego lekarza, a nie pierwszego lepszego. W tym wątku jest tylko kilku lekarzy wymienionych. chyba znalazlam sie w odpowiednim miejscu na szukanie orto w wawie. Wczesniej wpisałam w wyszukiwarkę i znalazłam ten wątek na, którym nie ma zbyt wielu wymienionych lekarzy.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez monique » 7 grudnia 2014, godz. 20:52

Dr M. Walerzak ma specjalizacje z ortodoncji, ale uzyskała ja zaledwie 9 miesięcy temu. Trzeba ja pochwalić za to, ze jeszcze jak nie miała specjslizacji to napisała o tym na stronie kliniki ,bardzo ładnie z jej strony. Pani doktor młodziutka i świeżo upieczona orto. Moze dr Wiśniewska?
Czy jestem zadowolona? Średnio, a raczej nie wiem jak to ocenić. Mam problem z chwiejacymi sie trzema zebami po operacji i mam tez mała asymetrie i wglebienie.jednym słowem cos jest nie tak. Byłam na konsultacji w Wroclawiu, ale prawie nic sie nie dowiedziałam. Troche za późno znalazłam to forum, bo juz po operacji. Jak pózniej czytałam wpisy to Wy wszyscy byliście lepiej przygotowani. Ja miałam tylko zrobione zdjęcie boczne rtg i na podstawie tego zostałam zakwalifikowana do operacji. Wczesniej nie miałam żadnej wizyty u ortodonty, bo nikt mnie nie wysłał, a poszłam zielona na operacje, bez żadnej infirmacji od czego zacząć i do kogo najpierw sie udać.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez afi » 8 grudnia 2014, godz. 21:25

monique napisał(a):Dr M. Walerzak ma specjalizacje z ortodoncji, ale uzyskała ja zaledwie 9 miesięcy temu. Trzeba ja pochwalić za to, ze jeszcze jak nie miała specjslizacji to napisała o tym na stronie kliniki ,bardzo ładnie z jej strony. Pani doktor młodziutka i świeżo upieczona orto.

Powiem szczerze... kiedyś (za czasów jeszcze przed własnymi studiami) miałam podobne podejście - młody = wie mniej, jest gorzej przygotowany, ma za małe doświadczenie.
Po latach własnej pracy oraz różnego rodzaju doświadczeniach z ludźmi, muszę powiedzieć, że wiek i tytuły naukowe nie mają tak na prawdę znaczenia. Liczy się własna ciężka praca i chęci (do pogłębiania wiedzy, pokonywania problemów).
Myślę, że Pani W. je ma. Nawet bardzo. Widać, że to co robi, sprawia jej nie tylko przyjemność, ale jest również traktowane bardzo poważnie. Plany leczenia (ok... może nie powinnam mówić plany, bo nie jestem innymi pacjentami) są przemyślane i dobrze (bez robienia niepotrzebnych nadziei) realizowane. Do końca.
Nie chcę na siłę nikogo namawiać, żeby wybrał akurat tego czy tamtego lekarza, ale przedstawiam jedynie moje odczucia - pacjenta pokrzywdzonego, dobrze "edukowanego ortognatycznie", skrajnie podejrzliwego, wnikliwego, nie ufającego nikomu.
Polecam konsultację - jest niewiążąca, ale daje jakieś odniesienie.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez KASSJA » 13 grudnia 2014, godz. 10:23

Face-clinic hmmm nie polecam. Po tych trzech latach bujania się z nimi ręce mi juz opadły. Teraz bym wybrala inny zespół ( równiez żona orto i mąż chirurg). Napisz do mnie na priv to ci powiem dlaczego jestem na "nie"
Fc sprawdza sie tylko w jednym przypadku jesli chcesz zoperowac sie u nich prywatnie. Schody zaczynaja sie kiedy w grę wchodzi NFZ. Ja tez jestem bardzo skomplikowanym przypadkiem w dodatku troszkę starszym
Wada: progenia
hyrax: 10.11.11r-16.07.12r
aparat dół: 12.04.12r
aparat góra: 16.07.12r-29.02.16r
rozszczep podniebienia SARME 25.01.12r (dr. Sz. IMiD)
Operacja dwuszczękowa: 21.01.2015r. ( dr. Z i M Ciechanów)
Ortodonta: dr.A.M f-clinic
KASSJA

Postprzez awzan » 14 grudnia 2014, godz. 00:33

Usunąłem żarliwą polemikę monique i elali pt. kto co powiedział o danym orto i na jakiej podstawie, gdyż nie było to przedmiotem dyskusji, dla której został stworzony ten wątek. Proszę trzymać się tematu.
awzan

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez klara » 9 czerwca 2015, godz. 14:18

Hej,

właśnie zapisałam się na najbliższy czwartek do dr Wiśni z Orthosa. Czy ktoś może mi opowiedzieć o niej parę słów? Jaka jest pani doktor? Jak się przygotować na pierwszą konsultację?

Dzięki za parę słów, gdyby ktoś miał czas je napisać :).
klara

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Maks_J » 31 stycznia 2016, godz. 03:57

Dzień dobry,
przeczytałem chyba większość wątków dotyczących Ortodonty w Warszawie.

Zaczynam swoją przygodę z Progenią,
leczę zęby, wyrywam ósemki.
Zapisałem się do dr Dylewskiego, bo znajomy z pracy polecił...tylko, że nie wiem czy ten lekarz ma doświadczenie z przygotowaniem pacjenta do operacji. Nie wymieniacie go na forum.
Więc chciałbym poszukać kogoś innego...i tak:

dr Towarek, nie wiem czemu ale nie...
dr Obłój...bisesswoman lata pomiędzy fotelami, ale bardzo dobre opinie
dr Fudalej, ekspert...ale pracują głównie asystentki i drogi
dr Walerzak, prywatna klinika z mężem, ceny nie widzę na ich stronie (chodzą ploty, że wydłuża leczenie jak się robi operację na fundusz..prawda to?)
dr Orczykowska, cenowo wygrywa...bardzo niskie ceny aparatu..ale tylko 1 osoba o niej tu pisała
dr Mlosek, ceny średnie...za to dużo pozytywnych opinii i pracuje w kilku poradniach na terenie Wawy.

Czy kogoś pominąłem? :)
Polecacie kogoś szczególnie? Chciałbym iść na operację na Szaserów do dr Dąbrowskiego (z polecania), któryś z ortodontów z nim pracuje?
2017 - operacja dwuszczękowa Ciechanów lub WIM Zmorzyński lub Dąbrowski?
Maks_J

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez afi » 31 stycznia 2016, godz. 08:30

Maks_J napisał(a):Zapisałem się do dr Dylewskiego, bo znajomy z pracy polecił...tylko, że nie wiem czy ten lekarz ma doświadczenie z przygotowaniem pacjenta do operacji. Nie wymieniacie go na forum.

Ma... ale...
Maks_J napisał(a):wydłuża leczenie jak się robi operację na fundusz

... nie wiem czy tylko na fundusz, ale generalnie paru jego pacjentów miało właśnie z tym problem i to było powodem, że nie kontynuowali u niego leczenia ;)
Maks_J napisał(a):dr Towarek, nie wiem czemu ale nie...
dr Obłoj...bisesswoman lata pomiędzy fotelami, ale bardzo dobre opinie
dr Fudalej, ekspert...ale pracują głównie asystentki i drogi
dr Walerzak, prywatna klinika z mężem, ceny nie widzę na ich stronie (chodzą ploty, że wydłuża leczenie jak się robi operację na fundusz..prawda to?)
dr Orczykowska, cenowo wygrywa...bardzo niskie ceny aparatu..ale tylko 1 osoba o niej tu pisała
dr Mlosek, ceny średnie...za to dużo pozytywnych opinii i pracuje w kilku poradniach na terenie Wawy.

huhuhu, podziwiam, że konsultowałeś się u tylu ortodontów i mogłeś tak bardzo wyrobić sobie własne zdanie :]

Jeśli chodzi o dr W., mogę zdementować ploty, bo wręcz przeciwnie - jest to jedna z lekarek, które przygotowują pacjentów w ekspresowym tempie. A już na pewno nie wydłuża leczenia. Ceny typowo warszawskie, ale jest jedna, dla mnie chyba najważniejsza cecha całego F. Clinic - na każdej wizycie zajmuje się Tobą Twój ortodonta, a nie asystentki. Nikt nie opowiada bajek i nie pracuje miesiącami np. na jednym łuku, czy rzadziej wymienia różne elementy. Na każdej wizycie wszystko jest dopieszczone, wyczyszczone, nowe. I każdy ruch przy aparacie, przeprowadza ortodonta, nie jakieś szkolące się asystentki, czy panie z recepcji :mrgreen:
Dla mnie osobiście, to jedna z podstawowych rzeczy na jaką zwracam uwagę w trakcie leczenia. Przy perspektywie wydawania pieniędzy przez kilka lat, i przygotowania we właściwy sposób do zabiegu, dla mnie to, kto i w jaki sposób ogarnia wizyty, było wręcz kluczowe.

Gdybym jeszcze raz miała zaczynać przygotowanie ortodontyczne, to w przypadku cen, odrzucałabym miejscówki ze skrajnymi - i zadziwiwająco najtańsze i koszmarnie drogie w porównaniu z konkurencją. Choć cena ma tu akurat drugorzędne znaczenie.
Po pierwsze - doświadczenie w przygotowaniu pacjentów, jak napisałeś, to jest podstawa. Wymienione przez Ciebie ortodontki (dwóch nie znam) mają. Więc jeśli szukasz na forum potwierdzenia decyzji, to poczytaj co piszą ich pacjenci.
Możesz jeszcze dopisać sobie do listy:
dr Milczarek,
dr Tołłoczko-Tarnawską,(choć tu od razu uprzedzę, że cena może być nieprzyjemna, ze względu na lokalizację gabinetu ;-) )
dr Wyszomirską,
dr Wiśniewską i dr Iracką (jeden gabinet)
dr Kasprzaka (dla przełamania płci :razz: )
... tylko pytanie czy chcesz wydawać worki pieniędzy na kolejne wizyty konsultacyjne, jeśli na tylu już byłeś :mrgreen:
A, i jeszcze jedno - zawsze proponuję zapisywać się na wizytę konsultacyjną, żeby poznać lekarza, a nie tylko podejmować opinię na podstawie plot, czy często bardzo nieobiektywnych opiniach pacjentów.
Bo rozumiem, że u dr'a D., którego tak bardzo chwalisz, już byłeś? :mrgreen:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów