Wrocław

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

Wrocław

Postprzez kasztanowa » 20 października 2015, godz. 01:11

samba napisał(a):Ocenił i jak widać nie jest tak jak twierdzisz bo znowu nosi dystraktor. Nikt nie ujmuje Pani Warych jej dotychczasowych osiągnięć co nie zmienia faktu, że dzieją się u niej jaja, a ta dziewczyna jest ewidentnie spieprzona. Tyle

Ale jak? Ona ma ciągle ten sam dystraktor, przecież był zakładany 6 maja, chyba że przeoczyłam jakiś post o jego zdjęciu...
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wrocław

Postprzez sailordream » 17 grudnia 2015, godz. 22:22

Wyjęty 20 listopada w OrthoSmile u dr. Strzałkowskiej, którą serdecznie pozdrawiam. Widać różnicę poziomów, podejścia do leczenia. Tu się przeniosłam, tu zostaję.
PO-LE-CAM.
Więcej do dodania nie mam.
sailordream

Wrocław

Postprzez Hubukkt » 20 stycznia 2016, godz. 23:49

A ja chyba zaufam pani Dr.Warych bo nie mam nic do stracenia. 9 lat jeździłem do jakichś dennych ortodontów, którzy wmawiali mi, że już dobrze wyglądam. Nosiłem przez 9 lat aparat taki typowo dziecięcy wyjmowany. Ostatnia ortodontka wmawiała mi, że nie kwalifikuję się do operacji. Pojechałem do Dr.Warych i już na wejściu dowiedziałem się, że wada jest szkieletowa i potrzebne jest leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Będę teraz nosił aparat do rozszerzania szczęki na górę i potem jakiś na dół bo mam progenię i zgryz otwarty. Zobaczymy jak to będzie. Na 1 wizycie opiekowała się mną asystenka, robione były wyciski a na drugiej już dr.Warych robiła opis mojej wady. Wkurza mnie jedynie to, że tyle zachodu jest i gdzie nie pojadę to odsyłają dalej, a to z wyrywaniem ósemek a to do logopedy, a to do stomatolog na ćwiczenia z czyszczenia dziąseł.
Hubukkt

Wrocław

Postprzez Dominus Tenebrae » 21 stycznia 2016, godz. 01:42

Hubukkt napisał(a):A ja chyba zaufam pani Dr.Warych bo nie mam nic do stracenia. 9 lat jeździłem do jakichś dennych ortodontów, którzy wmawiali mi, że już dobrze wyglądam. Nosiłem przez 9 lat aparat taki typowo dziecięcy wyjmowany. Ostatnia ortodontka wmawiała mi, że nie kwalifikuję się do operacji. Pojechałem do Dr.Warych i już na wejściu dowiedziałem się, że wada jest szkieletowa i potrzebne jest leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Będę teraz nosił aparat do rozszerzania szczęki na górę i potem jakiś na dół bo mam progenię i zgryz otwarty. Zobaczymy jak to będzie. Na 1 wizycie opiekowała się mną asystenka, robione były wyciski a na drugiej już dr.Warych robiła opis mojej wady. Wkurza mnie jedynie to, że tyle zachodu jest i gdzie nie pojadę to odsyłają dalej, a to z wyrywaniem ósemek a to do logopedy, a to do stomatolog na ćwiczenia z czyszczenia dziąseł.

chodzę do dr od lat, ufam jej w 100%, także nie żeby coś, ale polecam, ze względu właśnie na jej profesjonalizm. a to, że asystentki się opiekują to norma w tym gabinecie, ale szczerze mówiąc dr je wyszkoliła tak, że sobie genialnie radzą. i mimo wszystko dr ma kontakt z Borowską, także jest " otrzaskana " w przypadkach chirurgicznych ;-)
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Wrocław

Postprzez Radunia » 20 marca 2016, godz. 13:12

Witajcie. Czy ktoś z Was leczył się/był przygotowywany do operacji u dr Liwii Minch we Wrocławiu?
Czy macie może jakieś doświadczenie lub opinie o tej ortodontce?
Mam jeszcze pytanie o zmianę ortodonty w trakcie leczenia. Gdy rozpoczynam leczenie, to ortodonta zakłada jakiś plan leczenia. Co jeśli w trakcie chciałabym zmienić lekarza? Czy ten nowy może zmienić plan? Czy da się dostosować wcześniej założony aparat do nowego planu leczenia? Jak to w praktyce wygląda?
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Wrocław

Postprzez awzan » 20 marca 2016, godz. 18:49

Radunia napisał(a):Mam jeszcze pytanie o zmianę ortodonty w trakcie leczenia. Gdy rozpoczynam leczenie, to ortodonta zakłada jakiś plan leczenia. Co jeśli w trakcie chciałabym zmienić lekarza? Czy ten nowy może zmienić plan? Czy da się dostosować wcześniej założony aparat do nowego planu leczenia? Jak to w praktyce wygląda?

Ja zmieniałem ortodontę w trakcie leczenia. Nie zdejmował mi aparatu, pracę kontynuuje na tym wcześniej założonym. Plan leczenia różni się od tego, który zrobiła moja pierwsza ortodontka, ale w tym przypadku jest lepszy i właśnie dlatego zdecydowałem się na zmianę. Oczywiście nie każdy ortodonta musi zgodzić się przejąć Twoje leczenie po innym ortodoncie, ale znajdą się tacy, dla których nie będzie to problemem.
awzan

Wrocław

Postprzez melisa » 12 lipca 2016, godz. 08:08

Czy możecie polecić kogoś we Wrocławiu lub Opolu, kto zakłada aparaty bezligaturowe? Byłam na konsultacji u polecanych tu ortodontów z Opola, ale w ofercie mają jedynie zwykłe metalowe, choć na stornie internetowej gabinetu podają co innego. :/
melisa

Wrocław

Postprzez EdenHazard » 14 lipca 2016, godz. 17:20

Liwia Minch w limedzie dobrze robi to , wroclaw .
EdenHazard

Wrocław

Postprzez sukoa » 14 lipca 2016, godz. 18:31

melisa napisał(a):Czy możecie polecić kogoś we Wrocławiu lub Opolu, kto zakłada aparaty bezligaturowe? Byłam na konsultacji u polecanych tu ortodontów z Opola, ale w ofercie mają jedynie zwykłe metalowe, choć na stornie internetowej gabinetu podają co innego. :/

Z kolei moja ortodontka, dr Strzałkowska pracuje wyłącznie na aparatach bezligaturowych.
Polecam ją bardzo, ale z zaznaczeniem, że jest droga - czego należy mieć świadomość, no i ma swoją wizję idealnego zgryzu, do którego chce dążyć wszelkimi możliwymi metodami.
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Wrocław

Postprzez melisa » 18 października 2016, godz. 10:07

Patrzyłam na cennik Strzałkowskiej i ceny ma przeciętne, jak w Opolu, więc czemu niby jest droga? Wymyśla jakieś dodatkowe zabiegi? Przy bezligaturowym kontrole są chyba co 2 miesiące, więc te 200 zł jest do udźwignięcia.

Czy Liwia Minich też pracuje na bezligaturowych?
melisa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów