List do użytkowników w sprawie lekarzy na forum

Regulamin oraz ogłoszenia administracyjne.
 

List do użytkowników w sprawie lekarzy na forum

Postprzez Google [Bot] » 14 sierpnia 2014, godz. 23:40

Drodzy Użytkownicy,

Wątek ten powstał wskutek tego, co dzieje się ostatnio w naszych moderatorskich skrzynkach pw oraz ogólnie na forum, i nie mamy tu na myśli ostatnich problemów z galerią, lecz fakt, że nasze forum regularnie odwiedzane jest przez lekarzy.
Na początku, nie dalej jak kilka miesięcy temu, gdy padały jakieś pojedyncze przypuszczenia, wskazujące jakoby niektórzy chirurdzy i ortodonci odwiedzali forum, nie za bardzo dawaliśmy temu wiarę. Trudno było uwierzyć, że osoby tak doceniane w swojej dziedzinie (chodziło bowiem o konkretne nazwiska wcale nie byle jakich specjalistów, wręcz przeciwnie, mowa była o najbardziej popularnych i cenionych klinikach i gabinetach) w ogóle przejmują się tym, co piszą pacjenci na forum, wszak przecież zadowolenie tychże jest widoczne w trakcie wizyt, nie trzeba wchodzić na forum, by o tym wiedzieć. Reklama też potrzebna im nie jest - najlepszą reklamą są zadowoleni pacjenci, których tutaj mamy setki.

Z tygodnia na tydzień sytuacja jednak zmieniała się, gdy zarówno na pw, jak i w postach na forum docierały do nas informacje od użytkowników, iż rzeczywiście coraz więcej rzeczy wskazuje na to, że lekarze czytają to co tutaj piszemy. Fakt ten nawet nas ucieszył, od dawna bowiem "marzyło nam się", by na forum pojawił się choć jeden specjalista, wypowiadający się z perspektywy nie pacjenta, a lekarza. Kogoś, kto mógłby doradzić dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, nie własnych przeżyć "z fotela" czy "spod skalpela". Kogoś, kto odnalazłby się w każdym prawie przypadku i nie musiał odpowiadać jak większość użytkowników tutaj, czyli: "nie wiem, u mnie to było tak i tak, zapytaj lekarza". Niektórzy z nas postanowili osobiście zrobić prowokację na forum, by później potwierdzić swoje przypuszczenia w gabinecie... i można powiedzieć, że mission accomplished ;-)
Lekarze chyba przestali się kryć tym samym przed pacjentami, ponieważ gdy pisaliśmy na forum, że dzieje się to, w co trudno było uwierzyć, że jednak lekarze faktycznie interesują się tym, co jest tutaj napisane i że forum uchodzi za opiniotwórcze, chwilę później (a dokładnie w ciągu kilku następnych dni) zaczęły docierać do nas wiadomości na pw, w których użytkownicy prosili o kasowanie dziennika lub pojedynczych swoich postów, z różnych powodów, których publicznie wymieniać nie będziemy. Są one jednak związane z tym właśnie odkryciem, że osoby prowadzące nasze leczenie czytają forum. Pośrednio lub bezpośrednio. Okazuje się bowiem, iż niektórzy lekarze mają na forum swoje, jak nazywamy to roboczo, "pionki". Powstały one w dobrej (przypuszczamy) wierze, by doradzać pacjentom, samemu udając pacjenta. Skutek niestety jest odwrotny, odkąd powszechnie wiadomo, że na forum logują się lekarze lub osoby przez nich zatrudnione (?), bo mimo tych dobrych rad, użytkownicy boją się prowadzić dzienniki i dzielić się szczegółami czy wątpliwościami, ponieważ boją się, że zostanie im to wypomniane w gabinecie lub odbije się na jakości leczenia czy "relacji" z lekarzem. Nietrudno domyślić się, że nawet osoba mająca idealny kontakt z doktorem i nieskazitelną opinię o nim, czasem też może mieć gorsze dni i chcieć wyżalić się, po prostu, tak zwyczajnie, na chociażby przedłużające się leczenie (czym nie ma zamiaru obarczyć kogokolwiek, tylko po prostu, po ludzku ponarzekać).
Niestety w obecnej sytuacji wielu użytkowników ma z tym problem, a od miesiąca jesteśmy regularnie zasypywani prośbami o usuwanie pojedynczych, archiwalnych nawet postów czy całych dzienników leczenia, co odbija się na wartości merytorycznej forum, ponieważ wiele cennych informacji po prostu z niego znika.

