Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Szukam ortodonty - Warszawa

Postprzez afi » 14 maja 2013, godz. 21:19

Moja pierwsza orto ma specjalizację, a jednak popełniła parę błędów. Myślę, że przy wyborze lekarza należy jednak trochę kierować się właśnie doświadczeniem przy leczeniu pacjentów operacjnych.
I z własnego doświadczenia mogę jeszcze dodać, że warto stracić te parę stówek i przejść się na konsultację do paru speców, porozmawiać, posłuchać planów leczenia i na tej podstawie podejmować decyzję. Bo nie raz bywa, że ktoś kto sprawdził się u znajomego, wcale nie musi nam odpowiadać ;-)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez rywka » 15 maja 2013, godz. 09:25

W klinice, w której się leczę, obie ortodontki są jeszcze w trakcie specjalizacji z dziedziny ortodoncji, a mimo to uważam, że są kompetentne w przygotowywaniu pacjentów do operacji ponieważ mają w tym duże doświadczenie. Są to osoby młode, które mają szansę rozwijać się i kształcić w najnowszych metodach leczenia. Taki rozwój nie jest jednak uwarunkowany wiekiem, tylko chęcią bycia na bieżąco i ciągłego dokształcania. Miałam też w przeszłości wątpliwą przyjemność ze starszą ortodontką (jestem pewna, że bez specjalizacji), która leczyła mnie tak , jak pacjenta bez wady ortognatycznej, co wynikało z braków w jej wiedzy i pociągało za sobą brak jakichkolwiek efektów leczenia. Nie ma więc reguły. Jest tylko chęć rozwoju i sprostania zmieniającej się rzeczywistości.Jedni ortodonci ją mają, inni idą po najmniejszej linii oporu np. wyrywając zdrowe zęby żeby ułatwić sobie robotę.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez Progeniczka » 15 maja 2013, godz. 16:27

Ktoś jeszcze oprócz afafafaf był przygotowywany przez dr Tarnowska?
Progeniczka

Postprzez naphta » 28 maja 2013, godz. 13:20

Kochani moi, czy NFZ nie będzie miał nic przeciwko, jeśli do operacji będę przygotowywał się prywatnie do refundowanej operacji?
Czy ktoś działał już podobnie?
naphta

Postprzez rywka » 28 maja 2013, godz. 13:38

Jeśli masz więcej niż 12-14 lat, to taka jest zwykła kolej rzeczy. Przygotowanie do operacji jest płatne powyżej tej granicy wieku(z wyjątkiem osób ze szczególnymi wskazaniami medycznymi).Dopiero w momencie operacji jest wybór-prywatnie lub NFZ.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez naphta » 28 maja 2013, godz. 14:22

całe szczęście do tej pory nie miałem za bardzo do czynienia ze szpitalami i całymi formalnościami, więc nie wiedziałem jak to do końca miałoby przebiegać, dzięki za info ;)
naphta

Postprzez spidi_777 » 23 czerwca 2013, godz. 14:14

Witam

Przeprowadziłem, się do Wawy i mieszkam tu od 3 miesięcy,poszukuje dobrego ortodonty,który będzie mnie leczył.Mam 29 lat i dość poważną wadę zgryzu ( z tego co kiedyś się dowiedziałem na konsultacji),nie leczoną z różnych powodów.Zależy mi na kimś z ogromnym doświadczeniem i wiedzą,za razem kimś kto poświęci czas pacjentowi i nie będzie przedłużał leczenia dla wyłudzenia kasy.Bardzo proszę o pomoc i namiary.
Osobiście przeglądając forum pomyślałem o dr Zadurskiej.

Z góry dziękuje za pomoc
spidi_777

Postprzez olenka96 » 24 listopada 2014, godz. 17:17

Czy macie jeszcze jakies prozpoycje ortodontów oprócz tych wymienionych wyżej? :)
olenka96

Postprzez monique » 6 grudnia 2014, godz. 23:18

Czy znacie dobrego orto z Wawy? Chce zasięgnąć jeszcze jednej opini. Oczywiście poszukuje lekarza ze specjalizacja. Kiedys byłam leczona u jednego , ktory nie miał specjalizacji i bardzo zle sie to dla mnie skończyło. Co prawda nie był to ortodonta, ale dostalam poadna nauczkę.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez monique » 7 grudnia 2014, godz. 09:15

Ciezko podjąć decyzje, nie ma tu zbyt wielu opini na temat orto z Wawy.
A tak Ogolnie jest duzo lekarzy w wawie, ze człowiek ma mętlik w głowie.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów