Czyszczenie zębów przed operacją

Plan operacji, jakie badania, co wziąć do szpitala? problemy zdrowotne itp.

Postprzez jagooo » 9 stycznia 2016, godz. 15:16

w sumie to... nie zdążyłabym tak szybko zanidbać dziąseł o.O a tymczasem delikatnie puchną, zapomniałam... budzę się rano i czuję, że moje dolne zęby wciskają się w górne dziąsła(mimo że mam nadbudowy świeże na tylnych startych zębach) -,- tak... stąd problemy. mam nadzieję że uda się to orto wytłumaczyć,a nie powie mi że stan zapalny i nie założą. powinni zrozumieć. bo inaczej żadna nitka mi nie pomoże;/
brzmi głupio ale wbrew pozorom to największy problem dla mnie z powodu wady :facepalm:

dzięki za pokazanie ich, na pewno kupię :)
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
jagooo

Postprzez afi » 9 stycznia 2016, godz. 21:15

jagooo napisał(a): tymczasem delikatnie puchną, zapomniałam... budzę się rano i czuję, że moje dolne zęby wciskają się w górne dziąsła(mimo że mam nadbudowy świeże na tylnych startych zębach) -,- tak... stąd problemy.

No tak, to jest problem...
A próbowałaś płukanek z sody, szałwii i innych ściągających, działających na opuchliznę substancji?
Na mnie regularne płukanki z sody lub mycie nią zębów, raz na jakiś czas, bardzo pomagało :)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez jagooo » 9 stycznia 2016, godz. 21:51

próbowałam, muszę do nich wrócić. dół miałąm do tego stopnia podrażniony, że porobiły się falbanki z dziąseł... krzywy ząb zaczął się prawie ruszać, więc to była walka o zęby... :/ porodontax do płukania dawał radę nawet. no nic to... trzeba kombinować :p teraz i tak jest dużo lepiej. na tyle że nie odesłali mnie od orto :p
w sumie z powodu dziąseł myślę, czy zamiast irygatora poprostu szczoteczki sonicznej nie kupić... a na noc nakładki przeciw zgrzytaniu zębów,może by ochroniły dziąsła?:p(nie nie zgrzytam, ale chyba płytki ochronnej nacisk nie podrażni tak jak ząb...?
no w każdym razie póki co jestem na wygranej pozycji, nic się nie rusza... dziąsła przylegają...
cóż wiadomo-fajki odpadają,kawa też średnio... to będzie piękne po operacji mieć problem z głowy :love:
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
jagooo

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowanie do zabiegu