Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez charonio » 2 lutego 2016, godz. 00:03

Ja przy wyborze radze korzystać z http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd i wpisywać imię i nazwisko interesującego nas lekarza. Bo może się okazać, że interesujący nas ortodonta ma jedynie jako specjalizację: "Lekarz dentysta wykonujący zawód (bez ograniczeń)" i nie posiada specjalizacji z ortodoncji, a to dla mnie byłoby dość istotne. Szukaj najlepiej specjalizacji o nazwie Ortodoncja st. II.
Ja polecam aktualnie wszystkich ortodontów w stolicy, których nazwiska zaczynają się na W ;D.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Maks_J » 14 marca 2016, godz. 23:06

Hej, dr Dylewski jest wporządku, zdiagnozował, zrobił w paintcie małą symulację, potem to rozpisał na jakieś cyferki na brystolu...wyciski. Cenowo średnia półka ale ma cierpliwość do moich licznych pytań.

Niestety nie pracuje ze szpitalem gdzie chciałem operować się czyli u dr Dąbrowskiego na Szaserów (też polecany i wporządku był jak z nim gadałem..klimat wojskowy trochę czuć). Pracuje za to z dr Zmorzyńskim a ten operuje w Ciechanowie...eh..to kawał drogi. Opinie zalecenia?

Myślicie, że można połączyć dwóch specjalistów, którzy ze sobą wcześniej nie pracowali? :D
2017 - operacja dwuszczękowa Ciechanów lub WIM Zmorzyński lub Dąbrowski?
Maks_J

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez afi » 15 marca 2016, godz. 21:05

Maks_J napisał(a):Myślicie, że można połączyć dwóch specjalistów, którzy ze sobą wcześniej nie pracowali?

Można, ale wszystko zależy od dobrej woli tych specjalistów. Dobrze przygotowany pacjent, to ułatwienie dla lekarza. Zawsze chirurg w trakcie przygotowania może skontaktować się z ortodontą i wskazać, co jeszcze potrzebuje, żeby poprawić przed zabiegiem. To się na forum często zdarza, na szczęście nie wszyscy robią problemy.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez ultramaryna » 24 marca 2016, godz. 13:26

witam, czy ktoś coś wie o tym gabinecie http://www.ortodentim.pl i pracującej tam Pani dr Dorota Niedziejko? Ceny sa naprawde rewelacyjne, w internecie sa niby o tej Pani dobre opinie, mam kontakt do tego gabinetu od znajomej. Prosze o opinie. Opcjonalnie jeszcze prosze o wiecej informacji o dr Orczykowskiej. Z góry dzięki :)
ultramaryna

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez EdenHazard » 17 lipca 2016, godz. 22:49

kto z ortodontow wspolpracuje z dr piętka i dr dąbrowskim i kogo mozecie polecic ?
EdenHazard

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Gwen » 18 lipca 2016, godz. 00:18

EdenHazard napisał(a):kto z ortodontow wspolpracuje z dr piętka i dr dąbrowskim i kogo mozecie polecic ?

Edenie Hazardzie, jeśli cię stać, a zakładam, że tak jest bo coś ostatnio wspominałeś, że pracujesz w Holandii i ci się tam wiedzie, to bierz top of the top i umawiaj się na pierwszy lepszy termin u dr Walerzak w FC bo wadę z tego co wiem masz konkretną więc lepiej niech ktoś z najwyższej półki od razu się za to weźmie jak należy niżbyś później miał desperacko szukać ratunku jako spadochroniarz (co dość często zdarza się w przypadku napaleńców z trochę bardziej złożonym problemem i pragnących jak najszybciej mieć ten quest za sobą; patrz: ja, awzan, paru innych, których nie śmiem tu wskazywać palcem - wszystko się przeciągnęło, bo było robione na łapu capu albo byle gdzie byle blisko a później i tak trzeba było szukać ratunku gdzie indziej). Jeśli w toku leczenia nie najdzie cię jakaś głębsza refleksja i będziesz nadal upierał się przy WiMie, to przecież bez problemu cie tam z przygotowaniem z FC przyjmą. Good luck i jeszcze za dużo nie planuj, gdyż w pierwszej kolejności heaven's got a plan for you ;)
Gwen

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez awzan » 18 lipca 2016, godz. 09:05