Użytkownicy podchodzą obecnie do forum z pewną dozą nieufności. Jedni rzeczywiście śmieją się z całej tej sytuacji i rozmawiają z ortodontami czy chirurgami o tym, co się dzieje na forum, inni nie rozmawiają, ale wiedzą, że ich lekarz to czyta, mimo wszystko na całą sytuację patrzą z przymrużeniem oka, w końcu nic złego nie piszą. Niektórzy z kolei wyrażają obawy, że pisząc z innym użytkownikiem na pw mogli równie dobrze pisać ze swoim lekarzem. A tym nietrudno rozpoznać kto jest kim, przecież znają każdy przypadek.

To, że na forum pojawiali się wątpliwej jakości lekarze, reklamujący swoje kliniki w mało subtelny sposób, to wiedzieliśmy wszyscy od dawna, a właściciele tychże klinik tudzież osoby przez nich zatrudnione szybko dostawały bana. Nie zamierzamy banować kont - pionków. Wierzymy (a nawet wiemy), że powstały one w dobrej wierze i mamy przypuszczenia, którzy użytkownicy są takimi pionkami ;-) Wystarczy się dobrze przyjrzeć i połączyć ze sobą kilka faktów. Wskazywać nie będziemy.

Reasumując - wiemy, że lekarze znani i doceniani wchodzą tu na forum i czytają/doradzają. Banować nie będziemy, w końcu sam pomysł zły nie jest i to doceniamy, tym bardziej, że ze strony pionków nie pojawia się nigdy żadna reklama. Zachęcamy wręcz do bardziej aktywnego udziału... nawet bez ukrywania swojej profesji, bo każdemu pacjentowi przyda się dodatkowe wsparcie, również od specjalistów ;-)
Jedyną naszą prośbą jest, by nigdy nie wypominać pacjentom tych złych dni, kiedy napisali w dzienniku, że już mają dosyć, że leczenie się dłuży, że już im się nie chce, że są zawiedzeni. Nie znaczy to, że nie doceniają pracy swojego lekarza czy nie mają zaufania do niego. Po prostu każdy z nas ma czasem gorsze dni. Forum powstało m.in. właśnie po to, żebyśmy mogli się wspierać w takich właśnie momentach. Szkoda, że tylu użytkowników zrezygnowało z prowadzenia dziennika z tak błahego powodu.

Prosić lekarzy o zarejestrowanie się pod nazwiskiem to pewnie zbyt wiele, ale zachęcamy do dalszego pomagania bez ewentualnego wypominania później w gabinecie co kto napisał na forum. Użytkowników zaś uspokajamy - nie piszecie nic złego, więc nie powinniście się tego wstydzić czy bać reakcji ortodonty/chirurga :)

Pozdrawiamy, Wasza grupa moderatorska w składzie: afi, awzan, nik oraz była moderatorka, wciąż czuwająca nad forum nathaly.
Google [Bot]
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11/01/2011
Płeć: Nie wybrano
 

 

List do użytkowników w sprawie lekarzy na forum

Postprzez nathaly » 16 sierpnia 2014, godz. 16:54

Pozdrawiam dr R i Sz, wiem, że Wy też tu jesteście :aparat:
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
Avatar użytkownika
nathaly
 
Posty: 1259
Dołączył(a): 24/04/2011
Płeć: Kobieta
 

 

List do użytkowników w sprawie lekarzy na forum

Postprzez modo66 » 16 sierpnia 2014, godz. 21:13

Nie wiem czy czy tu bywają lub nie - może dopiero będą ;) pozdrawiam ( kolejność zupełnie przypadkowa)
- dr T_ w_ r _k
- dr K_sprz_k_
- dr Ol_jk_
- dr Pr_ b_ sz _
modo66
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27/01/2011
Płeć: Nie wybrano
 

 

List do użytkowników w sprawie lekarzy na forum

Postprzez awzan » 17 sierpnia 2014, godz. 13:10

Kilku można dodać, o powyższych akurat niewiele wiadomo, przynajmniej nie mnie ;-)
awzan
 
 


Powrót do Regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron