Otwieranie buzi i gryzienie po operacji.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez b4522sbm » 13 stycznia 2014, godz. 19:20

w zyciu nie miałem takiego banana na ustach jak przeczytałem że tak szybko zaczęliście jeść ! Doktor powiedział że w czwartek będę mieć lżejsze gumki :P
Wada: szkieletowa wada zgryzu - klasa III
Operacja: dwuszczękowa 19.12.2013 Face Clinic Warszawa
Lekarz: Dr Konrad Walerzak
Orto: Dr Barbara Wyszomirska
b4522sbm

Postprzez nik » 13 stycznia 2014, godz. 21:22

Orzechy? Nie odważyłbym się, mimo że jestem 2 miesiące i tydzień po. Orzechy, suchary, wolę sobie odpuścić... Ale wszystko inne to żaden problem.

gosiak napisał(a):Buzię otwieram na niepełne dwa palce i marzę o szerokim ziewnięciu ;))))

Będzie lepiej. Osobiście uważam, że ziewanie pomaga... Człowiek nieświadomie szeroko otwiera buzie. Ja ziewam często, pomimo 8h snu. :mrgreen:

Co do gryzienia - to czy ktoś się zastanawiał, czy guma do życia nie polepsza pracy mięśni i nie czyni ich mocniejszymi? 1,5 miesiąca po zabiegu żułem gumę celowo dla ćwiczenia i uważam, że jest to dobre ćwiczenie na powrót siły stawów.
nik

Postprzez wjewjura » 10 kwietnia 2014, godz. 09:56

nik napisał(a):Co do gryzienia - to czy ktoś się zastanawiał, czy guma do życia nie polepsza pracy mięśni i nie czyni ich mocniejszymi? 1,5 miesiąca po zabiegu żułem gumę celowo dla ćwiczenia i uważam, że jest to dobre ćwiczenie na powrót siły stawów.

ja osobiscie boje sie zuc gume z aparatem, za duzo tego ustrojstwa i niechce potem wydlubywac kawalkow jak sie zakleje :lol:
odkrylam ze doskonale cwiczy sie ruchy buzka i trenuje gryzienie jedzac ZELKI :!: , nie te malutkie i twarde tylko nieco wieksze i bardziej miekkie, mi zajmuje kilka minut zanim jednego pogryze, ale szczena pracuje i widac efekty, zwlaszcza ze na poczatku nie wiadomo o co wogole chodzi z gryzieniem i jak to sie robi.
wjewjura

Postprzez adulciq » 14 maja 2015, godz. 23:17

Hej,
mam pytanie do osób po. Trochę zaczynam panikować, pewnie niepotrzebnie..
Jestem miesiąc i parę dni po operacji dwuszczękowej i genio. Zagumkowana na sztywno byłam 3 tygodnie. W tej chwili otwieram usta na półtora palca, jak próbuję szerzej otworzyć czuję blokadę i ból po prawej stronie, w stawie. Dodam, że został tam jeden mały szew, ale nie jest to ciągnący ból, raczej silnie blokujący. Nie dam rady szerzej otworzyć nie przez ból, ale przez to uczucie zablokowania.
Refabilitant wspominał mi o możliwości wypadnięciu krążka stawowego, czysto teoretycznie, ale jednak w mojej głowie już to ewoluowało do mocnych obaw.

Czy ktoś z Was tak miał? Próbowałam to rozćwiczyć, codziennie od około tygodnia, ale nie widzę zbyt dużej różnicy w rozwarciu. Czytałam, że większość nie miała większych problemów z otwieraniem szeroko ust...
Wada: III klasa szkieletowa - progenia + laterogenia
14.04.2015 r. osteotomia szczęki i żuchwy + genioplastyka,
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, Warszawa ul.Lindley'a
Chirurg: K.W.
aparat, oba łuki: styczeń 2014 r.
orodonta: M.W.
adulciq

Postprzez nathaly » 14 maja 2015, godz. 23:57

Ja tak miałam! :D Ogólnie to u mnie fizjoterapeuta powiedział, że to wina blizn, które się zasklepiają i ciężko je rozciągnąć później :) Tylko u mnie ja też z fizjoterapią ruszyłam jakieś 3 msc po :) Byłam kilka razy na fizjo i fizjoterapeuta wziął mi to trochę rozciągnął. Co prawda nie otwieram już mega szeroko ust jak przed ope, ale przede wszystkim nie czuję bólu i tego kłucia :) Widzę, że jesteś z Wawy, więc jak chcesz to mogę Ci dać namiar na mojego fizjo (co prawda chodziłam do niego dwa lata temu, ale pewnie nadal przyjmuje :D) i możesz spróbować zasięgnąć innej opinii.
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez adulciq » 15 maja 2015, godz. 07:26

Mój też próbował, ale przez ten ból i uczucie blokowania nic nie daje rady. Ćwiczyłaś to jakoś w domu? Tylko otwieranie i zamykanie?
Ja na boki i w przód ruszam bez problemu. Tylko to otwieranie...
Wada: III klasa szkieletowa - progenia + laterogenia
14.04.2015 r. osteotomia szczęki i żuchwy + genioplastyka,
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, Warszawa ul.Lindley'a
Chirurg: K.W.
aparat, oba łuki: styczeń 2014 r.
orodonta: M.W.
adulciq

Postprzez nathaly » 15 maja 2015, godz. 14:09

On mi dawał ćwiczenia do domu, ale rzadko je robiłam :D I fakt - ból był przy rozciąganiu, ale jakoś daliśmy radę go pokonać :D
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez bart1244 » 15 maja 2015, godz. 16:19

Ja jestem 2msc po i otwieram na 2 palce i 3mm, nie ćwiczę jakoś przed lustrem, ale za to próbuje zjadać co raz to większe rzeczy np. kebaba :D Wtedy motywacja większa, żeby rozszerzyć.
bart1244

Postprzez zazuu » 15 maja 2015, godz. 17:03

adulciq napisał(a):Hej,
mam pytanie do osób po. Trochę zaczynam panikować, pewnie niepotrzebnie.
Jestem miesiąc i parę dni po operacji dwuszczękowej i genio. Zagumkowana na sztywno byłam 3 tygodnie.

Myślę, że niepotrzebnie panikujesz. Jeśli 3 tygodnie stawy w ogóle niepracowały + tkanki są osłabione po operacji, to normalne, że ruchomość będzie ograniczona. ;-)

Jak złamaną rękę wyciąga się z gipsu, raczej nie można od razu grać w tenisa. :aparat:

Daj trochę czasu swoim stawom i mięśniom na dojście do siebie i wykonuj ćwiczenia od chirurga. ;-)
zazuu

Postprzez meganka1 » 15 maja 2015, godz. 21:00

Zazu, masz rację. Ale nie można tylko zwalać winy na czas i warto sprawdzić przyczynę jeśli się nie będzie poprawiało. U mnie chirurg dokładnie mówił to samo z tym gipsem i olewał sprawę. Staw najpierw strzykał, potem boLał i strzykał na koniec trzepał, przeskakiwał i bolał, buzi nie otwieram do tej pory więcej niż dwa palce (minęły 2 lata). Po roku od zgłoszenia mi objawów zrobiono tomografie stawu: wynik: torbiel na stawie i starta główka.
Nie można wszystkiego bagatelizować i mówić tylko o czasie. Warto sprawdzić czy nie ma innej przyczny i być spokojniejszym, że nic się nie dzieje i czas z ćwiczeniami załatwi sprawę.Czasami czas jako jedyna recepta powoduje nieodwracalne zmiany.
meganka1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu