Kontrole poopercyjne

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Kontrole poopercyjne

Postprzez skipek » 22 marca 2013, godz. 19:25

Szukałem trochę ale nie mogłem znaleźć zbyt dużo informacji na temat kontroli po operacji.
Jak często jeździłyście/-liście na kontrolę po operacji? Ja miałem operację w Krakowie w szpitalu Rydygiera i wyszedłem ze szpitala tydzień po operacji a już za 5 dni tj. we wtorek musiałem jechać na kontrolę. Teraz powiedziano mi, żebym na kontrolę przyjechał w Wielki Czwartek/Piątek (tak mi powiedziano na oddziale) ale jak poszedłem wyjąć szwy do poradni to pani doktor zarejestrowała mnie dopiero na 10 kwietnia. Jak myślicie kiedy powinienem jechać? Dodam, że nic mi się nie dzieje, nie odczuwam żadnego bólu itd. itd. a szczerze mówiąc to jechać 140 km w jedną stronę, żeby tak jak ostatnio położyć się na około 8 sekund na kozetce to mi się nie uśmiecha :) no tym bardziej, że koszt takiej wyprawy to około 90 zł gdyż muszę być tam wcześnie a tak busy nie jeżdżą a nawet gdyby jeździły to jeszcze nie wyglądam tak dobrze żeby się ludziom pokazywać :) plus mówię troszkę nie wyraźnie.
Podsumowując:
1) Jak często mieliście wizyty kontrolne po operacji?
2) Jak myślicie co powinienem zrobić?
skipek

Kontrola

Postprzez agnieszka93 » 25 marca 2013, godz. 21:17

Ja w Krakowie przez pierwsze 5 tyg około 1-2 razy w tyg, potem tak co dwa tyg mniej więcej ;)
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Kontrola

Postprzez skipek » 26 marca 2013, godz. 08:49

A daleko od Krakowa mieszkasz?
Bo wiesz gdybym był w Krakowie to mógłbym codziennie nawet podjechać bo i tak nic do roboty nie mam lepszego :)
skipek

Kontrola

Postprzez agnieszka93 » 26 marca 2013, godz. 14:09

Bliżej niż Ty napewno :)) raptem 50 km :) ale odległość nieistotna - w przychodni swoje trzeba odczekać i traci się cały dzień :D . Osobiście ja jak dostałam dwa terminy kontroli to zawsze się pytałam, bo mówiłam, że Tu mam tak napisane a tu tak powiedziane :))
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Kontrola

Postprzez anna50 » 26 marca 2013, godz. 20:32

Po 9-ciu dniach od operacji miałam ściągnięte szwy i część cgumek, następną wizytę kontrolną mam w ten piątek, to będzie 21-szy dzień po zabiegu. co dalej, dowiem się na najbliższej wizycie.
Retrognacja, progenia.
Operacja dwuszczękowa 12.03.2013
Aparat:12.10.2011-
27.06.2013 - usunięta jedna płytka z powodu przetoki
anna50

Kontrola

Postprzez skipek » 28 marca 2013, godz. 13:01

Mimo, że nie bardzo mi się chciało to pojechałem :)
Profesor mnie oglądnął i powiedział, że ładnie się zagoiło wszystko i generalnie jest OK.
Spytałem jeszcze kiedy mi te łańcuszki, wyciągi, gumki czy jak to się zwie ściągną. Odpowiedział, żebym przyjechał w piątek po świętach (w sobotę po świętach mija 4 tygodnie od założenia tego wszystkiego) to się ściągnie :) mam tylko nadzieję, że wszystko będzie ok, a nie że mi jeszcze na tydzień bądź dwa dołożą :D

Dzięki za odpowiedzi :)
skipek

Kontrola

Postprzez anna50 » 31 marca 2013, godz. 13:43

Po 17tu dniach od operacji ściągnięto mi gumki, wszystko goi się dobrze, mam się nie rzucać na jedzenie, jak to zgrabnie ująl doktor, nawet nie wiem jak mam to zrobić, bo nie bardzo jeszcze moge otwierać buzię do jedzenia, więc nadal jem zmiksowane jedzenie przez rurkę. Następna kontrolna wizyta za 3 m-ce.
Retrognacja, progenia.
Operacja dwuszczękowa 12.03.2013
Aparat:12.10.2011-
27.06.2013 - usunięta jedna płytka z powodu przetoki
anna50

Kontrola

Postprzez skipek » 31 marca 2013, godz. 17:39

No mam nadzieję. że buzię będę mógł otwierać :) nie żebym chciał jeść nie wiadomo co ale mam kilka prezentacji do wygłoszenia :) no i na to miksowane już patrzeć nie mogę :)

--- 5 kwietnia 2013, godz. 12:04 ---

No i byłem dzisiaj na kontroli.
Niestety przez jeszcze 2 tygodnie mam nosić te pieprzone wyciągi :(
W tym tygodniu mam zdejmować tylko do mycia a w następnym do mycia i jedzenia....
Jak by się coś stało gdybym do jedzenia ściągnął już w tym tygodni :(
skipek

Kontrola

Postprzez afafafaf » 5 kwietnia 2013, godz. 21:31

Nie wiedziałam, gdzie napisać, więc napiszę tu.
Jestem po operacji jednoszczękowej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć nieco o wykręcaniu śrubek po operacji? Boli, do przeżycia? Występuje opuchlizna? Chyba najgorsze jest to, że dolne już mi zarosły, są niewidoczne; górne też mają taki zamiar z tego co widzę :(
afafafaf

Kontrola

Postprzez afi » 6 kwietnia 2013, godz. 06:52

afafafaf napisał(a):Nie wiedziałam, gdzie napisać, więc napiszę tu.
Jestem po operacji jednoszczękowej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć nieco o wykręcaniu śrubek po operacji? Boli, do przeżycia? Występuje opuchlizna? Chyba najgorsze jest to, że dolne już mi zarosły, są niewidoczne; górne też mają taki zamiar z tego co widzę :(

Dostajesz znieczulenie, np. jak przy wyrywaniu zębów. W związku z tym boleć nie powinno. Mnie nie bolało właściwie wcale, może zastrzyki nie były najprzyjemniejsze... ale jak najbardziej do przeżycia.
Opuchlizna - zależy od tego w jakim stanie jesteś teraz. Ja spuchłam bardziej - ale przy okazji u mnie chirurg wyciągał również szwy itp.Po jakiś 2 dniach powinnaś wrócić do poprzedniech stanu (jeśli chodzi o rozmiar opuchlizny) Możesz mieć również ciekawe doznania dzwiękowe... :]
Tym, że zarosły najmniej bym się przejmowała - chirurg sobie z tym tak szybko poradzi, że nawet nie zauważysz :aparat:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Następna strona

Powrót do Po zabiegu