Opinia psychologa przed operacją

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Postprzez kasztanowa » 29 października 2011, godz. 13:15

Dystraktorowa napisał(a): To, że człowiek jest rozczarowany, zawiedziony, przygnębiony, wściekły - TO SĄ NORMALNE EMOCJE,

To oczywiste - ale jest różnica pomiędzy normalnymi emocjami a emocjami prowadzącymi np. do depresji... Chyba nie powiesz, że przykład, który podał Adam i który zacytowałaś - myśli o samobójstwie po takiej operacji - są przykładem NORMALNYCH emocji ;]

Dystraktorowa napisał(a):To wtedy psycholog by Ci cisnął, że broda jest ok :mrgreen: zaprosił do prywatnego gabinetu na urocze sesje podbijania sobie poczucia własnej wartości i "poczucia wartości brody" za 50min/120zł.

To musiałby być kiepski psycholog. Wielu z nich wie, że po naprawieniu pewnych defektów w wyglądzie, które tej osobie przeszkadzają, poprawiłoby jej samopoczucie i jest to udowodnione - naprawdę, psycholodzy to też ludzie i potrafią myśleć racjonalnie. Gorzej, jeśli wszystko się poprawi, a ta osoba ciągle widzi coś nie tak, dąży do jakiegoś wyimaginowanego ideału i nie potrafi siebie zaakceptować... Albo chce się zabić z powodu tej bródki i wini ją za większość niepowodzeń w swoim życiu :P
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez Ania » 29 października 2011, godz. 13:51

kasztanowa napisał(a):Dystraktorowa napisał(a):
To, że człowiek jest rozczarowany, zawiedziony, przygnębiony, wściekły - TO SĄ NORMALNE EMOCJE,
To oczywiste - ale jest różnica pomiędzy normalnymi emocjami a emocjami prowadzącymi np. do depresji... Chyba nie powiesz, że przykład, który podał Adam i który zacytowałaś - myśli o samobójstwie po takiej operacji - są przykładem NORMALNYCH emocji ;]

Dodam tylko, że ja na wizycie u psychologa powiedziałam właśnie o tym, że jestem rozczarowana, zawiedziona, często przygnębiona, bywają dni, że mam wszystkiego dość, wściekła (tylko wtedy kiedy kolejny lekarz powie, że jest źle), że wypłakuje swoje żale na tym forum (a potem czuję ulgę), że mam poczucie winy, że jestem zmęczona leczeniem...
Psycholog stwierdził, że moje emocje są adekwatne do okoliczności i ze względu na nie, ten zabieg jest niezbędny, żeby zamknąć ten rozdział raz na zawsze.
Ania

Postprzez zyrcia » 29 października 2011, godz. 18:38

Ta a moja matka powiedziała, że jestem nienormalna i mi to już psychiatra tylko pomoże lekami :mrgreen: no, ale ona tego nie rozumuje, ma tyle lat ile ma, wygląda na 25, na ulicy się na nią gapią więc może nie czai jak to jest mieć kompleksy ;p
A ja się boję tej genioplastyki, bo nie wiem czy nie będzie gorzej ;p mam wrażenie, że teraz mi wisi skóra pod brodą to może lepij jaka plastyczna :mrgreen:
Wada:progenia.
Aparat górny:2006 ; dolny:19.05.2010
Operacja jednoszczękowa: 20.05.2011
Genioplastyka: 6.02.2012
Operacja dwuszczękowa: 4.11.2013
zyrcia

Postprzez Jagódka » 4 listopada 2011, godz. 09:51

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W środę (02.11) byłam we Wrocławiu na konsultacji przed operacją i ku mojemu zaskoczeniu nagle po prostu wysłali mnie do psychologa u nich w szpitalu więc sprawa została załatwiona. Bardzo się cieszę bo w Rybniku chyba musiałabym iść prywatnie i znów płacić. Opinia oczywiście była pozytywna ale muszę powiedzieć, że to była najdziwniejsza rozmowa w moim życiu. Bardzo osobiste pytania rzucane jedno za drugim. Ewidentnie Pani dr chciała sprawdzić czy jestem silna psychicznie i czy nie dam się wyprowadzić z równowagi. Rozumiem jednak, że jest to potrzebne bo taka operacja nie jest prosta dla pacjenta.
Jagódka

zaświadczenie od psychologa

Postprzez zyrcia » 24 stycznia 2012, godz. 23:19

Czy nie wie ktoś może czy jest jakaś ustawa czy cokolwiek mówiąca o tym, że przed operacją progenii trzeba dostarczyć opinię od psychologa? Czy może szpital lub lekarz ustalają to indywidualnie, a jeśli tak to powinno być to w jakimś statucie szpitala lub regulaminie danego oddziału?
Pliss pomocy ;d :mrgreen:
Wada:progenia.
Aparat górny:2006 ; dolny:19.05.2010
Operacja jednoszczękowa: 20.05.2011
Genioplastyka: 6.02.2012
Operacja dwuszczękowa: 4.11.2013
zyrcia

zaświadczenie od psychologa

Postprzez Renesens » 25 stycznia 2012, godz. 12:33

zyrcia napisał(a):Czy nie wie ktoś może czy jest jakaś ustawa czy cokolwiek mówiąca o tym, że przed operacją progenii trzeba dostarczyć opinię od psychologa?
raczej nie. Ja takiego zaświadczenia nie musiałam mieć.

zyrcia napisał(a):Czy może szpital lub lekarz ustalają to indywidualnie, a jeśli tak to powinno być to w jakimś statucie szpitala lub regulaminie danego oddziału?
jest to raczej w gestii szpitala. Przypuszczam, że jeśli jakiś szpital to wprowadza to musi też zamieścić to w swoim statucie.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

PSYCHOLOG PRZED OPERACJĄ

Postprzez Aga83 » 22 lipca 2012, godz. 23:35

Jak wyglądały Wasze konsultacje z psychologiem przed operacją? Ciekawa jestem,bo się wybieram w ogóle pierwszy raz w życiu do psychologa... :roll:
wada: progenia(III klasa),niedorozwój szczęki,laterogenia,rozległa hipodoncja
chirurg: dr. Pawlak,dr. Maks, dr.Przywitowski
operacja: dwu szczękowa, 22.11.12 w AM we Wrocławiu

https://picasaweb.google.com/1181582060 ... 4602/Aga83
Aga83

PSYCHOLOG PRZED OPERACJĄ

Postprzez oleska135 » 26 lipca 2012, godz. 09:10

hej:) Ja załatwiałam sobie tylko zaswiadczenie od psychologa ... weszłam na 2 minuty i wyszłam :) Zaswiadczenie było! :) A tak pozatym to nic wogole nie sprawdzali zadnych badan i zaswiadczen w szpitalu, a tyle sie nachodziłam :((
oleska135

Postprzez monia wrocław » 31 sierpnia 2013, godz. 19:53

....
Ostatnio edytowano 18 września 2014, godz. 19:43 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Postprzez novinka » 11 września 2013, godz. 20:46

Ja z kolei nie byłam na żadnej konsultacji psychologicznej. Skoro się jednak tyle lat męczy z tym i z np. wyśmiewaniem przez innych, nosi ten aparat to chyba logiczne, że jest się gotowym. Czeka się na to całe życie i psycholog ma powiedzieć NIE? Zmiany wyglądu też każdy z nas chce. Nie robimy tego dla widzimisię. Nawet nie uważam, że taka konsultacja byłaby mi do czegoś potrzebna. Może kiedyś, jak chodziłam do gimnazjum, bo wtedy nie było ani trochę kolorowo, człowiek czasami aż miał ochotę coś sobie zrobić. No, ale jak już dorośnie do decyzji i wyrośnie z gimnazjum to po co jeszcze ciągać nas po psychologach...
Progenia. Wada szczękowo-twarzowa kl. III z hipoplazją szczęki
07.11.2011 r. - założenie aparatu (góra i dół)
27.08.2013 r. - operacja dwuszczękowa, osteotomia szczęki, BSSO
21.07.2014 r. - usunięcie płytek i genioplastyka
08.09.2014 r. - zdjęcie aparatu (góra i dół) (?)
novinka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu