Straszny ból głowy po operacji

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez Forkate » 20 marca 2012, godz. 10:06

Miewaliście bóle głowy niekoniecznie bezpośrednio po operacji?
Jestem dwa miesiące po i od ponad tygodnia mam takie tępe bóle, dwa razy chciało mi się przez to wymiotować.
Mam wrażenie, że pochodzą od okolicy zatok. Jak myślicie, możliwe, że to przez płytki?
Wcześniej bólów takiego rodzaju nie miewałam. Nie są jakieś straszne i da się wytrzymać, ale jednak ciutę uciążliwe.
Forkate

Postprzez Madeleine » 20 marca 2012, godz. 17:59

Ja miałam, ale w pierwszym miesiącu po wyjęciu płytek. Bóle i zawroty głowy przez tydzień i okresowe szumy uszne. Trafiłam na neurologię, konsultował mnie też okulista i laryngolog, który dał właśnie skierowanie na TK zatok i ssż, a z tym kazał iść do chirurga. Naszych chirurgów niestety nie było, tylko inny lekarz z ambulatorium kazał na razie tego nie robić, tylko przyjechać jak będzie dr N. Na szczęście te długotrwałe bóle głowy ustały, zdarzają się tylko tak po jednym dniu, a u chirurga już z tym nie byłam.
Mogę polecić Ci, abyś nie żałowała sobie środków przeciwbólowych, bo mają także działanie przeciwzapalne, w razie coś by się tam wewnątrz działo np. nurofen. Przyczyn bólu głowy może być bardzo wiele od tych o podłożu emocjonalnych do zmian w mózgu, więc jeśli chcesz poznać ich przyczynę musisz przygotować się na szeroką diagnostykę. Myślę jednak, że nie powinnaś tego lekceważyć m.in ze względu na ten przebyty kilka miesięcy temu wypadek. Oczywiście nie masz co się przejmować, może to być spowodowane zmianami ciśnienia, ale lepiej dmuchać na zimne ;-)
Ja też w przerwie świątecznej wybieram się z wynikami do lekarza i zobaczę co dalej...
Madeleine

Postprzez gosiak » 15 grudnia 2013, godz. 22:07

U mnie wygladalo to tak, ze po odlaczeniu przeciwbolowych w szpitalu mialam kosmiczna migrene I nawet Tylenol nic nie pomagal. Przy wyjsciu ze szpitala (w czwartek mnie kroili, w piatek wieczorem powrot do domu) dostalam syrop z codeina w skladzie I pierwsze dwa dni dalo sie zniesc. Odstawilam go w niedziele wieczorem, bo nast. dnia rano musialam odwiezc dzieci do szkoly, a potem mialam wizyte kontrolna w szpitalu. Suma sumarum 3 dni "bralam", pozniej bylo juz znosnie :)
Progenia z przesunieciem w lewa strone
Aparat: 22. Lutego
Operacja: 5. Grudnia
gosiak

Postprzez dorcia » 15 grudnia 2013, godz. 22:34

gosiak napisał(a):w czwartek mnie kroili, w piatek wieczorem powrot do domu

Byłaś 1 dzień w szpitalu?
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez gosiak » 16 grudnia 2013, godz. 15:34

dorcia napisał(a):
gosiak napisał(a):w czwartek mnie kroili, w piatek wieczorem powrot do domu

Byłaś 1 dzień w szpitalu?

Tutaj tak jest..... szczerze mowiac, wolalam byc wsrod swoich :)
Zapomnialam dodac, ze jestem obecnie w Stanach, w Polsce nawet nie myslalam na temat swoim zebow. Zylam z mysla, ze juz "taka" umre, ale gdy zaszla koniecznosc zaleczenia pewnego zeba, odwiedzilam wspaniala polska dentystke, ktora otworzyla mi oczy, ze takie rzeczy robia niezaleznie od wieku. Byl to poczatek lutego br, pod koniec miesiaca mialam zalozony aparat, w kwietniu usuniete 3 osemki, a 5. Grudnia operacje.
Ostatnio edytowano 16 grudnia 2013, godz. 15:42 przez gosiak, łącznie edytowano 1 raz
gosiak

Postprzez dorcia » 16 grudnia 2013, godz. 15:41

Ale jakbyś została te minimum trzy dni to środki przeciwbólowe miałabyś w kroplówkach na żądanie.

dorcia

Postprzez gosiak » 16 grudnia 2013, godz. 15:52

:) Tutaj szpital rzadzi sie swoimi prawami. To nie jest tak, ze jak chce zostac, to zostane, nie, dostalam wypis ze szpitala I do widzenia. Na zyczenie, po odlaczeniu kroplowki dostalam dwie tabletki zwyklego srodka przeciwbolowego, ktory mi nie pomogl.
gosiak

Postprzez dorcia » 16 grudnia 2013, godz. 16:25

To gdzie Ty miałaś operację?? :? W każdym szpitalu trzymają pacjenta minimum trzy dni, chyba że pacjent wypisuje się na własne żądanie lub operacja była prywatna i z racji kosztów ktoś chce już dostać wypis.

dorcia

Postprzez gosiak » 16 grudnia 2013, godz. 21:50

dorcia napisał(a):To gdzie Ty miałaś operację?? :? W każdym szpitalu trzymają pacjenta minimum trzy dni, chyba że pacjent wypisuje się na własne żądanie lub operacja była prywatna i z racji kosztów ktoś chce już dostać wypis.

Operacje miałam tutaj na miejscu w Stanach, a dokładniej w Patersonie, NJ. Tutaj nie trzymają pacjentów długo, bo to kosztuje. Miałam wszystko zrobione ze stanowego ubezpieczenia, jedynie zapłaciłam za braces (aparat).
gosiak

Postprzez kamilek11 » 6 lutego 2018, godz. 10:22

jeśli masz bóle głowy możesz spróbować nosić taką opaskę: http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/61-polaryzator-torsyjny-hpt-pt-07-opaska-elastyczna-na-glowe.html mi osobiście pomogła.
kamilek11

Poprzednia strona

Powrót do Po zabiegu