Katowice / Gliwice

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Ortodonta - Katowice / Gliwice

Postprzez inambush » 26 września 2014, godz. 22:45

Ja ostatnie modele robiłam z tydzień temu i tak jak poprzednio - nie płaciłam nic dodatkowo. :)
wada: niedorozwój szczęki, progenia
ortodonta: dr A. Michalik - Gliwice

górny łuk: 20 marca 2013r.
dolny łuk: 28 sierpnia 2013r.

operacja: Wrocław
inambush

Postprzez Lolla » 15 listopada 2014, godz. 23:52

Cześć czołem...
Ja z nietypowym problemem, może ktoś pomoże. ;) (widzę, że cisza w wątku... :P)

Pokrótce o mojej historii: w grudniu 2012 założyłam aparat (góra), w marcu 2013 dół. W okolicach marca 2015 mam ściągać. Efekt oczywiście jest, zęby na górze są już idealnie proste, dół jeszcze się przesuwa (mam lekką asymetrię, miałam stripping, zęby po kolei, jeden po drugim, są teraz przesuwane). Moim problemem generalnie był dół: miałam stłoczenia i progenię. Nosiłam wyciągi i żuchwa poszła "do tyłu", przez co górne zęby nachodzą już na dolne (na początku miałam zgryz otwarty, zęby dolne /patrząc z profilu/ były lekko wysunięte).
I myślałam, że będzie super, ale dla mnie efekt nie jest zachwycający. Owszem, zęby są proste, ale profil twarzy bardzo niewiele się zmienił... Ortodontka nawet nie wspomniała o operacji u chirurga szczękowo-twarzowego, a ja nie wiedziałam w ogóle o czymś takim... Dowiedziałam się już po ekstrakcji zębów i założeniu aparatu, ale w sumie nawet o niej nie myślałam, bo wyciągi miały załatwić sprawę.
Nie wiem, co mam robić. Końcówka leczenia już, zęby niby ładnie proste... Ale to nie jest to. Coraz częściej myślę o operacji, ale jest już pewnie za późno, prawda? Bo zęby już "poustawiane". Żeby to się trzymało kupy pewnie musiałabym od nowa aparat zakładać (u innego orto, bo moja nie leczy pacjentów operacyjnych), żeby dostosowywać ustawienie zębów do zoperowanej żuchwy... Poza tym miałam aż 3 zęby wyrywane (górna prawa 5, dolna prawa 5 i dolna lewa 6), więc trzeba by w to miejsce na pewno wstawiać implanty albo coś...
Eh, tyle kasy, czasu, bólu, a miało być tak idealnie. :facepalm:

Może ktoś miał jakieś doświadczenia i się wypowie? Dzięki z góry i pozdrawiam!

PS Widzę, że polecacie dr Michalik. W internetach jednak opinie ma generalnie... słabe (żeby nie powiedzieć złe). Czy ktoś miał do czynienia z dr Kuc-Michalską z Zabrza (ja mam 3 znajome, które u niej leczyły się jedynie ortodontycznie, ale bez operacj)?
Lolla

Postprzez kasiasci » 19 listopada 2014, godz. 19:58

Lolla, miałam dokładnie identyczną sytuację dawały się być ułożone w poprawnym zgryzie, profil się nie zmienił, wręcz wydawało mi się, że było jeszcze gorzej. Teraz jestem już na końcu 'wycofywania zmian', i czekam na operację. Niestety ciągle czekam, i doczekać się nie mogę...
kasiasci

Postprzez Lolla » 22 listopada 2014, godz. 01:17

kasiasci napisał(a):Lolla, miałam dokładnie identyczną sytuację dawały się być ułożone w poprawnym zgryzie, profil się nie zmienił, wręcz wydawało mi się, że było jeszcze gorzej. Teraz jestem już na końcu 'wycofywania zmian', i czekam na operację. Niestety ciągle czekam, i doczekać się nie mogę...

Ile to trwa u Ciebie (tzn. od początku ustawiania zębów pod kątem operacji)? Masz już wyznaczony termin? Obstawiam, że to wszystko wyniesie łącznie z 3 lata, prawda...?

Viper napisał(a):Lolla(...) Za późno nie jest, ale zabawa ortodontyczna zacznie sie kompletnie od nowa. Tego typu ustawienia jakie Ty masz to cos zupelnie przeciwnego do przygotowania do takiej operacji i z tego co wiem trudniejsze potem do cofania.

Ja bym na Twoim miejscu wbił najpierw do dr Warych we Wrocławiu bo to jest supergwiazda wśród ortodontów skupiona przede wszystkim na ortognatyce. Według niej powinnaś w ogóle zacząć leczenie. Moze poleci Ci kogos z kim sie zna z Twojej okolicy i bedzie Ci duzo latwiej to ogarnac.

Być może nie będziecie umieli odpowiedzieć, ale nie wiecie czy możliwe jest zostawienie mojego obecnego aparatu na zębach? Właśnie koszt nowych drutów najbardziej uderzyłby mnie po kieszeni (a jak pisałam - nie mam takiej kwoty, niestety), bo na comiesięczne wizyty jakoś bym uciułała...

Ile czasu czeka się na taką wizytę? Gdybym np. zadzwoniła w przyszłym tygodniu do Wrocławia? Jest w ogóle cień szansy na konsultacje u dr Warych jeszcze w tym roku?
Lolla

Postprzez awzan » 22 listopada 2014, godz. 11:36

Lolla napisał(a):Gdybym np. zadzwoniła w przyszłym tygodniu do Wrocławia? Jest w ogóle cień szansy na konsultacje u dr Warych jeszcze w tym roku?

W tym roku może być trudno, ale niewykluczone, że się uda. Dr Warych przyjmuje w sumie w trzech miejscach, więc możesz spróbować do Vitalium (nr tel. 713733003; koniecznie zaznacz, że chcesz na konsultację do dr Warych, bo pracują tam też inni), na Goleszan (nr tel. 717925444) i w klinice na Borowskiej razem z zespołem chirurgów (więcej na ten temat w tym wątku: kliknij). Powodzenia :)
awzan

Katowice / Gliwice

Postprzez Lolla » 21 stycznia 2015, godz. 16:33

Mam wizytę dopiero na 4 marca... :facepalm: No, ale trudno. Lepiej późno, niż wcale.
Choć obawiam się, że i tak nic z tego nie będzie. Pewnie każą mi ściągać druty i zakładać nowe, a to jest nierealne. ;) A tak przy okazji kosztów - ile one wynoszą? Pomijając koszt założenia aparatu (czyli jakieś 5 tys.) i wizyty u otro, czy są jakieś dodatkowe koszty (już związane z wizytami we Wrocławiu, u dr B.W., itp.)?

EDIT:
Czy jeszcze przed marcową wizytą we Wrocku mam zrobić nowe zdjęcia RTG i wyciski? Te, które mam (tzn. które są u mojej aktualnej orto) to zdjęcia sprzed założenia aparatu, czyli z listopada 2012... Kompletnie nie wiem jak się do tej wizyty przygotować. :roll:
Lolla

Katowice / Gliwice

Postprzez kasiasci » 31 stycznia 2015, godz. 21:52

Lolla napisał(a):Ile to trwa u Ciebie (tzn. od początku ustawiania zębów pod kątem operacji)? Masz już wyznaczony termin? Obstawiam, że to wszystko wyniesie łącznie z 3 lata, prawda...?

U mnie wycofanie kamuflażu zajęło około 1-1,5 roku. Ale musiałam wyrwać dwa ząbki na górze i przesuwać po kolei każdy ząb w puste miejsce, bo nie działa to na zasadzie, że wszystkie na raz się przesuwają (tak twierdziła moja ortodontka). Generalnie, samo zakamuflowanie wady trwało u mnie pół roku (pomimo, że była duża), więc ten ponad rok był dla mnie naprawdę bardzo długim oczekiwaniem. Jednak potem się okazało jeszcze, że musiałam wyprostować linię środkową a gdy już się udało, zaczęły się te wszystkie 'cyrki' we Wrocławiu...
kasiasci

Katowice / Gliwice

Postprzez Lolla » 5 lutego 2015, godz. 15:12

kasiasci napisał(a):
Lolla napisał(a):Ile to trwa u Ciebie (tzn. od początku ustawiania zębów pod kątem operacji)? Masz już wyznaczony termin? Obstawiam, że to wszystko wyniesie łącznie z 3 lata, prawda...?

U mnie wycofanie kamuflażu zajęło około 1-1,5 roku. Ale musiałam wyrwać dwa ząbki na górze i przesuwać po kolei każdy ząb w puste miejsce, bo nie działa to na zasadzie, że wszystkie na raz się przesuwają (tak twierdziła moja ortodontka). Generalnie, samo zakamuflowanie wady trwało u mnie pół roku (pomimo, że była duża), więc ten ponad rok był dla mnie naprawdę bardzo długim oczekiwaniem. Jednak potem się okazało jeszcze, że musiałam wyprostować linię środkową a gdy już się udało, zaczęły się te wszystkie 'cyrki' we Wrocławiu...

Masakra... Coraz częściej nachodzą mnie myśli, że to wszystko niewarte tego czekania, pieniędzy, stresu, bólu... :(
Lolla

Katowice / Gliwice

Postprzez czubajkaa » 5 lutego 2015, godz. 16:53

Cześć!
Jestem z Sosnowca i byłam u orto na Pogoni - nie pamiętam jak się nazywa.
Zaproponowała mi operację albo hyrax + maska twarzowa.
Możecie polecić kogoś kto ma duże doświadczenie z pacjentami do operacji z Sosnowca/ Katowic i okolic? Widziałam, że polecaliście kogoś w Gliwicach.

Pozdrawiam ;)
Dolny łuk: 03.04.2015r.
Górny łuk: 29.05.2015r.
Planowana operacja we Wrocławiu.
czubajkaa

Katowice / Gliwice

Postprzez EdenHazard » 5 lutego 2015, godz. 19:43

Dr. Anna Michalik z gliwic podobno najlepsza , ale mozesz tez udac sie do chirurga gdzie chcesz byc operowana na konsultacje i zapytac o jego rekomendacje. Tyle ze pani doktor raczej preferuje operacje we wroclawiu gdzie jak mysle sa duze kolejki jesli chodzi o termin na nfz bo to swietna ortognatyka , ale w opolu tez raczej dobrze operuja , ja wybieram sie na operacje do opola i tez zaczynam przygode z pozbywaniem sie progenii i towarzyszacych wad.
EdenHazard

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów