Co wziąć do szpitala?

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Co wziąć do szpitala?

Postprzez dorcia » 20 stycznia 2011, godz. 15:10

Lista wg dorci. Jak mi się coś przypomni to po prostu będę dopisywać

• wyciski, rtg oraz skierowanie do szpitala wraz z poświadczeniem o ubezpieczeniu, jeśli operacja jest na NFZ
  • piżamy (ja się zawsze ubezpieczam i posiadam takie rzeczy w liczbie mnogiej; warto mieć rozpinaną, żeby pielęgniarki miały łatwiej po operacji)
  • kapcie (warto mieć klapki, które od razu przydadzą się pod prysznic)
  • bluzki, jakieś dresy etc. (nie wiecie czy np. nie trzeba będzie poczekać kilku dni do operacji z przyczyn nagłych, więc to po to, żeby nie biegać w piżamie)
  • ręczniki
  • jeśli szpital nie posiada swoich to okłady żelowe do chłodzenia (do kupna w aptece, najlepiej mieć chyba 2 średnie)

• na opuchliznę np. żel z arniki (stosowałam tez Lioton 1000 i Altacet ale tworzyły mi jakąś suchą skorupę na twarzy)
  • wazelina i maść z witaminą A na usta, albo pomadka - najlepiej Oeparol z wiesiołkiem
  • Sterimar do oczyszczania nosa

• chusteczki higieniczne / ręczniki papierowe
  • patyczki do uszu (oczyszczałam sobie nimi nos)
  • można chusteczki nawilżane dla dzieci, jeśli komuś po operacji zrobiłby się np. nadwrażliwy nos

• warto mieć swój kubek (w niektórych szpitalach trzeba mieć również swoje sztućce)
  • małe łyżeczki do jedzenia
  • słomki do picia
  • szerokie słomki do jedzenia (szukajcie takich naprawdę szerokich jak np. z KFC)
  • strzykawki (ja na początku próbowałam nimi jeść, później płukałam nimi usta bo tak mi było łatwiej)

• małe ręczniki lub ściereczki (jako śliniaczki, bo jedzenie na początku jest trudne)

• soki, jogurty etc. - generalnie wszystko co płynne
  • polecam Nutridrinki do picio-jedzenia (do kupienia w aptece)

• lusterko podręczne, żeby się obejrzeć po wybudzeniu
  • dużo drobnych (najlepiej 2zł), jeśli tv w szpitalu jest płatne
  • coś do czytania / krzyżówki etc. (ale ja np. i tak nie mogłam się na niczym skupić)
  • coś do słuchania (mp3 albo radio - ja wolałam to drugie bo słuchawki doprowadzały mnie do szału heh)
  • aparat fotograficzny, żeby się uwiecznić przed i zaraz po

Ponadto:
- dziewczyny powinny zmyć lakier z paznokci przed operacją!
- nie bierzcie irygatora do szpitala bo na świeżo szyte dziąsła nie warto go stosować
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Co wziąć do szpitala?

Postprzez goya7 » 20 stycznia 2011, godz. 20:26

- no i nie jeść nic przed operacją, bo nici z niej :)
- dziewczyny - jeśli Wam wypadnie okres, a chirurg wcześniej coś mówił, że w tym terminie nie może być operacja, to się upewnijcie. Ja miałam operację bez problemu;)
- pilnować, żeby się nie rozchorować, bo anestezjolog nie dopuści do operacji (przykład z życia wzięty - dziewczyna miała katar i odesłali ją po nowy termin)
- jeśli ktoś nie był szczepiony na żółtaczkę, to koniecznie!! Im wcześniej, tym lepiej (mi się operacja przedłużyła o jakiś miesiąc, dwa)
Wada: prolaterongacja
Ap. metal: 25.10.2006-08.02.2011
Chir:dr J.P./WIM
Op.1szczękowa: 21.01.2010
NFZ=0zł
goya7

Co wziąć do szpitala?

Postprzez ansza » 20 stycznia 2011, godz. 21:48

No nie pogadasz pełna profeska ;] cały spis i chyba nic nie da sie więcej dodać. Ja to chyba bym nie wzięła lusterka i aparatu wogóle nie patrzyłabym na siebie przez miesiąc chyba ;[
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Co wziąć do szpitala?

Postprzez goya7 » 20 stycznia 2011, godz. 21:49

ansza napisał(a):Ja to chyba bym nie wzięła lusterka i aparatu wogóle nie patrzyłabym na siebie przez miesiąc chyba ;[

Pitolenie... może na początku widok nie jest zbyt zachwycający, bo siniaki, opuchlizna... ale przydaje się w kontrolowaniu jedzenia :) Ja to brudziłam się jak 3letnie dziecko przez ten brak czucia i druty w buzi :)
NFZ=0zł
goya7

Co wziąć do szpitala?

Postprzez dorcia » 20 stycznia 2011, godz. 21:51

No i lusterko jest ważne, żeby jak najszybciej się obejrzeć zanim zrobi się mega opuchlizna. Tak mi kazały pielęgniarki. :)

dorcia

Co wziąć do szpitala?

Postprzez goya7 » 20 stycznia 2011, godz. 21:54

dorcia napisał(a):No i lusterko jest ważne, żeby jak najszybciej się obejrzeć zanim zrobi się mega opuchlizna. Tak mi kazały pielęgniarki. :)
to fakt!:) i zanim zjawią się siniaki....:)
NFZ=0zł
goya7

Co wziąć do szpitala?

Postprzez seren » 21 stycznia 2011, godz. 17:05

A i żadnych pryszczy, zimna, zajadów, czy opryszczek przy ustach, nawet jeśli się skaleczyliście i wygląda jak skorupka po opryszce może być ciężko.
Mi się tydzień przed zrobiła opryszczka, pojechałem do szpitala z już zasuszoną (dano mi heviran i gencjanę[?] - takie fioletowe), operacja się przez to 4 dni przesunęła.

Na Szaserów dr Przybysz każe także mieć krople do nosa - obojętnie jakie, oraz żel aescin i lioton.

Osobom z dwuszczękową radzę uważać na alantan. Owszem efekty po nim są bardzo dobre, ale krem/żel szybko się wchłania i może powodować bardzo silne bóle mięśni i w efekcie wręcz migrenowe bóle głowy.
seren

Co wziąć do szpitala?

Postprzez kasztanowa » 7 kwietnia 2011, godz. 22:13

Ja zamierzam wziąć i mam już po części kupione to:

• okłady żelowe 10x10 cm - 4 sztuki,
  • Tisane - balsam do ust (ponoć bardzo dobry i znikają wszystkie ranki, nawet warto trochę smarować przed operacją, żeby uelastycznić usta),
  • zestaw pozabiegowy Eludril - są w nim płyn do płukania 200 ml, żel antyseptyczny Elugel i szczoteczka ELGYDIUM 7/100 (bardzo mięciutka, do stosowania przez 7 dni po zabiegu - zastanawiam się, czy oprócz tego kupić też taką dla dzieci?),
  • szczoteczka ELGYDIUM 15/100 - ciut twardsza od w/w, ale nadal miękka, dzięki temu można dobrze docierać do wrażliwszych miejsc,
  • Tantum Verde w sprayu (fajnie znieczula i w ogóle),
  • pasta Meridol,
  • koktajle Herbalife - wybrałam je zamiast Nutridrinków, zobaczymy jak się sprawdzą.

Z zaleceń ortodontki jeszcze oprócz tego woda morska Sterimar, Xylogel oraz jakiś ochronny krem nawilżający (ponieważ bardzo odkażają twarz przed zabiegiem, co strasznie potem wysusza skórę).
Polecam zamawianie z aptek internetowych - gdy się dobrze poszuka, wychodzi dużo taniej, szczególnie z odbiorem osobistym!

Ponadto zaopatrzyłam się w rozpinaną piżamę, mikser z końcówką jak dla blendera (z rady dorci. - dobrze rozdrabnia jedzenie) i nowe papucie. :aparat:

Wezmę również mp4-kę, oczywiste sudoku i krzyżówki oraz książkę "127 godzin" w ramach dopełnienia krwawych przeżyć, książki uczelniane i gazety, a także szczyptę humoru i optymizmu. ;)

----------------------------------------------------
Oprócz tego, to, co zebrałam na starym forum, co polecali użytkownicy, choć ja sama nie zamierzam kupować:

• Alantan maść na usta - na zajady,
  • Żel z arniki – na opuchliznę,
  • Maść z witaminą A - też na usta, ale Alantan jest lepszy,
  • Wazelina biała - nawilża = niepokaleczone usta,
  • Aescin żel - to na siniaki od razu po operacji, trzeba smarować i 5 razy dziennie, wtedy sińce schodzą szybko,
  • Aescin tabletki - schodzą siniaki i opuchlizna... drogie, ale starcza na długo,
  • Mucofluid - do nosa na zapchanie zatoki – łatwiejsze oddychanie,
  • Sachol - na zgrubienia i ranki wewnątrz ust (kłopot z przygryzaniem policzków),
  • Heparil – ktoś używał tę maść, ale zaznaczył, że nie jest doskonała,
  • duża strzykawka, z dużym, gumowym tłokiem zamiast "igły" do karmienia (ja we Wrocławiu dostanę ją prawdopodobnie od szpitala, a jak nie, to kupię),
  • dla kobiet po trzydziestce - dobry jest krem z liposomami, żeby skóra nie traciła jędrności (bo już skóra zaczyna się w tym wieku "zmieniać", a taka operacja i "odpuchiwanie" to dla niej niezła jazda).
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Co wziąć do szpitala?

Postprzez dorcia » 7 kwietnia 2011, godz. 22:29

kasztanowa napisał(a):zastanawiam się, czy oprócz tego kupić też taką dla dzieci?),
Koniecznie bo ta miękka Elgydium jest NAPRAWDĘ miękka - wszystkiego potem nie doczyścisz. Na drugi dzień po zabiegu stosowałam już normalną szczoteczkę zamiennie z tą miękką.

--- 7 kwi 2011, o 23:30 ---

kasztanowa napisał(a):dorci.
Nie rozumiem po co ta kropka na końcu mojego nicka. :]

dorcia

Co wziąć do szpitala?

Postprzez kasztanowa » 7 kwietnia 2011, godz. 22:32

dorcia napisał(a):jeśli szpital nie posiada swoich to okłady żelowe do chłodzenia (do kupna w aptece, najlepiej mieć chyba 2 średnie)

We Wrocławiu na przykład szpital posiada, ale i tak zalecają kupić, bo raczej nie chcą wynosić z oddziału do sali wybudzeń, gdzie może się zdarzyć, że będzie się leżeć dłużej. Ponadto jak będzie za wielu pacjentów akurat na oddziale, możliwe jest, że żelków byłoby za mało albo w czasie upałów nie nadążałyby się mrozić. Oprócz tego takie okłady stosuje się czasem jeszcze po powrocie do domu.

dorcia napisał(a):Nie rozumiem po co ta kropka na końcu mojego nicka. :]

Haha, chciałam pokreślić Twoją stanowczość :aparat:
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Następna strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu