Warszawa - Szukam Orto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Gwen » 18 lipca 2016, godz. 15:43

EdenHazard napisał(a):no ale dr Monika walerzak pracuje w face clinic gdzie tam tez wykonuja operacje i jej mezem jest chirurg szczekowy wiec tam chyba przygotowywuja pod siebie klientow nie

Bardzo często się zdarza, że jeśli taka jest wola pacjenta, to leczenie prowadzone jest kompleksowo, jednak nie jest to żadna reguła ani wymóg.

EdenHazard napisał(a):a jesli juz bym mial sie do niej zapisac to moze zaczac jakies kombinacje , przeciaganie leczenia , dodatkowe koszty czy cos w tym stylu jak to ma miejsce w zyciu czasem , boje sie wlasnie o to najbardziej ze na poczatku bedzie okej a potem moze mi odmowic leczenia , spowalniac je , byle kasa by sie zgadzala .

I to jest ostatnie miejsce w którym mogłyby się takie rzeczy dziać i ja naprawdę nie piszę ci co mi się wydaje, tylko to czego sama doświadczyłam. W momencie gdy po 3 latach leczenia moja pierwsza orto z Lublina wciąż nie potrafiła mi powiedzieć gdzie jestem z całym tym leczenie i kiedy będę na stole, tak dr Milczarek z FC (którą również osobiście bardzo polecam) na pierwszej wizycie powiedziała mi, że za pół roku będę gotowa do operacji i był to termin zgodny z rzeczywistością CO DO DNIA. I wyprzedzając twoja kolejną wątpliwość, ze to jest jedna orto a to druga, od razu odpowiadam, ze tu po prostu chodzi o standard pracy i bardzo wysoką jakość usług. Ale już dalej nie namawiam. It's up to you. Tylko błagam, weź poczytaj dzienniki.

EdenHazard napisał(a):Ogolnie jakie ceny sa w FC ? wygorowane jesli chodzi o ortodoncje czy w miare dobre ?

Warszawskie, ale leczenie trwa z reguły krócej niż w innych placówkach gdzie zapłaciłbyś mniej za pojedynczą wizytę.

EdenHazard napisał(a):poki co szukam nowych opcji bo na konsultacji we wroclawiu no dali mi chyba do zrozumienia ze albo prywatnie mi robia calosc z dodatkami albo nie wiadomo co bedzie dalej ze mna bo we wroclawiu kolejki na 2 lata a w zielonej moze nie byc takich mozliwosci dla mnie...

A bo zaczynasz trochę od dupy strony. Wiesz, robienie się na Borowskiej z udziałem dr Pawlaka to jest jedna z tych rzeczy na które warto czekać nawet i 2 lata jeśli jest dużo do wygrania. Albo zbieraj hajs i wyłóż te 20 koła i będziesz miał to natychmiast, a na dodatek będziesz sobie mógł wybrać mistrza piły (Wro, Wawa, Olsztyn itd.). Ja tak zrobiłam i w sumie nie żałuję ani pół złotówki ale wiadomo, ze 20 tys. to dla nikogo nie jest budżet na piwo więc trzeba być pewnym i przygotowanym. Generalnie nie opyla się w żaden sposób iść na skróty ani szukać większych oszczędności, bo i tak los ci to wyrwie. Ale keep calm, jak już zaczniesz, to już będziesz coraz bliżej każdego dnia.

Obrazek
Gwen

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez awzan » 18 lipca 2016, godz. 15:59

afi napisał(a):Z racji tego, że mieszkasz za granicą, również powinieneś móc w bardziej otwarty sposób spojrzeć na lokalizacje - bo czy teraz będziesz latał na wizyty do Wrocławia, Warszawy, czy choćby Olsztyna, naprawdę jest bez różnicy.

To jest święta prawda, nałożyć jej ziemniorów z koftami, bo dobrze prawi. Wiem po sobie. Też wybierałem lokalizację będąc za granicą. Byłem głupi i wybrałem zupełnie niewygodny dla mnie Wrocław, do którego nie było bezpośrednich lotów i musiałem się przesiadać. A wybrałem go tylko dlatego, że sam pochodzę z Dolnego Śląska. Gdy przeniosłem się do Warszawy, od razu poczułem różnicę. Wygodnie, bo bezpośrednio. Kolorowo, bo mam kilka linii lotniczych do wyboru na tej trasie. Stylowo, bo Face Clinic :cool:

afi napisał(a):Jeśli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania o FC, zapraszam najpierw do mojego dziennika (gdzieś bliżej końca), a jeśli coś jeszcze będzie Cię nurtowało - zawsze jest PW.

Zapraszamy również na wrocławskie spotkanie w najbliższą sobotę :aparat: Szczegóły znajdziesz tutaj ;-) Z Holandii nie tak daleko :aparat:
awzan

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez soldiero » 18 lipca 2016, godz. 16:52

EdenHazard napisał(a):poki co szukam nowych opcji bo na konsultacji we wroclawiu no dali mi chyba do zrozumienia ze albo prywatnie mi robia calosc z dodatkami albo nie wiadomo co bedzie dalej ze mna bo we wroclawiu kolejki na 2 lata a w zielonej moze nie byc takich mozliwosci dla mnie...

Tą Zieloną Górę to sobie lepiej odpuść całkiem. Kolejki we Wrocławiu są spore, ale czasu jeszcze trochę na ewentualną operację prywatną masz. Wiem, że może to brzmieć nierealnie, ale ja też na początku leczenia byłem święcie przekonany, że nie zapłacę za moją operację ani grosza. Cóż, teraz wiem, że zapłacę, i jeszcze będę dziękował losowi, jeśli termin będzie w miarę szybki, bo nawet prywatnie trzeba odczekać swoje =P

Dlaczego ma sobie Zieloną odpuścić? Sam zaczynam się już rozglądać za miejscem dla siebie więc chętnie przygarnę każde cenne wiadomości ;P

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez misiaewusia » 18 lipca 2016, godz. 18:20

Ponawiam, czemu Zieloną odpuścić? Miałam tam dwa zabiegi + usunięcie dystraktora a czeka mnie wszczepienie kości! Zaś face clinic mam można powiedzieć za płotem ☺ Ale jeszcze nie korzystałam, konsultacje u chirurga zaproponowali mi na koniec września.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez EdenHazard » 18 lipca 2016, godz. 18:27

Ogólnie to w piatek bylem na konsultacji we wroclawiu u dr N. i ten z niechęcia powiedzial mi ze lepiej gdybym odpuscil zielona bo nie ma tam takich mozliwosci , odpuscil wroclaw ze wzgledu na kolejki i poszedl do EMC do wroclawia prywatnie bo musialbym miec robione dodatkowe rzeczy typu rekonstrukcja nosa , zatok , oczodoly , luki brwiowe , kosci jarzmowe , dwuszczekowke segmentacyjna z dodatkowymi rotacjami i obnizeniami i ewentualnie genio i tak z wielkim luzem odparl ' moglbys to zrobic u nas prywatnie i mysle ze w 50 tysiacach bys sie wymiescil ' ja sobie mysle ' 50 tysiecy to ja na oczy nie widzialem nigdy ' i mam takie uczucie ze nie chcieli mnie takze we wroclawiu i zielonej , podobnie jak w opolu ;c dlatego szukam wiecej info na temat szpitali gdzie operuja dobrze , sa dobre warunki , mam w miare dobry dojazd no i jakos szybciej to idzie no .

a co do ortodontki w FC to jak widze to mloda osoba jest , nie wiem czy na tyle doswiadczona by zabierac sie za trudne przypadki , ale wiele osob tutaj ja poleca , myslalem tez ze z tymi klinikami prywatnymi jest tak jak opisalem ale widze ze odrazu zaprzeczyliscie co ucieszylo mnie , i tu pytanie czy ona bedzie wspolpracowac z chirurgami w WIMie i odwrotnie ? po 2 wizytach juz plan leczenia ? u niektorych orto to ja mialem po 2 wizytach dopiero zdjecia robione i modele a czasami nawet nie :D ciekawi mnie czy pracuje na aparatach samoligaturujacych :)
EdenHazard

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Gwen » 18 lipca 2016, godz. 19:57

EdenHazard napisał(a):i tu pytanie czy ona bedzie wspolpracowac z chirurgami w WIMie i odwrotnie ?

Toż już ci napisaliśmy z afi i awzanem, że będzie. :D

EdenHazard napisał(a):i mam takie uczucie ze nie chcieli mnie takze we wroclawiu i zielonej , podobnie jak w opolu ;c dlatego szukam wiecej info na temat szpitali gdzie operuja dobrze , sa dobre warunki , mam w miare dobry dojazd no i jakos szybciej to idzie no .

Jak cię odprawili z kwitkiem we Wro i w Opolu to ty zamiast szukać WIMów, weź się jeszcze zorientuj gdzie się teraz kręci dr Przybysz, bo to on był gwiazdą i siłą WiMu przez długie lata i jak jest obłożony dr Dowgierd w Olsztynie. A jak już się zdecydujesz na konsultację z orto w FC to przy okazji możesz się umówić na wizytę u dr Walerzaka żeby ci przynajmniej przybliżył swój punkt widzenia. Jego opinia będzie kosztowała cię pewnie ze stówę ale na pewno będzie rzetelna i porównasz sobie z tym co ci naopowiadał dr Nowak, który raczej też nic nie nawymyślał. Nie nastawiaj się że jeśli dr Nowak wystawił ci taką checklistę to dr Dąbrowski z drem Piętką zakasają rękawy i w pierwszym wolnym terminie zrobią ci to wszystko przyjaźnie i w zgodzie z naturą. Ja to bym cię najchętniej wsadziła w pendolino do Olsztyna. Ale rób jak chcesz. Może akurat w tym WiMie zrobią cię dobrze jednak mimo wszystko chociaż przemyśl te powyższe opcje bo to mega ważna decyzja.
Gwen

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez EdenHazard » 18 lipca 2016, godz. 20:07

dr Przybysz chyba w bydgoszczy prywatnie operuje , a z olsztynem to cos slyszalem ze tylko do 18 roku zycia cos tam jest , nie zaglebialem sie w to dokladnie to nie bralem pod uwagi olsztyna nawet , a dr piętka juz nie operuje w Wimie , operuje dr dabrowski i dr chodkowski ktory sie uczy od dabrowskiego .

co do checklisty dr nowaka to nie wiem czemu ona jest tak rozbudowana , ale ja u siebie nie widze jakichs problemow z lukami brwiowymi , oczodolami , kosciami jarzmowymi wiec nie wiem czy to na serio tak mam czy jest to jakies przypuszczenie z wyolbrzymieniem .
EdenHazard

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez sukoa » 18 lipca 2016, godz. 20:19

EdenHazard napisał(a):a co do ortodontki w FC to jak widze to mloda osoba jest , nie wiem czy na tyle doswiadczona by zabierac sie za trudne przypadki

Miałem się nie wypowiadać na Twój temat bo widziałem jak ciężkim jesteś przypadkiem i właściwie już od pierwszej chwili jak zobaczyłem Twoje zdjęcia zastanawiałem się za jaki czas wyjdzie właśnie tego typu dyskusja.

Pierwszą rzeczą na jaką chcę zwrócić uwagę zaczynając od końca to to, ze skoro Twoim argumentem jest wiek lekarza to dr N jest ostatnia osobą w tym kraju, do której należy się zwracać bo jest to ten sam przedział wiekowy co dr Monika Walerzak.

Nie chcę też szczególnie poświęcać się sprawie i wypisywać o dr N bo dr ma aspiracje wręcz medialne, gwiazdorskie, a jak powiedziała kiedyś Chylińska - "jeszcze mi k*rwa jakiś proces zrobi, ja pie*dole..."

Na WiM naprawdę szkoda mi palców, poczytaj więcej, po ostatnich perturbacjach kadrowych to już nie ten sam szpital i po prost na ten poziom trudności jaki Ty reprezentujesz jest to miejsce zwyczajnie nieodpowiednie. Otwórz głowę i czytaj uważnie wskazówki od ludzi, którzy naprawdę się przeorali przez ten system.
Ostatnio edytowano 19 lipca 2016, godz. 09:28 przez sukoa, łącznie edytowano 1 raz
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez Gwen » 18 lipca 2016, godz. 20:36

EdenHazard napisał(a):co do checklisty dr nowaka to nie wiem czemu ona jest tak rozbudowana , ale ja u siebie nie widze jakichs problemow z lukami brwiowymi , oczodolami , kosciami jarzmowymi wiec nie wiem czy to na serio tak mam czy jest to jakies przypuszczenie z wyolbrzymieniem .

Po pierwsze zgadzam się z sukoa'ą a po drugie właśnie dlatego ci sugeruję pogadankę z Walerzakiem żeby to wszystko zweryfikować. BTW my tu dzielimy skórę na niedźwiedziu a przecież ciebie w pierwszej kolejności trzeba zadrutować :D
Gwen

Warszawa - Szukam Orto

Postprzez awzan » 18 lipca 2016, godz. 23:15

soldiero napisał(a):Dlaczego ma sobie Zieloną odpuścić?

misiaewusia napisał(a):Ponawiam, czemu Zieloną odpuścić?

Właśnie dlatego:
EdenHazard napisał(a):Ogólnie to w piatek bylem na konsultacji we wroclawiu u dr N. i ten z niechęcia powiedzial mi ze lepiej gdybym odpuscil zielona bo nie ma tam takich mozliwosci

:razz:
EdenHazard napisał(a):a co do ortodontki w FC to jak widze to mloda osoba jest , nie wiem czy na tyle doswiadczona by zabierac sie za trudne przypadki

Musisz się wyzbyć tych wszystkich uprzedzeń, jakie Ci siedzą w głowie. Ta młoda ortodontka przygotowała mnie do operacji bardziej profesjonalnie niż starsza od niej o wiele lat koleżanka po fachu :lol:

EdenHazard napisał(a):po 2 wizytach juz plan leczenia ?

Dokładnie tak. W zeszłym roku, gdy doktor Walerzak przejmowała mój przypadek, plan leczenia miałem już zrobiony trzy tygodnie po pierwszej wizycie. A w nim dokładnie rozpisany cennik oraz krok po kroku jak będzie wyglądało leczenie. Póki co, wszystko idzie zgodnie z planem i nie wydałem ani grosza więcej niż to jest w planie.

Nikt Ci nie każe rozpoczynać leczenia u konkretnych lekarzy. Natomiast korzystając z naszych sugestii, możesz udać się po prostu na konsultacje w pewne miejsca. Jeśli Ci się nie spodoba, wcale nie musisz tam zostawać, ale przynajmniej będziesz miał czyste sumienie, że robiłeś wszystko. Ja w życiu miałem sześciu czy siedmiu ortodontów przed rozpoczęciem przygotowania do operacji :aparat: Wszystkich pytałem o to samo: czy da się zakamuflować wadę? :lol: Chciałem być pewny, ale w moim przypadku kamuflaż nie wchodził w game :razz:
awzan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów