Duszności

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Duszności

Postprzez wowo098 » 2 lipca 2014, godz. 16:54

Drodzy post-progenicy!
Czy po operacji miał ktoś z Was duszności, trudności z oddychaniem i szybkie się przemęczał. Tę dolegliwość zauważyłem to po założeniu łańcuszka. Jestem bardzo zaniepokojony, ponieważ oddychanie sprawia mi duże trudności.
Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi!
P.S. Przepraszam za spamowanie tego działu. Błagam jeśli ktoś się zetknął z tym problemem niech napisze o tym tutaj.
Wada: progenia
Operacja dwuszczękowa: 27.06.2014
wowo098

Duszności

Postprzez monia wrocław » 2 lipca 2014, godz. 20:14

....
Ostatnio edytowano 21 września 2014, godz. 21:54 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Duszności

Postprzez bubu » 2 lipca 2014, godz. 22:12

wowo098 napisał(a):Drodzy post-progenicy!
Czy po operacji miał ktoś z Was duszności, trudności z oddychaniem i szybkie się przemęczał. Tę dolegliwość zauważyłem to po założeniu łańcuszka. Jestem bardzo zaniepokojony, ponieważ oddychanie sprawia mi duże trudności.
Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi!
P.S. Przepraszam za spamowanie tego działu. Błagam jeśli ktoś się zetknął z tym problemem niech napisze o tym tutaj.

po operacji czyli po jakim czasie ??? pewnie kilka czy kilkanaście dni jest normą ale jeśli to jest kilka tygodni to może być kłopot tak jak u mnie... :twisted:
bubu

Duszności

Postprzez wowo098 » 3 lipca 2014, godz. 08:32

@bubu A co u Ciebie było nie tak?
Wada: progenia
Operacja dwuszczękowa: 27.06.2014
wowo098

Duszności

Postprzez akhibi » 6 lipca 2014, godz. 14:13

ja miałam ogromne problemy z oddychaniem, co chwilę wrażenie jakbym miała się udusić... kilka dni po operacji wyszły mi ogromne siniaki na klatce piersiowej, większe niż na twarzy, czyli pewnie coś się tam działo.
po kilku dniach mogłam oddychać w miarę normalnie ;)
WADA: laterogenia
ortodonta Toruń
chirurg Olsztyn
29.05.2014 operacja szczęki i żuchwy, plastyka bródki, resekcja kłykcia żuchwy
akhibi

Duszności

Postprzez czitos » 2 września 2018, godz. 08:52

Jak długo utrzymują się problemy z oddychaniem. Jak sobie radzić?
czitos

Duszności

Postprzez Dominus Tenebrae » 2 września 2018, godz. 13:04

czitos, u mnie były one półtora tygodnia po zabiegu. Radziłam sobie mieszanką: najpierw maść kamforowa smarowana na szyję, klatkę piersiową i płatki nosa, następnie wpaikiwałam wode morską, a po wodzie xylogel, wciągałam do nosa jak najgłębiej, za 2 minuty znowu xylogel i znowu wciągałam jak najmocniej, a potem po 5 min jeszcze raz, a na koniec jeszcze to płukałam wodą morską. Dmuchać nosa po zabiegu nie wolno przez 3 tygodnie do miesiąca, więc pozostaje tylko wycieranie. Dobrym sposobem jest też spanie na bardzo dużym podwyższeniu. Ja spałam przez 3 tygodnie na siedząco prawie. Po wstępnym wygojeniu jak dasz rade może wejść gruszka dla dzieci
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Powrót do Po zabiegu