Fizjoterapia, efekty, opinie, polecani fizjoterapeuci

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez rywka » 18 lipca 2013, godz. 14:23

Jest na forum kilka zdawkowych informacji na temat fizjoterapii po operacji. Proponuję opisać szerzej ten temat w tym wątku, bo coraz więcej osób z tego typu zabiegów korzysta lub chciałaby skorzystać. Ja jestem jedną z osób poszukujących dobrego fizjoterapeuty specjalizującego się w twarzy. W moim przypadku, interesuje mnie Warszawa i okolice.Opiszmy kilka miejsc, z których korzystaliśmy, aby inni mogli się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez meamea » 18 lipca 2013, godz. 14:32

Ja byłam w klinice ruchu, i wracam tam jak się trochę zagoję :) doktor chirurg mi dał namiar do pana fizjoterapeuty tam i jest strasznie sympatyczny i śpiewał XD Głównie mi trzeba zfizjoterapełcić kręgosłup, ale mięśnie twarzy też mi trochę gniótł i podpinał do prądu przed operacją, i po operacji chyba też będziemy coś z tym robić dalej.
uh, muszę się dowiedzieć od kiedy mogę dalej do niego chodzić

więcej mogę opowiedzieć jak już zaliczę kilka wizyt. Póki co byłam na jednej krótko przed operacją i strasznie miło wspominam :D (ale cena ok 150zl, byłam tam z godzinę, półtorej)
zgryz otwarty, asymetria | aparat 28.03.2012
- orto dr. Iracka - chirurg dr. Wiśniewski - pacjent Pani Magda™ -
Obrazek
meamea

Postprzez Nicole1988 » 18 lipca 2013, godz. 16:48

A na Lubelszczyźnie ktoś zna dobre zabiegi?
Nicole1988

Postprzez nathaly » 18 lipca 2013, godz. 17:56

Mi chrirurg dał namiary na p. Macieja Iwano**wskiego, w klinice Ade*n*tis w Wawie :) nie polepszylo sie jakos hiper super te otwieranie, ale jestem zadowolona. Wizyta trwala 40 min, podczas wizyty p. Maciej rozmasowywal mi miesnie i stawy, kazal otwierac, zamykac zeby pod wplywem nacisku na staw z roznych katow itp. Atmosfera mila (czego sie spodziewac placac 100 zl za wizyte ;)). I w dodatku jest On tylko od stawow skroniowo-zuchwowych :)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez dorcia » 18 lipca 2013, godz. 19:59

Dobra, skoro powstał taki wątek, to się polecę - zapraszam do Poznania na tanie wizyty (zaczęłam się kształcić w kierunku terapii manualnej stawów skroniowo-żuchwowych i siedzę w temacie, no i potrzebuję pacjentów, żeby na kimś tę wiedzę wykorzystać). :D

U mnie też atmosfera jest miła, z taką różnicą, że nie jest dyktowana pieniędzmi. :lol:

Mgr Dorcia ^^
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez rywka » 18 lipca 2013, godz. 20:10

dorcia napisał(a):zaczęłam się kształcić w kierunku terapii manualnej stawów skroniowo-żuchwowych

Dzięki Dorcia, do Poznania trochę daleko i mi chodzi na dzień dzisiejszy bardziej o jakieś zabiegi/masaże na tkankę miękką i stymulujące powrót czucia. Na stawy, póki co, nie narzekam. :)
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez blue » 18 lipca 2013, godz. 20:32

Ja podobnie, jak meamea, korzystałam z fizjoterapii w Klinice Ruchu u terapełty poleconego przez chirurga. Zaczęłam ok. 6 tygodni po operacji. Chodziłam raz w tygodniu przez kilka tygodni. Poza tym dostawałam wskazówki do ćwiczenia w domu. Po tygodniu czułam, że potrzebuję tej godziny bardziej intensywnej terapii. Fizjoterapia pomogła rozluźnić mięśnie twarzy i żuchwy, które były bardzo spięte po operacji. Szybko zaczęłam też szerzej otwierać usta, na 3 palce. Blizny stały się mniej wyczuwalne. Fizjoterapia polegała na masażu manualnym, uciskaniu spiętych mięśni, ćwiczeniach. Ostanie 15 min terapia prądami. Dwa tygodnie po operacji pojawił się u mnie dziwny objaw napięcia przy przełykaniu i to mi zupełnie minęło po fizjoterapii.
blue

Postprzez dorcia » 18 lipca 2013, godz. 20:43

rywka napisał(a):Dzięki Dorcia, do Poznania trochę daleko i mi chodzi na dzień dzisiejszy bardziej o jakieś zabiegi/masaże na tkankę miękką i stymulujące powrót czucia.

Tego ci u mnie dostatek, bo wyżej wspomniana terapia dotyczy ogólnie wszystkich struktur w obrębie twarzy/szyi. ;) Gorzej z fizykoterapią, niestety nie mogę nikogo cichcem przyjąć w przychodni np. na jakiś laserek. :P
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez monia wrocław » 10 listopada 2013, godz. 17:41

....
Ostatnio edytowano 21 września 2014, godz. 20:15 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Postprzez ella » 26 listopada 2013, godz. 17:44

Czy jest to może klinika ruchu w Warszawie na ulicy Biały Kamień?
ella

Następna strona

Powrót do Po zabiegu