Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Szukam ortodonty - Warszawa

Postprzez afi » 13 maja 2013, godz. 21:04

modo66 napisał(a):
- nie każdy orto marzy o takim ,,spadochroniarzu'' czyli zrzucie po kimś
- terminy są długie, nawet na konsultację - np. do M. W...l..ak jakieś 2 miesiące

To prawda, ale może warto się skonsultować.
Na własnym przykładzie powiem, że warto te 2 miesiące poczekać :] - konkretna, dobrze przygotowuje się do konsultacji, bardzo szczegółowo przedstawia plan leczenia, nie boi się podejmować wyzwań. Oczywiście nie jest regułą jak dany leakrzz podejdzie do konkretnego pacjenta, ale na konsultacje zawsze można się przejść.

A może dr Tołłoczko Tarnawska?
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez meamea » 13 maja 2013, godz. 21:36

oo no, czytałam o niej niemal same pozytywy (jak jeszcze pracowała w orthosie i sama jeszcze robiłam research ortodontów). Nie miałam okazji na nią nigdy wpaść, ale wygląda bardzo sympatycznie : D Ale ciekawe jak z ceną, bo teraz z tego co zauważyłam ma swój gabinet, z koroną w logo i "royal" w nazwie, więc ciekawa jestem XD

ja osobiście jestem zadowolona z orthosu (głównie ze względu na to, że się ze wszystkimi zaprzyjaźniłam, ale do leczenia też nie mam się czego przyczepić, wszystko idzie mega gładko i szybko. Tyle tylko, że trochę drożej jak u innych)
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

Postprzez afafafaf » 13 maja 2013, godz. 22:27

meamea napisał(a):

oo no, czytałam o niej niemal same pozytywy (jak jeszcze pracowała w orthosie i sama jeszcze robiłam research ortodontów). Nie miałam okazji na nią nigdy wpaść, ale wygląda bardzo sympatycznie : D Ale ciekawe jak z ceną, bo teraz z tego co zauważyłam ma swój gabinet, z koroną w logo i "royal" w nazwie, więc ciekawa jestem XD

ja osobiście jestem zadowolona z orthosu (głównie ze względu na to, że się ze wszystkimi zaprzyjaźniłam, ale do leczenia też nie mam się czego przyczepić, wszystko idzie mega gładko i szybko. Tyle tylko, że trochę drożej jak u innych)

Ja leczę się się u dr Tołłoczko Tarnawskiej (wcześniej w Orthosie, teraz w orto royal) i z czystym sumieniem mogę polecić. Ceny jak ceny, bywa drożej, bywa i taniej :) Pani Doktor wszystko tłumaczy, widać, że zna się na rzeczy, a przede wszystkim jest ludzka ;-)
planowo miałam byc przygotowywana ponad rok do operacji, jednak zęby ustawione odpowiednio miałam już po pół roku. Gdyby nie to, że wciąż 'rosłam' byłabym już dawno po operacji :)
afafafaf

Postprzez meamea » 13 maja 2013, godz. 22:40

planowo miałam byc przygotowywana ponad rok do operacji, jednak zęby ustawione odpowiednio miałam już po pół roku. Gdyby nie to, że wciąż 'rosłam' byłabym już dawno po operacji :)

U mnie też bardzo szybko poszło :D miałam mega wychylone zęby i też miał być jakiś rok-półtora, ale już praktycznie po 7 miesiącach byłam gotowa (głównie za sprawą kortykotomii). Tylko zmieniło mi się z prywatnej kliniki na państwowy szpital, więc się przedłużyło oczekiwanie na operacje o kilka miesięcy ale w między czasie jeszcze dociągaliśmy wszystko dobrze, żeby później szybciej ściągnąć aparat.
Ja się leczę u doktor Irackiej ale pani Kasia (żona doktora) też jest strasznie fajna XD No i personel również :D ostatnio pani Marysia do mnie zadzwoniła, że siedzą i czytają mój komiks i się wystraszyły, że doktory serio nie chcą mnie leczyć bo im się komiks nie spodobał (jest taka strona gdzie mam taką schizę), ale zauważyły, że czytają jakoś od tyłu i jest okej ;p
Dla mnie bardzo ważna jest też atmosfera i osobiście nie jestem zawiedziona
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

Postprzez Progeniczka » 14 maja 2013, godz. 18:25

Już myślałam, że udało mi się wybrać ortodontę. A tu niespodzianka - dr Obłoj nie ma specjalizacji z ortodoncji.
Progeniczka

Postprzez pstawik » 14 maja 2013, godz. 18:29

Progeniczka napisał(a):Już myślałam, że udało mi się wybrać ortodontę. A tu niespodzianka - dr Obłoj nie ma specjalizacji z ortodoncji.

Wielu ortodontów nie ma specjalizacji ;-) Tacy samozwańcy... Moja też nie ma, ale dowiedziałem się o tym po fakcie. Mnie to nic a nic nie przeszkadza ;-)
Wada: prolaterognacja żuchwy
Orto: A. Towarek
Ap. metal. góra: 20.08.2012 - 22.07.2013
Chirurg: J. Przybysz, WIM Warszawa
Operacja I: 20.03.2013, osteotomia żuchwy
Operacja II: 22.01.2014, wyciąganie płytek
Dziennik leczenia: viewtopic.php?t=903
pstawik

Postprzez Progeniczka » 14 maja 2013, godz. 18:33

Mnie to przeszkadza, bo już raz (w wieku 15 lat) byłam u "ortodontki", która nie była ortodontką. Poza tym wiem, ile trzeba przejść kursów, stażów w różnych klinikach, wykonać określonych zabiegów, żeby zrobić specjalizację.
Progeniczka

Postprzez nathaly » 14 maja 2013, godz. 18:39

Co nie zmienia faktu, że chyba lepiej iść do samozwańczego ortodonty, który jednak potrafi przygotować pacjenta do zabiegu, bo już takich paru miał, niż iść do ortodonty ze specjalizacją, który pierwszy raz ma do czynienia z pacjentem progenicznym czy innym zgryzowcem i nie wie z czym to się je ;)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez pstawik » 14 maja 2013, godz. 18:42

Moja specjalizacji nie ma, ale jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, brała udział w jakichś kursach i szkoleniach (jej dyplomy - może tylko z uczestnictwa - wiszą w gabinecie), jeździ na konferencje ortodontyczne - to wiem. Co innego mieć specjalizację zrobioną 10 lat temu i stać w miejscu, a co innego nie mieć specjalizacji, ale za to rozwijać się będąc na bieżąco.
Dla mnie liczy się praktyka, wyleczeni pacjenci, niż papier (chociaż nie umniejszam wagi specjalizacji ortodontycznej, bo również to świadczy o lekarzu) ;-)
Wada: prolaterognacja żuchwy
Orto: A. Towarek
Ap. metal. góra: 20.08.2012 - 22.07.2013
Chirurg: J. Przybysz, WIM Warszawa
Operacja I: 20.03.2013, osteotomia żuchwy
Operacja II: 22.01.2014, wyciąganie płytek
Dziennik leczenia: viewtopic.php?t=903
pstawik

Postprzez Progeniczka » 14 maja 2013, godz. 20:02

Nathaly generalnie masz rację. Pstawik, ja wiem, za co się dostaje te dyplomy- wystarczy że zapłacisz za uczestnictwo. Nawet nie musisz być na jednych warsztatach. Taka jest rzeczywistość.
Umiejętności dr Obłoj, nie umniejszam. Może je ma bardzo duże. Nie wiem, ale żeby zrobić specjalizację na prawde trzeba bardzo dużo wysiłku. Specjalizacja to nie tylko kurs, zeby ja zrobic musisz pracować w danym szpitalu/ośrodku przez kilka lat.
Progeniczka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów