Zmiany w wyglądzie po operacji

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Zmiany, zmiany, zmiany

Postprzez dorcia » 23 marca 2011, godz. 20:22

pilineczka napisał(a):hmmm co do nosa to słyszałam, że zmienia się kształt gdy jest operacja na żuchwie... to prawda??

Franko napisał(a):Nie - gdy operacja jest tylko na żuchwie kształt nosa pozostaje taki sam.
Nos przy operacji dołu się nie unosi, nie zmienia się układ mięśni wokół niego, ale kto wie, czy czasem nie powstają jakieś złudzenia optyczne po zmniejszeniu żuchwy, może wtedy nos zacznie bardziej pasować do całości. :]
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Zmiany, zmiany, zmiany

Postprzez sebaaa » 6 maja 2011, godz. 20:42

Franko napisał(a):Zmienił mi się charakter - otworzyłem się bardziej na ludzi, nabrałem wiary w siebie.

zdecydowanie to prawda.

co do ust, gdy pytałem o to lekarza przed operacją (2szczękową) odpowiedział: usta się nie powiększają, one tylko są prawidłowo naciągnięte.
w praktyce, optycznie górna warga jest po prostu widoczna. rozmiar taki sam jak wcześniej.
co do nosa, podniesiony/zadarty. czy poszerzony? ja różnicy nie widzę.
teraz tylko wydaje mi się większy niż wcześniej. ale to "wina" zmniejszenia się długości twarzy. jakkolwiek na pewno tego nie żałuję.
: )
sebaaa

Zmiany, zmiany, zmiany

Postprzez soami » 7 maja 2011, godz. 19:58

dorcia napisał(a):W ustach nie widzę jakiejś kolosalnej zmiany. Nos mi się porzerzył (ale bez przesady) i zadarł. I wreszcie posiadam jakieś policzki. :]
Dla mnie bardzo dziwna była jeszcze całkowita zmiana układu skóry/mięśni pod oczami. :]

Witaj,
Poruszyłaś ciekawy wątek ,który nie był poruszany dotychczas,chyba ,że kiepsko loooknęłam;)"całkowita zmiana układu skóry/mięśni pod oczami"u mnie zmieniły się policzki,niestety na minus,mam miękkie jak gąbka,byłam nawet na konsultacji w tej sprawie,bo myślałam ,że to przez płytki,ale nie,,,na płytki narasta tkanka miękka,w moim przypadku jakby to much narastająca,mam przez to lekkiego chomika,albo królika jak kto woli;)lekarz nic z tym nie zrobi,uprzedził mnie,że też już po roku nic się nie zmieni;)pozostaje mi wklepywanie kremów ujędrniających i wizyta u kosmetyczki,mam cichą nadzieję,że ona to ogarnie;/soaami
soami

Postprzez Alex11 » 24 września 2018, godz. 18:03

W jakim czasie po operacji można iść do stomatologa na zabieg??
Alex11

Postprzez whitebuzz » 24 września 2018, godz. 21:10

Alex11 napisał(a):W jakim czasie po operacji można iść do stomatologa na zabieg??

Jaki zabieg?
whitebuzz

Postprzez Alex11 » 25 września 2018, godz. 06:15

Chodzi o leczenie lub usuniecie zeba. Twraz mam szczekoscisk i nie moge isc do stomatologa. Wkrótce operacja A nawet 3 więc nie wiem czego się spodziewac.
Alex11

Poprzednia strona

Powrót do Po zabiegu