Gwen napisał(a):Edenie Hazardzie, jeśli cię stać, a zakładam, że tak jest bo coś ostatnio wspominałeś, że pracujesz w Holandii i ci się tam wiedzie, to bierz top of the top i umawiaj się na pierwszy lepszy termin u dr Walerzak w FC bo wadę z tego co wiem masz konkretną więc lepiej niech ktoś z najwyższej półki od razu się za to weźmie jak należy niżbyś później miał desperacko szukać ratunku jako spadochroniarz (co dość często zdarza się w przypadku napaleńców z trochę bardziej złożonym problemem i pragnących jak najszybciej mieć ten quest za sobą; patrz: ja, awzan, paru innych, których nie śmiem tu wskazywać palcem - wszystko się przeciągnęło, bo było robione na łapu capu albo byle gdzie byle blisko a później i tak trzeba było szukać ratunku gdzie indziej). Jeśli w toku leczenia nie najdzie cię jakaś głębsza refleksja i będziesz nadal upierał się przy WiMie, to przecież bez problemu cie tam z przygotowaniem z FC przyjmą. Good luck i jeszcze za dużo nie planuj, gdyż w pierwszej kolejności heaven's got a plan for you

Obrazek

Nie ma potrzeby dodawania czegokolwiek do powyższej wypowiedzi. Naprawdę radziłbym zluzować tempo i uważniej nad wszystkim pomyśleć, zanim dostaniesz z liścia od NFZu =P I mówi Ci to ktoś, komu się baaaaaaaaardzo spieszyło i spieszy, a leczenie, jakby na przekór, ślimaczy się niemiłosiernie.
awzan

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez EdenHazard » 18 lipca 2016, godz. 14:05

no ale dr Monika walerzak pracuje w face clinic gdzie tam tez wykonuja operacje i jej mezem jest chirurg szczekowy wiec tam chyba przygotowywuja pod siebie klientow nie ? a jesli juz bym mial sie do niej zapisac to moze zaczac jakies kombinacje , przeciaganie leczenia , dodatkowe koszty czy cos w tym stylu jak to ma miejsce w zyciu czasem , boje sie wlasnie o to najbardziej ze na poczatku bedzie okej a potem moze mi odmowic leczenia , spowalniac je , byle kasa by sie zgadzala . Ogolnie jakie ceny sa w FC ? wygorowane jesli chodzi o ortodoncje czy w miare dobre ?

poki co szukam nowych opcji bo na konsultacji we wroclawiu no dali mi chyba do zrozumienia ze albo prywatnie mi robia calosc z dodatkami albo nie wiadomo co bedzie dalej ze mna bo we wroclawiu kolejki na 2 lata a w zielonej moze nie byc takich mozliwosci dla mnie...
EdenHazard

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez awzan » 18 lipca 2016, godz. 15:28

EdenHazard napisał(a):no ale dr Monika walerzak pracuje w face clinic gdzie tam tez wykonuja operacje i jej mezem jest chirurg szczekowy wiec tam chyba przygotowywuja pod siebie klientow nie ?

Nie. Mi dano wolny wybór. Mogłem iść do kogo chciałem. I z tego co wiem każdy inny pacjent też sobie wybiera. Ortodontka może Ci jedynie kogoś polecić lub też odradzić, ale w końcu to Ty decydujesz.

EdenHazard napisał(a):a jesli juz bym mial sie do niej zapisac to moze zaczac jakies kombinacje , przeciaganie leczenia , dodatkowe koszty czy cos w tym stylu jak to ma miejsce w zyciu czasem , boje sie wlasnie o to najbardziej ze na poczatku bedzie okej a potem moze mi odmowic leczenia , spowalniac je , byle kasa by sie zgadzala

OMG :facepalm: :lol: Może przejdź się tam na konsultację, a potem wyrabiaj sobie ewentualną opinię o klinice. Ja na pierwszej wizycie powiedziałem, że nie jestem zdecydowany co do chirurga. Zostałem przygotowany zgodnie z obietnicą ortodontki - w pół roku. Oczywiście jako spadochroniarz po półtorarocznym leczeniu u dr Warych.

EdenHazard napisał(a):Ogolnie jakie ceny sa w FC ? wygorowane jesli chodzi o ortodoncje czy w miare dobre ?

Drożej w stosunku do mojej wrocławskiej orto, ale za tym idzie również i jakość wykonywanych usług. Zdecydowanie wyższa w przypadku Face Clinic.

EdenHazard napisał(a):poki co szukam nowych opcji bo na konsultacji we wroclawiu no dali mi chyba do zrozumienia ze albo prywatnie mi robia calosc z dodatkami albo nie wiadomo co bedzie dalej ze mna bo we wroclawiu kolejki na 2 lata a w zielonej moze nie byc takich mozliwosci dla mnie...

Tą Zieloną Górę to sobie lepiej odpuść całkiem. Kolejki we Wrocławiu są spore, ale czasu jeszcze trochę na ewentualną operację prywatną masz. Wiem, że może to brzmieć nierealnie, ale ja też na początku leczenia byłem święcie przekonany, że nie zapłacę za moją operację ani grosza. Cóż, teraz wiem, że zapłacę, i jeszcze będę dziękował losowi, jeśli termin będzie w miarę szybki, bo nawet prywatnie trzeba odczekać swoje =P
awzan

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez afi » 18 lipca 2016, godz. 15:36

EdenHazard napisał(a):no ale dr Monika walerzak pracuje w face clinic gdzie tam tez wykonuja operacje i jej mezem jest chirurg szczekowy wiec tam chyba przygotowywuja pod siebie klientow nie ? a jesli juz bym mial sie do niej zapisac to moze zaczac jakies kombinacje , przeciaganie leczenia , dodatkowe koszty czy cos w tym stylu jak to ma miejsce w zyciu czasem , boje sie wlasnie o to najbardziej ze na poczatku bedzie okej a potem moze mi odmowic leczenia , spowalniac je , byle kasa by sie zgadzala . Ogolnie jakie ceny sa w FC ? wygorowane jesli chodzi o ortodoncje czy w miare dobre ?

poki co szukam nowych opcji bo na konsultacji we wroclawiu no dali mi chyba do zrozumienia ze albo prywatnie mi robia calosc z dodatkami albo nie wiadomo co bedzie dalej ze mna bo we wroclawiu kolejki na 2 lata a w zielonej moze nie byc takich mozliwosci dla mnie...

Mam wrażenie, że jeszcze za mało wnikliwie poczytałeś wątki dotyczące zarówno ortodontów, jak i samego przygotowania przed operacją.

Ja Ci napiszę tak. DOBRY ortodonta, jest w stanie przygotować pacjenta DOBRZE, niezależnie gdzie ten pacjent się potem zoperuje. To po pierwsze. Po drugie, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, i nie będzie to bezpodstawna reklama, bo skończyłam już leczenie, że są lekarze i lekarze. Nie wiem kto nakładł Ci do głowy tego typu podejrzeń, że ta akurat ortodontka, to krętaczka, naciągająca ludzi na pieniądze i jeszcze na dodatek przygotowująca tylko pod operacje u męża. (takie akcje to w pewnej podwarszawskiej klinice).
W FC w przeciągu 2 wizyt dostajesz rozpisany plan leczenia, zakładający czasem różne scenariusze - z cenami, z dodatkowymi kosztami, itd. Możesz go przeczytać i się na to nie zgodzić, czyli zwyczajnie nie zawrzesz umowy, która będzie podstawą do zarzucania wszelkich niedociągnięć, przeciągania i całej reszty, którą zakładasz. Jeśli się zgodzisz i zaczniesz leczenie, to plan, który dostajesz od ortodonty, jest podstawą do tego, żebyś ewentualnie czepiał się wszystkiego, co będzie Cię niepokoić i przeszkadzać.
Na własnej skórze przekonałam się, że FC to ostatnie miejsce, gdzie robią coś, żeby kasa się zgadzała. Uważam, że to jedno z nielicznych miejsc, gdzie pracują przede wszystkim ludzie, co więcej lekarze, którzy mają łeb, którzy potrafią myśleć poza schematami i przede wszystkim, tacy którzy znają się na tym, co robią.
Po trzecie - ceny są warszawskie - ani za dużo ani za mało. Jeśli będziesz przy wyborze sugerował się głównie ceną - życzę powodzenia, bo potem może być ciekawie ;)

A teraz - niezależnie od tego jakie miasto wybierzesz, wybieraj LUDZI. Nie szpitale, nie terminy, ale specjalistów, którzy wyprowadzą Cię z dysfunkcji. Nie kalkuluj, czy ktoś zrobi to w 18 miesięcy, a ktoś inny w 20. Bo to są sprawy, na które tak naprawdę nikt nie ma wpływu, które klarują się dopiero w czasie i dopiero, jak już zaczniesz leczenie.
To samo tyczy się i ortodontów i chirurgów.
Sam masz pewnie świadomość, że nie jesteś prostym przypadkiem. Z racji tego, że mieszkasz za granicą, również powinieneś móc w bardziej otwarty sposób spojrzeć na lokalizacje - bo czy teraz będziesz latał na wizyty do Wrocławia, Warszawy, czy choćby Olsztyna, naprawdę jest bez różnicy.
Różnicę robi DOŚWIADCZENIE i umiejętności lekarzy. I to jest najważniejsze kryterium, jakim powinieneś się na początku tej drogi kierować.
Szczerze polecam w tym momencie nie myśleć i nie patrzeć na terminy w konkretnych placówkach, bo na to masz jeszcze sporo czasu, a do momentu kiedy będziesz przygotowany, oddziały w szpitalach mogą się znacząco pozmieniać i może się okazać, że tam, gdzie dziś czeka się 3 miesiące, będzie się czekało 1,5 roku.
Jeśli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania o FC, zapraszam najpierw do mojego dziennika (gdzieś bliżej końca), a jeśli coś jeszcze będzie Cię nurtowało - zawsze jest PW. Podobnie z innymi ortodontami - masz tu pacjentów, masz dzienniki - możesz czytać, pytać i dopiero wyciągać jakiekolwiek wnioski.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów