Nadmiar skóry po operacji.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez Vivi » 20 marca 2018, godz. 16:12

Nie znalazłam podobnego wątku dlatego pozwoliłam sobie założyć.

Czy ktoś z Was zaobserwował nadmiar skóry w okolicach żuchwy i podbródka po operacji żuchwy? Czy coś z tym robiliście? Jeśli tak to u kogo?

Niestety ja mam taki problem i chciałabym "podciągnąć" tę skórę.
Vivi

Postprzez olaola » 3 kwietnia 2018, godz. 09:53

Hej
ja mam nadmiar skóry i robią się tzw "chomiki".
Pamiętam gdy zgłaszałam to chirurgowi na wizycie kontrolnej (po roku od operacji) powiedział, że nie jestem najmłodsza i powinnam się przyzwyczaić (miałam wtedy 34 lata !) Jestem dość szczupła i ten nadmiar skóry wygląda naprawdę dziwnie....
Próbowałam różnych kremów, ale skutek niewielki.
Jedynie co pomaga - to wyprostowana postawa i trzymanie "głowy wysoko".
Słyszałam że może pomóc terapia falami radiowymi tzw "lifting bez skalpela" ale jest to koszmarnie drogie jeden zabieg kosztuje ponad 500 pln a efekty sa widoczne podobno po ok 6.
Poza tym obawiam się skutków ubocznych.
Po koszmarze z operacją progenii stwierdziłam, że już nigdy nie poddam się, żadnemu zabiegowi - chyba że bezpośrednio ratującemu życie. Mam żylaka i nawet nie przyjdzie mi do głowy, żeby coś próbować z nim robić.
Nie ufam już medycynie oraz lekarzom.
olaola

Postprzez Progeniczka » 3 kwietnia 2018, godz. 10:37

Olaola przecież nadmiaru skóry na po takim zabiegu powinnaś się spodziewać, w szczególności po zabiegu przeprowadzonym po trzydziestce. Nie byłaś tego świadoma? Normalną rzeczą jest, że jeżeli skróci się żuchwę np. 4 mm, to nadmiar skóry może się nie obkurczyć.
Progeniczka

Postprzez olaola » 3 kwietnia 2018, godz. 14:55

Dlaczego miałoby to być aż tak oczywiste ?
Zabiegu takiego nie przeprowadzam sobie raz w roku, nie znam nikogo osobiście kto miałby taki zabieg... Więc skąd miałam wiedzieć jak będę wyglądać.
Chirurg informował mnie o różnych konsekwencjach ale o nadmiarze skóry nie powiedział ani słowa.
Nie rozumiem uwagi, że "w szczególności po trzydziestce" - uważasz, że w wieku 34 lat nie powinno się robić takich operacji?
olaola

Postprzez Progeniczka » 3 kwietnia 2018, godz. 16:30

Chodzi mi o to, że u osób, które skończyły 30 lat skóra nie jest tak elastyczna jak u o osoby, która ma 21 lat.
Progeniczka

Powrót do Po zabiegu