Opinia psychologa przed operacją

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Postprzez Jagódka » 25 października 2011, godz. 17:52

Witam wszystkich,
Mam pytanko dla osób już po operacji. Zaczęłam załatwiać sobie potrzebne badania przed operacją. W jednym z punktów w wytycznych do zabiegu we Wrocławiu jest:
- udaj się do psychologa w celu otrzymania pisemnej opinii o gotowości do zabiegu
(psycholog klinicznego Akademickiego Szpitala Klinicznego lub wybrany przez ciebie)

Czy to może być zwykły psycholog czy musi być psycholog kliniczny. Mam problem ze znalezieniem takiego, a nie za bardzo chcę specjalnie po to jechać aż do Wrocławia.
Czy Wy mieliście coś takiego?
Jagódka

Postprzez nathaly » 25 października 2011, godz. 18:04

Ja miałam badanie w szpitalu na Lindleya :d
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez Jagódka » 25 października 2011, godz. 18:25

Czyli gdzie? We Wrocławiu? Ja właśnie wolałabym w swoim mieście (Rybniku) bo to trochę daleko. Chodzi mi tylko o to czy to musi być psycholog kliniczny czy może być zwykły?
Jagódka

Postprzez kasztanowa » 25 października 2011, godz. 18:33

Z tego co mi wiadomo to robili u zwykłego ;) Spytaj np. mary.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez Ania » 25 października 2011, godz. 18:54

Tak, ja zaniosłam zaświadczenie od "pierwszego lepszego", bo znalazłam Panią psycholog wpisując w wyszukiwarkę "psycholog, miejscowość” :aparat: Na pieczątce jest „mgr imię nazwisko psycholog”, to chyba zwykła. Twój chirurg nie miał zastrzeżeń;)
Jedyny szkopuł, to to, że wtedy trzeba wytłumaczyć psychologowi cel wizyty itd., bo jest się pacjentem niecodziennym. No, ale sumie od tego jest psycholog, żeby z nim gadać ;-)
Ania

Postprzez Jagódka » 25 października 2011, godz. 19:17

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. W takim razie nie będę na siłę szukać klinicznego, tylko do zwykłego pójdę.A jeśli chodzi o wytłumaczenie sytuacji to jakoś nie mam z tym problemu :) W końcu to normalna rzecz, a że akurat czegoś takiego szpital wymaga, no trudno - kolejna rzecz do załatwienia przed operacją. :)
Jagódka

Postprzez Ania » 25 października 2011, godz. 19:29

Jagódka napisał(a):A jeśli chodzi o wytłumaczenie sytuacji to jakoś nie mam z tym problemu

To nie chodzi o mój/Twój problem z mówieniem "o tym", tylko łatwiej jest coś komuś opowiedzieć, gdy ten troszkę orientuje się w temacie, niż komuś kompletnie "zielonemu" ;-)
Hmm...moja psycholog potrafiła utożsamić się ze mną chociaż jako aparatka, bo miała go na zębach :D
Ania

Postprzez Tula » 25 października 2011, godz. 19:55

Ja byłam u psycholog w przychodni lekarskiej. Jakaś babka, która kompletnie nie wiedziała o co chodzi. Wizyta wyglądała mniej więcej tak:
- Miałam operację na dolnej szczęce, ale się nie udała i muszę mieć teraz jeszcze jedną operację, żeby to naprawić. No i dlatego potrzebuję to zaświadczenie, że jestem na nią gotowa psychicznie.
- A jesteś na nią gotowa psychicznie?
- Tak.
- No to spoko - poprosiła jeszcze, żebym opowiedziała jej dokładniej co tam będę mieć robione i czemu wcześniej operacja się nie udała, a ja patrząc jej prosto w oczy nakłamałam, że wcale nie przejęłam się tą pierwszą nieudaną operacją, bo miałam świadomość, że może nie wyjść, tak samo jak teraz mam świadomość, że kolejna może się nie udać, jednak na to też jestem przygotowana i raczej nic sobie nie zrobię, jeśli coś pójdzie źle.
A ta głupia kobieta wszystko łyknęła i wypisała mi to zaświadczenie. :cool: :cool: :cool:
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Postprzez Ania » 25 października 2011, godz. 20:07

:shock: To ja dwa razy musiałam przyjść, wizyty po 1 - 1,5 godziny. Tak w skrócie: rozmowa, test, analiza i znowu rozmowa i dopiero na koniec zaświadczenie.
Co więcej, była to wizyta na fundusz!!!
Ania

Postprzez Tula » 25 października 2011, godz. 20:16

mary, to zależy pewnie na kogo trafisz...Ja akurat uważam, że miałam szczęście, bo gdyby ze mną przeprowadziła tak długą i szczerą rozmowę, gdyby zrobiła mi jakieś testy i analizy, to by wyszło, że w najmniejszym stopniu nie byłam gotowa do tej operacji. :P
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Następna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu