Trójmiasto

Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.

ortodonta Gdańsk ( ogólnie trójmiasto )

Postprzez awzan » 30 kwietnia 2014, godz. 20:22

pina_trojmiasto napisał(a):Myśl o operacji mnie przeraża i paraliżuje

Chryste, to aż tak? To może jakiś psycholog najpierw? :shock:
awzan

Postprzez pina_trojmiasto » 30 kwietnia 2014, godz. 21:02

@up

To mi pomogłeś w uzyskaniu informacji na temat pani doktor :? uważam że mam prawo mieć obawy przed czymś takim a strach w tym wypadku raczej jest czymś naturalnym :roll: ;] chociaż z tym paraliżem to może jednak przesada faktycznie :D
pina_trojmiasto

Postprzez awzan » 30 kwietnia 2014, godz. 21:57

pina_trojmiasto napisał(a):chociaż z tym paraliżem to może jednak przesada faktycznie

No toż właśnie ;-) Strach jest czymś naturalnym, ale pomyśl o przypadkach, w których ludzie muszą być poddani operacji i nie mają wyboru, bo od tego zależy ich życie. To jest prawdziwy problem.
Ale kończę offtop. W necie widzę, że dr, o której opinii szukasz, jest raczej mało znana/oceniana niestety. Na forum też nie znalazłem o niej żadnej wzmianki. Ale może ktoś się jeszcze znajdzie, kto panią dr zna.
awzan

Postprzez kasztanowa » 30 kwietnia 2014, godz. 23:56

pina_trojmiasto napisał(a):To mi pomogłeś w uzyskaniu informacji na temat pani doktor uważam że mam prawo mieć obawy przed czymś takim a strach w tym wypadku raczej jest czymś naturalnym ;] chociaż z tym paraliżem to może jednak przesada faktycznie

Ale nie denerwuj się :) Psycholog naprawdę może pomóc w takim przypadku. Od tego oni są, a niektórzy chirurdzy wręcz wymagają jego opinii przed operacją, np. czy jest pacjent gotowy do tego, że zmieni mu się twarz, itd. :)
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez pina_trojmiasto » 1 maja 2014, godz. 11:07

Chirurg wymaga opinii psychologa a ja wymagam opinii na temat ortodonty u którego być może będę się leczyć, jak widać po moim przypadku lata noszenia aparatu (do tego lata płacenia nie małych pieniędzy ortodoncie) nie przyniosły wystarczającego rezultatu. Dlatego też chcę być pewna że oddaję się w dobre ręce i nie dojdzie do żadnych zaniedbań. ;-) Chyba wszyscy dobrze wiedzą (z własnego doświadczenia i nie tylko z własnego) że nasza służba zdrowia do cudownych nie należy.. A tu link do przypadku 22 letniego chłopaka, który zmarł po operacji szczęki przeprowadzonej w Warszawie, operacja przeprowadzona 30 lipca 2013 roku - http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 71821.html i tak wiem ludzie robią sobie rożne operacje z których się czasem nie wybudzają, ale po to właśnie jest to forum żeby zmniejszyć chociaż trochę to ryzyko i wybrać najlepszego specjalistę dla siebie ;-) Co do chirurga to sporo szukałam na ten temat i jeśli się okaże że nie ma innego wyjścia u mnie jak operacja to zdecyduje się na Olsztyn.
pina_trojmiasto

Postprzez awzan » 1 maja 2014, godz. 11:53

pina_trojmiasto napisał(a):Dlatego też chcę być pewna że oddaję się w dobre ręce i nie dojdzie do żadnych zaniedbań.

Masz rację, tak powinno być, jednak co mogę doradzić w takiej sytuacji od siebie, to właśnie żebyś w razie braku wystarczających informacji na temat interesującego Cię ortodonty przeniosła się na innego, polecanego na forum, nawet jeśli jest z innego miasta. Wielu z tutejszych użytkowników tak robiło i wciąż tak robi ;-) Czasem trzeba zacisnąć krzywe zęby i zrobić to, co wydaje się bezpieczniejsze :)

pina_trojmiasto napisał(a):A tu link do przypadku 22 letniego chłopaka, który zmarł po operacji szczęki przeprowadzonej w Warszawie

Ten przypadek został przedyskutowany już w dwóch tematach na forum, także my o tym wiemy, mimo wszystko wciąż mnóstwo ludzi decyduje się na operację, "nawet" w szpitalu, w którym zmarł ten chłopak. Operacja zawsze wiąże się z ryzykiem, a śmierć tego pacjenta najprawdopodobniej nie jest winą chirurga, który z powodzeniem zoperował dziesiątki, jak nie setki osób z tego forum.
awzan

Postprzez modo66 » 1 czerwca 2014, godz. 13:40

pina_trojmiasto napisał(a):Chirurg wymaga opinii psychologa a ja wymagam opinii na temat ortodonty u którego być może będę się leczyć
od kogo wymagasz tej opinii? od forumowiczów? może lepiej poprosić
modo66

Postprzez Aga_33 » 11 sierpnia 2014, godz. 19:49

pina_trojmiasto - pozwolę sobie skomentować fakt, że być może nie jesteś jeszcze na tę przygodę gotowa; ja mam 37 lat i namyślałam się przez 6-7
powikłania pooperacyjne mogą zdarzyć się każdemu i wszędzie, operacja wyrostka moze zakończyć się tak samo
decyzje, które podejmujemy wynikają z siły motywacji, która daje nam odwagę, by zaakceptować poziom ryzyka
pozdrawiam
Aga_33

Postprzez jajagoda » 22 sierpnia 2014, godz. 15:25

Podbijam temat:)

Moją wadą (oprócz krzywych zębów:) jest retrogenia, przy czym moim głównym celem jest wyprostowanie zębów, nie wiem czy bym się zdecydowała na operację, nie mniej chciałabym żeby mój ortodonta pomógł mi podjąć decyzję i rzeczywiście się na tym znał. W dzieciństwie chodziłam do dr KINGI MAZUCHOWSKIEJ, która powiedziała, że owszem ma cofniętą dolną szczękę i że najpierw trzeba ją leczyć aparatem wkładanym dwuczęściowym. I tak nosiłam go parę lat, szczęka rzeczywiście się lekko przesunęła (w górnej części aparatu były wgłębienia na dolne zęby) i np. przestała mi przeskakiwać szczęka. Nie mniej nie było wtedy mowy o żadnej operacji, mówiła, że w wieku 13 lat stały aparat tylko z zewnętrznym wyciągiem przy takiej wadzie (?!), no ale po pary latach musiałam zrezygnować z leczenia. Co sądzicie o tej pani doktor? Była zawsze miła i wydawała się naprawdę zwracać uwagę na wszystko, no ale byłam też dzieciakiem, więc trochę trudno mi dzisiaj ocenić:)

Drugie pytanie mam co do dr KURBANA. Pytam się o niego, ponieważ ceny w jego gabinecie są naprawdę kuszące (a płacę za wszystko ze swojej własnej studenckiej kieszeni). Oczywiście wiem, że pewnie się pojawi parę zdań, że w wypadku leczenie nie ma co oszczędzać i się oczywiście z tym zgodzę, ale jeśli jest to dobry, kompetentny lekarz to też nie widzę sensu przepłacania w innym gabinecie za to samo:)
jajagoda

Postprzez awzan » 22 sierpnia 2014, godz. 18:46

jajagoda napisał(a):Moją wadą (oprócz krzywych zębów:) jest retrogenia, przy czym moim głównym celem jest wyprostowanie zębów, nie wiem czy bym się zdecydowała na operację

Jeśli masz faktycznie retrogenię, to aparat odmaskowuje wadę, nie da rady tylko wyprostować zębów, bo tylko wyjdziesz na tym gorzej.
awzan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów