bol i opuchlizna 3 tygodnie po zabiegu

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez fusion » 17 marca 2017, godz. 11:08

Witam, 3 tygodnie temu miałem zabieg ustawienia kości zuchwy (zlamanie wyrostka klykciowego) i zamontowana tytanowa płytkę, przez 7 dni po wypuszczeniu zazywalem antybiotyk, bóle raczej były niewielkie później zaczęły się bóle nocne w okolicy skroni i ucha, po wizycie ściągnięto mi szwy i wycisnieto trochę krwi. Teraz 4 dni po kontroli bóle znowu powróciły, a w dodatku opuchlizna jest widocznie większa, może to przez zmianę pogody ale nie jestem pewien. W środku tej opuchlizny już nie ma. Płukam buzię płynem z apteki plus do tego szałwia. Mam jakieś powody do obaw czy tylko jestem przewrazliwiony?
fusion

Postprzez afi » 18 marca 2017, godz. 18:31

fusion napisał(a):Witam, 3 tygodnie temu miałem zabieg ustawienia kości zuchwy (zlamanie wyrostka klykciowego) i zamontowana tytanowa płytkę, przez 7 dni po wypuszczeniu zazywalem antybiotyk, bóle raczej były niewielkie później zaczęły się bóle nocne w okolicy skroni i ucha, po wizycie ściągnięto mi szwy i wycisnieto trochę krwi. Teraz 4 dni po kontroli bóle znowu powróciły, a w dodatku opuchlizna jest widocznie większa, może to przez zmianę pogody ale nie jestem pewien. W środku tej opuchlizny już nie ma. Płukam buzię płynem z apteki plus do tego szałwia. Mam jakieś powody do obaw czy tylko jestem przewrazliwiony?

Kiedy masz następną kontrolę?
Szczerze mówiąc ostry ból 3 tygodnie po zabiegu, nie jest chyba taki normalny.
Może masz niedoleczony stan zapalny, stąd i opuchlizna i ból. Raczej wątpię, żeby zmiana pogody miała na to wpływ na tym etapie.
Oczywiście może to kwestia osobnicza, ale ja nie odczuwałam/wam żadnych dolegliwości w zwiazku ze zmianami pogody, po operacjach.
Ja bym się skonsultowała z lekarzem, który Cię prowadzi, żeby rozwiać ewentualne watpliwości i kontrolować czy nie pojawia się stan zapalny.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez fusion » 19 marca 2017, godz. 11:43

Dzisiaj zauważyłem, że boli wtedy kiedy śpię na boku, oczywiście nie tym, który mi złożyli. Mam nadzieję, że płytka jest wystarczająco wytrzymała i nic się nie przestawiło :D Kontrolę mam za tydzień dopiero plus ściąganie gumek więc prześwietlenie i tak raczej będzie zrobione.
fusion

Postprzez Mszczujek » 12 października 2018, godz. 07:06

Cześć, jestem krótko po operacji, bo trochę ponad tydzień, ale doskwiera mi to samo. BÓL podczas snu w pozycji leżącej w dokładnie tym miejscu co opisujesz. Czy możesz napisać jak skończyła się Twoja historia? Dziękuję bardzo!!!
Mszczujek

Postprzez Dominus Tenebrae » 13 października 2018, godz. 10:46

Mszczujek, przez około 3 tygodnie po zabiegu zalecany jest sen w pozycji siedzącej lub półleżącej, ze względu na opuchliznę, bo zwiększa się nacisk i wtedy odczuwamy ból. Tydzień po zabiegu to naprawdę świerzy czas, tam ledwo co się zaczęło goić, więc naprawdę ból może być jeszcze odczuwalny
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Alex11 » 3 listopada 2018, godz. 20:27

Jestem miesiąc po i ból mocny, zgrzytanie w stawie szczekoscisk
Alex11

Powrót do Po zabiegu