Wrocław

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Wrocław

Postprzez soldiero » 17 września 2015, godz. 21:55

O, to u mnie na odwrót ;) W trakcie poszerzania byłem pod opieką ortodonty i on decydował czy szczęka jest juz git. Tak czy siak robi się offtop :P.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Wrocław

Postprzez dorcia » 19 września 2015, godz. 18:32

Jakby co to we Wrocławiu przyjmuje mój ortodonta, którego zawsze będę polecać. Dr Jakub Malinowski, Bio-Orto na ul. Inżynierskiej.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Wrocław

Postprzez sailordream » 20 września 2015, godz. 10:55

3 albo 4 razy miałam zmieniany łuk. Ale jeśli chodzi o za małą szczękę, to sam Nowak mi powiedział, że o tym ile ma być rozkręcona decyduje orto. Gdy blokowali mi dystraktor pytałam się, czy mam się umawiać na jakieś kontrole itp.
"Nie, nie ma potrzeby. Dalej działa Orto. Pani się do nas zgłasza tylko na wyjęcie".
W czwartek byłam u Dr Warych Że nie widzę efektów, że mam wrażenie, że szczęka jest za mało rozkręcona itp.
Zadała pytanie czy mi w szpitalu robili wycisk z dystraktorem:
- Lol, nope. Myślałam, że Pani go wykonuje. Nikt słowem o tym nie wspomniał.
- ah, dziwne. Bo powinni w szpitalu...

Zrobiła wycisk, zobaczymy co on pokaże. Może ten efekt za słabego rozkręcenia to przez to, że zęby mi do środka rosną :/
Tak czy siak, zabrałam papiery i idę we wtorek do tej Dr Strzałkowskiej.
sailordream

Wrocław

Postprzez Hubukkt » 6 października 2015, godz. 20:02

Witam, gdzie przyjmuję dr.Warych bo jak wpisuję w Google to aż nadto wyskakuję tych adresów. Ma ona jakąś stronę internetową swojego gabinetu?
Hubukkt

Wrocław

Postprzez awzan » 6 października 2015, godz. 20:31

Hubukkt napisał(a):Witam, gdzie przyjmuję dr.Warych bo jak wpisuję w Google to aż nadto wyskakuję tych adresów. Ma ona jakąś stronę internetową swojego gabinetu?

Pod tym adresem masz gabinety dr Warych. Ale może warto skonsultować się np. z dr Strzałkowską? Nie rozważałeś tej opcji? Jej pacjenci mówią, że czuje czaczę i leci w tango :)
Poczytaj posty użytkownika samba. Jak go odbanują to napisz nawet pw, ale szybko, zanim dostanie kolejnego bana za używanie mózgu :aparat:
awzan

Wrocław

Postprzez sailordream » 6 października 2015, godz. 21:14

Nie idź do dr Warych, ja zrezygnowałam właśnie z leczenia u niej. . O tym, że zabieg dystrakcji mam mieć w ZIELONEJ GÓRZE dowiedziałam się dopiero w szpitalu na umówieniu terminu zabiegu. Wkurzona poszłam do Niej i usłyszałam zamiast "przepraszam" czy coś to: "no przecież to oczywiste, że w Zielonej Górze, bo we Wro bym czekała nie wiadomo ile na dystraktor".
A teraz puenta: byłam ostatnio u Niej, że nie widzę efektów.
po 9 miesiącach leczenia mnie dopiero teraz (czytaj: niecały miesiąc temu) dała mi do wypełnienia ankietę o stanie zdrowia!
sailordream

Wrocław

Postprzez kasztanowa » 10 października 2015, godz. 21:43

Jak nie widać efektów? Gołym okiem widać na zdjęciach, że szczęka jest szersza... Popatrzcie na samo położenie kłów, w końcu leżą na zewnątrz, a nie w żuchwie. Ponadto zęby są skręcone do środka, więc to daje efekt mniejszej szczęki - potem wyprostuje się te zęby aparatem i będą prostopadle do podstawy. Skręcenie widać szczególnie na pierwszym zdjęciu i w ogóle w postaci wygięcia łuku aparatu... Prawidłowy zgryz ma prosty łuk, co potem będzie na Twoich zębach robione.

U mnie dr Warych też była na każdej wizycie, zawsze najpierw sama ustalała, co zrobić, nawet jak robił asystentki.
Ale jak komuś się nie podoba, to niech zmieni, i tak ma ogromną ilość chętnych i pacjentów.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wrocław

Postprzez awzan » 11 października 2015, godz. 19:10

kasztanowa napisał(a):U mnie dr Warych też była na każdej wizycie, zawsze najpierw sama ustalała, co zrobić, nawet jak robił asystentki.

Przez lata trochę się chyba zmieniło, wystarczy poczytać co piszą nowi pacjenci.

kasztanowa napisał(a):Ale jak komuś się nie podoba, to niech zmieni

Co też uczyniłem, nie ze względu na kompetencje samej pani dr, do których nie mam zastrzeżeń, lecz ze względu na to, że nigdy jej nie było. Odnosiłem wrażenie chaosu, a zależy mi na czasie. Na spotkaniu w Krakowie będą osoby, które sytuację znają, mogą Ci opowiedzieć ;-)
awzan

Wrocław

Postprzez kasztanowa » 12 października 2015, godz. 19:18

awzan napisał(a):Co też uczyniłem, nie ze względu na kompetencje samej pani dr, do których nie mam zastrzeżeń, lecz ze względu na to, że nigdy jej nie było. Odnosiłem wrażenie chaosu, a zależy mi na czasie. Na spotkaniu w Krakowie będą osoby, które sytuację znają, mogą Ci opowiedzieć

O tym akurat już dawno słyszałam i się mówiło... Była wręcz z tego "znana" :P zanim w ogole zaczęłam. Jeszcze na Dentonecie czy jakichś opiniach w necie ludzie narzekali, że jej nie było. No i wierzę, pewnie prawda, ja akurat miałam dobre doświadczenia. Ale z tym "brakiem efektów" wyżej w ogóle się nie zgadzam, poza tym, prędzej powinien to ocenić inny doświadczony ortodonta.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wrocław

Postprzez soldiero » 19 października 2015, godz. 20:40

Ponownie? Konieczna była kolejna ingerencja chirurgiczna? Czy dalej po prostu zostało wszczęte poszerzanie?

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów