Kontrole poopercyjne

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Kontrola

Postprzez afafafaf » 6 kwietnia 2013, godz. 10:52

afi napisał(a):
afafafaf napisał(a):Nie wiedziałam, gdzie napisać, więc napiszę tu.
Jestem po operacji jednoszczękowej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć nieco o wykręcaniu śrubek po operacji? Boli, do przeżycia? Występuje opuchlizna? Chyba najgorsze jest to, że dolne już mi zarosły, są niewidoczne; górne też mają taki zamiar z tego co widzę :(

Dostajesz znieczulenie, np. jak przy wyrywaniu zębów. W związku z tym boleć nie powinno. Mnie nie bolało właściwie wcale, może zastrzyki nie były najprzyjemniejsze... ale jak najbardziej do przeżycia.
Opuchlizna - zależy od tego w jakim stanie jesteś teraz. Ja spuchłam bardziej - ale przy okazji u mnie chirurg wyciągał również szwy itp.Po jakiś 2 dniach powinnaś wrócić do poprzedniech stanu (jeśli chodzi o rozmiar opuchlizny) Możesz mieć również ciekawe doznania dzwiękowe... :]
Tym, że zarosły najmniej bym się przejmowała - chirurg sobie z tym tak szybko poradzi, że nawet nie zauważysz :aparat:

Super! Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejsza zwłaszcza, że operował mnie ten sam dr :D
afafafaf

Kontrola

Postprzez AgaLabia » 6 kwietnia 2013, godz. 13:42

afafafaf napisał(a):Super! Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejsza zwłaszcza, że operował mnie ten sam dr

Kiedy będziesz miała wykręcane? Bo mnie to również czeka w przyszłym tygodniu i też się trochę obawiam.
Podobnie jak Tobie, mi także pozarastały te śruby. Mam nadzieję, że po tym zabiegu nie jest się jakoś szczególnie zmasakrowanym bo czeka mnie powrót ponad 100 km i nie wybieram się z osobą towarzyszącą ;-)
AgaLabia

Kontrola

Postprzez afafafaf » 6 kwietnia 2013, godz. 13:56

AgaLabia napisał(a):
afafafaf napisał(a):Super! Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejsza zwłaszcza, że operował mnie ten sam dr

Kiedy będziesz miała wykręcane? Bo mnie to również czeka w przyszłym tygodniu i też się trochę obawiam.
Podobnie jak Tobie, mi także pozarastały te śruby. Mam nadzieję, że po tym zabiegu nie jest się jakoś szczególnie zmasakrowanym bo czeka mnie powrót ponad 100 km i nie wybieram się z osobą towarzyszącą ;-)

Nie mam jeszcze dokładnego terminu, operację miałam 13 dni temu. Po 15.04 mam się zjawić na kontroli, więc podejrzewam, że za jakieś 2 tyg ;-) Daj znać jak poszło, nię będzie źle z tego co widać wyżej ;-)
afafafaf

Kontrola

Postprzez skipek » 7 kwietnia 2013, godz. 14:50

Mam takie pytanie (może ktoś przeczyta i będzie znał odpowiedź) :)
Chodzi o to, że podczas operacji byłem intubowany poprzez nacięcie zaraz pod brodą (jakieś 2 cm od niej). Blizna jest już gładka wszystko pięknie ale jak dotykam palcem to czuję taką jakąś gulkę. Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? Co to jest i czy długo się to będzie utrzymywało? Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza ale nie jest to miłe uczucie kiedy się jej dotyka :)
skipek

Kontrole poopercyjne

Postprzez dziubas » 22 lutego 2014, godz. 19:45

Czy zawsze trzeba wykręcać śruby???? Mój dr nic nie mówił, z tu zaraz m-c minie. :]
RETROGENIA
Ortodonci: Dylewski& Teodorczyk Szp im. Dzieciątka Jezus Warszawa ul. Nowogrodzka
Aparat: od 05/2013
Chirurg: Maciejak & Zmorzyński
Operacja: 28.01.2014
Obustronna osteotomia skośna żuchwy m. Obwegezer Dalpont. Genioplastyka.

http://progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=1649
dziubas

Kontrole poopercyjne

Postprzez olcia91 » 1 marca 2017, godz. 17:59

Hej, orientuje się ktoś, czy na kontrole pooperacyjne można pojechać do innego (bliżej położonego) szpitala?
Aparat stały góra/dół (początek - zgryz otwarty) 2009-2012 - Eva Sramkova - Nahod
Cel: operacja dwuszczękowa (bez aparatu) - 2017 (?), w najgorszym wypadku genioplastyka.
Wada szkieletowa III stopnia.
olcia91

Kontrole poopercyjne

Postprzez JohnDoe » 2 marca 2017, godz. 00:30

olcia91 napisał(a):Hej, orientuje się ktoś, czy na kontrole pooperacyjne można pojechać do innego (bliżej położonego) szpitala?

Muszą być tam, gdzie robiłaś operację. W innym szpitalu po prostu cię nie przyjmą, bo ani nie posiadają historii choroby, ani nie będzie tam nikogo z zespołu, który prowadzi twój przypadek (chyba, że chodzi o wyciągnięcie szwów).

W podobny sposób inny ortodonta nie zajmie się od tak twoim aparatem bez konsultacji z dotychczasowym ortodontą.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Kontrole poopercyjne

Postprzez Progeniczka » 2 marca 2017, godz. 16:20

Przy zmianie ortodonty Wasz "nowy" ortodonta konsultował się z poprzednim?
Progeniczka

Kontrole poopercyjne

Postprzez JohnDoe » 2 marca 2017, godz. 23:44

Progeniczka napisał(a):Przy zmianie ortodonty Wasz "nowy" ortodonta konsultował się z poprzednim?

Oczywiście.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Kontrole poopercyjne

Postprzez Britni » 3 marca 2017, godz. 14:44

JohnDoe napisał(a):W podobny sposób inny ortodonta nie zajmie się od tak twoim aparatem bez konsultacji z dotychczasowym ortodontą.

Ortodonta zajmie sie ot tak, choc moze niechetnie i na pewno nie kazdy. Chirurg pewnie tez by sie jakis zajal gdyby koniecznie musial ale na pewno nie ze wzgledu na zwykla kontrole.

Progeniczka napisał(a):Przy zmianie ortodonty Wasz "nowy" ortodonta konsultował się z poprzednim?

Nie.
You wanna live fancy
Live in a big mansion
Party in France
You better work bitch [4x]
Britni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu