wizualizacja

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

wizualizacja

Postprzez oskid » 2 listopada 2012, godz. 16:07

Siema.

W prawdzie nie jestem progenikiem, moja wada wygląda bardziej jak retrogenia (chociaż technicznie to też nie to) ale dodam swoje w kwestii wizualizacji. Ja miałem ostatnio robioną wizualizację u mojego orto ale tylko w 2D z profilu. Robił to w jakimś specjalistycznym programie ale niestety byłem tak bardzo zauroczony swoim zdjęciem, że nie zanotowałem nazwy programu : / W każdym bądź razie taka wizualizacja nie kosztowała mnie chyba nic (zapłaciłem za wizytę 80zł ale miałem jeszcze regulację aparatu i coś tam, więc nie jestem pewien jak koszty się rozłożyły). Co najważniejsze bardzo polecam Ci coś takiego zrobić ponieważ to chyba jedyna szansa żeby się przekonać jaki będzie efekt wizualny leczenia i czy tego właśnie chcemy. Chyba, że nie zależy Ci na tym jak będziesz wyglądać .

Ja po pierwszej wizualizacji przygotowanej przez mojego orto byłem zawiedziony i już miałem się zacząć zastanawiać czy operacja ma w ogóle sens jednak szybko zapytałem czy jest jeszcze możliwość manipulacji żuchwą do tego stopnia żeby uzyskać "taki a taki" profil twarzy. Orto stwierdził, że da się to zrobić (mowa oczywiście o zabiegu operacyjnym) i wprowadził odpowiednie zmiany. Skończyły się moje wątpliwości.
oskid

wizualizacja

Postprzez luna » 30 listopada 2012, godz. 18:42

hej powiedz a u kogo sie leczysz ?
luna

Rekonkstrukcja wizualna po operacji - gdzie?

Postprzez wojtekkk » 20 września 2013, godz. 04:08

Czy są w Polsce gabinety ortodontyczne lub chirurdzy, którzy mają odpowiedni sprzęt aby mogli przewidzieć i pokazać mniej więcej jak może się wyglądać po leczeniu i operacji?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, może już ktoś miał coś takiego robionego lub zna miejsce gdzie robią....
wojtekkk

Postprzez maweave » 20 września 2013, godz. 06:13

Chyba u doktora Wi* w Warszawie, przynajmniej jedna z dziewczyn tutaj miała robioną taką wizualizację.
maweave

Postprzez meamea » 20 września 2013, godz. 18:02

ja miałam symulacje
ale to i tak nie wygląda w 100% tak samo jak po operacji, bo to tylko program
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

wizualizacja

Postprzez rywka » 20 września 2013, godz. 23:01

wojtekkk napisał(a):Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, może już ktoś miał coś takiego robionego lub zna miejsce gdzie robią....

Dr Walerzak, Face-Clinic ,Warszawa. Robi się to na podstawie prześwietleń i zdjęć. Też jestem zdania, że w pełni nie oddaje wyglądu, bo np. ja uważam, że wyszło u mnie w realu lepiej niż na symulacji. Patrząc na symulację uważałam, że moja twarz się prawie wcale nie zmieni, a się jednak nieco zmieniła. Zaznaczam, że nie miałam progenii. Daje to jednak jakiś pogląd na sytuację, zwłaszcza, że czasem są do wyboru jakieś opcje, które znacząco się różnią i poprzez symulację łatwiej zdecydować.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

wizualizacja

Postprzez meamea » 21 września 2013, godz. 20:52

Daje to jednak jakiś pogląd na sytuację, zwłaszcza, że czasem są do wyboru jakieś opcje, które znacząco się różnią i poprzez symulację łatwiej zdecydować.

Dokladnie, u mnie np byla kwestia brody :p
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

wizualizacja

Postprzez kasia-k » 2 listopada 2013, godz. 00:36

dr Walezak robil mi 2 razy taka wizualizacje.
placilam 1000zl ktore potem zostalo odliczone od ceny zabiegu.
Najpierw ja pokazalm zdjecia jaki chce efekt, potem doktor pokazal mi to na wizualizacji, Przerazilam sie gdyz ja na swojej wizualizacji widzialam zupelnie co innego niz to co dr zrobil na swojej.

Ale licze na jego profesjonalizm Gdyz powiedzial ze bedzie tak jak na wizualizacji ktora zrobilam ja , czyli tak jak ja chce.

w sumie jego wizualizacja byla mi zbedna mam nadzieje. Ze to ja nie potrafilam jej prawidlowo 'odczytac'
kasia-k

wizualizacja

Postprzez martini » 19 grudnia 2013, godz. 02:02

Miałam wykonaną wizualizację przed zabiegiem i w ogóle nic mi to nie pokazało a nawet byłam po niej przerażona. To co widziałam w komputerze a to co jest po operacji zupełnie się nie pokrywa.
Wada: szkieletowa wada zgryzu - klasa III
Operacja: dwuszczękowa 4.12.2013 Face Clinic Warszawa
Lekarz: Dr Konrad Walerzak
Orto: Dr Monika Walerzak
martini

wizualizacja

Postprzez gagadek » 9 grudnia 2014, godz. 08:18

Pytałam o wizualkzacjeę we wrocławiu i dr powiedział,że nie należ sobie za wiele obiecywać gdyź efekty zabiegu nie pokrywaja sie dokładnie z wizualkzacja. Jak pacjent chce to robia za jakis dodatkowy koszt.
gagadek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu