Okres a operacja

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Okres a operacja

Postprzez lolek » 7 lutego 2011, godz. 10:00

Hej a co w przypadku gdy np termin bym miała na 21go a okres powinien mi sie skonczyc 17go ale znajac moje szczęście to albo bede go ze stresu miała wczesniej to ok ale jesli bedzie sie spoźniał i wypadnie ze akurat w termin sie wpasuje bo chyba nie można być operowanym podczas miesiączki? Bralyście może jakieś tabletki aby wywołać wcześniej czyć coś takiego ?
Uśmiechnij się, to najlepsze lekarstwo na wszystko!, - Chciec znaczy móc ;) -popieści,popieści a się zmieści ^^

https://picasaweb.google.com/progenicy/Lolek
lolek

Okres a operacja

Postprzez dorcia » 7 lutego 2011, godz. 18:40

Zależy od lekarza, niektórzy bardzo pilnują, żeby takie krwawe sprawy nie wypadały podczas zabiegu. Ja miałam okres podczas operacji i żyję, ale to też zależy od osoby.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Okres a operacja

Postprzez Tula » 7 lutego 2011, godz. 19:17

u mnie też lekarz nie robił problemów, jak mu powiedziałam że będę mieć tego dnia:) ale wkońcu dostałam parę godzin po operacji:P
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Okres a operacja

Postprzez kasztanowa » 7 lutego 2011, godz. 23:49

Generalnie podczas okresu spowalnia się Twoja krzepliwość, jednak myślę, że jeśli nie przekroczy stanu krytycznego, nie powinno być problemów zdrowotnych. U mnie jednak przy zapisach podkreślano, żeby operacja nie była w czasie okresu.
A mi może tak wypaść, że w czasie mojej ope... Chyba to przez te lekkie sesyjne stresy ta mi się opóźnia :facepalm: :x

Ogólnie jest sposób, żeby przesunąć którąś z miesiączek (w tym i cykl), robiłam to przed moim egzaminem na studia, bo w czasie miesiączki zdychałam ;) Przyznam, że po tej jednorazowej "kuracji" jakimś cudem zmniejszyły mi się bóle (na tyle, że jestem w stanie w miarę normalnie chodzić w czasie okresu O_O Jak będzie okazja, zapytam się ginekologa, czy to ma coś wspólnego z "kuracją").

Sedno sprawy:
Trzeba iść odpowiednio wcześnie do ginekologa, który zapisze receptę i odpowiednie tabletki (nie kombinujcie na własną rękę). Polega to na braniu tabletek antykoncepcyjnych (z tym, że zaczyna się to, jak dobrze pamiętam, 20 dni przed rozpoczęciem niechcianej miesiączki, więc efekt bezpłodności nie będzie w pełni - cytując lekarza: "Żeby nie było, że lekarz powiedział to i tamto i bierze pani tabletki antykoncepcyjne i można szaleć" :D, bo żeby był, trzeba by było chyba zacząć brać od początku miesiączki).
Bierze się tabletki aż do dnia, w którym miesiączka może wystąpić (występuje ona tak średnio 2-4 dni po odstawieniu tabletek i może być trochę obfitsza).

Jak wynika z tego wątku viewtopic.php?f=6&t=101 , tabletek antykoncepcyjnych za bardzo się nie przeciśnie przez zęby :] , więc należy wziąć się za to odpowiednio wcześnie. No i oczywiście fajnie jest nie kombinować hormonalnie w czasie operacji.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Okres a operacja

Postprzez Ania » 16 maja 2011, godz. 18:43

kasztanowa napisał(a):No i oczywiście fajnie jest nie kombinować hormonalnie w czasie operacji

Mi zgodnie z ulotką polecono odstawić tabletki, miesiąc przed operacją. W efekcie wydłużył mi się cykl i miesiączka wypadła dwa dni przed przyjęciem do szpitala i do tego pierwszy dzień był dość bolesny - jak nigdy wcześniej;-) ale w sumie nie stanowiło to dla mnie jakiegoś dużego problemu :)
Ania

Okres a operacja

Postprzez goździk » 20 maja 2011, godz. 13:54

Ja sobie nie wyobrażam, jeśli miałabym mieć miesiączkę w czasie operacji (bądź od razu po). Bardzo źle znoszę okres, 2 razy zdarzyło mi się zemdleć z bólu (!), gdy nie zdążyłam w odpowiednim momencie nafaszerować się przeciwbólowymi prochami i wyprzedzić kulminacji bólu.
ortodonta - dr B. Obłoj
wydatki - 8430 zł
aparat góra i dół - 15.01.2009-25.01.2011
operacja -18.05.2010, jednoszczękowa (wysunięcie górnej szczęki), WIM na Szaserów, dr J. Przybysz

Moje zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/progenicy/G ... cked=true#
goździk

Okres a operacja

Postprzez goya7 » 20 maja 2011, godz. 17:35

Ja miałam podczas operacji... i spoko:) Przy zapisie kazał mi dr określić czy będę miała czy nie... No miałam mieć dużo wcześniej, a tu wszelkie stresy przesunęły akurat na dzień przed... Myślałam, że mnie nie dopuszczą do zabiegu, bo tyle straszenia wcześniej. Nie było problemu.

--- 20 maja 2011, godz. 18:44 ---

Nawet mnie dr zapytał:"to co, zmieniamy termin?"...no ale skoro powiedział, że to żadna przeszkoda, to czemu by nie zostać przy wcześniej ustalonym.
Wada: prolaterongacja
Ap. metal: 25.10.2006-08.02.2011
Chir:dr J.P./WIM
Op.1szczękowa: 21.01.2010
NFZ=0zł
goya7

Okres a operacja

Postprzez Ania » 20 maja 2011, godz. 20:38

goya7 napisał(a):Nawet mnie dr zapytał:"to co, zmieniamy termin?"

Dał Ci przynajmniej możliwość wyboru ;-) Mi powiedział, "że najwyżej mnie zakorkuje" :oops:
Później jednak miałam okazję troszkę się "odwzajemnić", ale tak niechcący :) Umawiałam się na drugi zabieg i padło znamienne pytanie, "a kiedy będzie okres"? Na co ja - "a przecież to żaden problem. Ostatnio pan dr powiedział, że mnie zakorkuje" :shock: Tym razem to pan dr się zawstydził, bo była przy tym pielęgniarka i zdumiał się, "że mógł tak brzydko rzec". Chciałam jakoś pocieszyć doktora i stwierdziłam, "że wcale się nie obraziłam" :)

--- 20 maja 2011, godz. 22:37 ---

dorcia napisał(a):krwawe sprawy

hm... niektórzy nazywają to "czerwonymi dniami" - za cholerę nie wiedziałam o co chodzi... że co... walentynki :)
Ania

Okres a operacja

Postprzez charonio » 20 maja 2011, godz. 22:30

mary napisał(a): dorcia napisał(a):krwawe sprawy

hm... niektórzy nazywają to "czerwonymi dniami" - za cholerę nie wiedziałam o co chodzi... że co... walentynki :)

Najazd Indian idąc ta drogą też spotykane, czy inne red alerty :P.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Okres a operacja

Postprzez Ania » 20 maja 2011, godz. 23:46

też pierwsze słyszę...okres to okres charonio, ależ Ty doinformowany jesteś :) - to takie nietypowe. Tylko zaraz nie od seksistek, proszę...
Ostatnio edytowano 21 maja 2011, godz. 08:12 przez Ania, łącznie edytowano 1 raz
Ania

Następna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu