Badania i koszty przed operacja na NFZ

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Postprzez OlexRollex » 7 lutego 2018, godz. 09:37

Hej, za niecałe 2 miesiące mam operacje, pytałam się pani ktora mnie umawiała na nia jakie badania muszę zrobic żeby się przygotować, ona mi tylko powiedziała ze muszę mieć karteczkę z gr krwi zrobic morfologię krwi, jonogram i badanie na krzepliwość, oprócz tego muszę przygotować płytki to jest koszt jakieś 2500-3000 to wiem, ale tez czytałam tu na forum ze chodzicie na jakieś konsultacje i płacicie gruby hajs przed operacja(tomografia) i się zastanawiam czy będę musiała jeszcze za coś płacić bo trochę się wystraszyłam bo bez problemu sobie zapłacę za płytki ale jak mi z dnia na dzień powiedzą ze mam zapłacić 1500 za tomografie to będę musiała gryźć ściany... wole być przygotowana na dodatkowe wydatki i kolejne wizyty, bardzo prosze powiedzcie jak było u was?
Może dodam ze operuje się w Opolu u Dr Sadowskiego na NFZ
OlexRollex

Postprzez Alex11 » 23 kwietnia 2018, godz. 16:34

czy ktoś miał implant stawu w Olsztynie??
Alex11

Postprzez Amie » 21 czerwca 2018, godz. 16:02

Mam mieć operacje również za jakieś dwa miesiąca i pierwsze słyszę ze tyle pieniędzy trzeba zapłacić przed operacja. Jestem przerażona. Moze wypowiedzieć sie osoba która wszytsko opowie co trzeba zrobic i co ile kosztuje??
Amie

Postprzez Radunia » 21 czerwca 2018, godz. 17:37

Ceny przygotowania do operacji zależą od chirurga, a właściwie od jego sposobu planowania operacji. Są chirurdzy, którzy wcale nie planują operacji tylko zostawiają to ortodoncie i to ortodonta kasuje 500-3000 zł za płytki, są chirurdzy, którzy planują "analogowo" i wtedy to oni kasują podobny koszt, i wreszcie są chirurdzy, którzy planują operacje cyfrowo i wtedy koszt takiego przygotowania do 4500-7000 zł. Widełki zależą od chirurga/miejsca operacji.
Nie ma jednego schematu przygotowania. O wszelkie koszty warto pytać swoich lekarzy. Jeśli ktoś o to nie pyta na wizytach, to faktycznie może się zdziwić.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez Alex11 » 21 czerwca 2018, godz. 19:33

Amie napisał(a):Mam mieć operacje również za jakieś dwa miesiąca i pierwsze słyszę ze tyle pieniędzy trzeba zapłacić przed operacja. Jestem przerażona. Moze wypowiedzieć sie osoba która wszytsko opowie co trzeba zrobic i co ile kosztuje??

Ja mam zrobione badania ok. 2000 i czekam na decyzję lekarza co dalej ogólnie całość u mnie ok 30-40 000zl.
Alex11

Postprzez Amie » 22 czerwca 2018, godz. 05:53

A jakie masz dotychczas zrobione badania?
Amie

Postprzez Alex11 » 22 czerwca 2018, godz. 06:34

Zdjęcie, rezonans,tomografia i czekam na decyzję co dalej
Alex11

Postprzez Amie » 22 czerwca 2018, godz. 07:34

Nie spodziewałam sie ze az tyle tego będzie. Mogłabym Cie prosić żebyś napisała jak juz dostaniesz kolejne wytyczne badań/zdjęć które bedą kazali Ci zrobic. Będę bardzo wdzięczna. :)
Amie

Postprzez Alex11 » 22 czerwca 2018, godz. 08:39

Ok a jak u Ciebie jaką operacje będziesz mieć i kiedy??

-- 22 czerwca 2018, godz. 10:32 --

Czy jest na forum osoba po operacji. Jestem ciekawa jak długo dochodzi się do siebie itp.
Alex11

Postprzez Amie » 22 czerwca 2018, godz. 11:33

Rok temu miałam wstawiamy dystraktor przez pana Niekre w Gdyni, a moja ortodontka była pani Niekra jego żona. Niestety im nie wyszło i wystaje mi szczeka z jednej strony bo krzywo sie rozszerzyła, zdecydowanie wychodzi mi poza dolna linie zebow. Jak poszłam do pani Niekry bo widziałam ze cos poszło nie tak, ta mi zaczęła wmawiać ze wszystko jest ok i nic nie wystaje. A ja ust nie mogłam zamknąć. Po tej wizycie juz do niej nie wróciłam. Poszukałam nowa orto i rok temu miałam wizytę z chirurgiem który powiedział ze naprawi mi to co zepsuli państwo Niekra, dodatkowa mam cofnięta żuchwę. Minął rok i moja orto stwierdziła ze juz jestem gotowa na operacje, mój chirurg często bywa u mojej orto No i wczoraj sie z nim spotkałam, mówił ze jestem gotowa, dał mi skierowanie na tomografie 3D i miałam przyjść zrobic wyciski i jeszcze jakieś zdjęcie(nie pamietam jak sie nazywa) do mojej orto. Mówił jeszcze ze u nich w Elblagu na operacje czeka sie miesiąc dwa ale nie wspominał nic o żadnych innych zdjęciach lub badaniach ktore powinnam dodatkowo zrobic dlatego jestem przerażona kosztami które będę musiała ponieść w ciagu tego miesiąca, dwóch. Z tego co czytam na forum to dopiero początek tego co będę musiała zrobic przed operacja.
Amie

Następna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu