Brak symetrii po operacji

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez siwek » 4 lipca 2016, godz. 21:05

Hej. Jestem 5 dni od operacji góra plus dół, mam założone gumki i gdy patrzę na jedynki to dolne są przesunięte trochę w prawo wobec górnych. W szpitalu też tak miałem, ale jak mnie oglądali to mówili że wszystko ładnie. Więc co to jest? Jeszcze mięśnie tak działają? Dodam że czasami uda mi się ustawić to rowno ale zaraz mi to zjeżdża w bok. Dodatkowo trochę boli mnie prawy staw sż i jest jakby bardziej opuchnięty niż prawy.
Wada: retrognacja, progenia, laterogenia
Opreracja: 29.06.2016r. dwuszczękowa
siwek

Postprzez sukoa » 4 lipca 2016, godz. 21:11

siwek napisał(a):gdy patrzę na jedynki to dolne są przesunięte trochę w prawo wobec górnych.

Pytaniem jest czy masz asymetrię na samych zębach, jeśli tak to to jest absolutnie do korygowania. U mnie podczas leczenia wielokrotnie linia pośrodkowa latała w obydwie strony, a efekt końcowy mam jak na załączonym obrazku, także na razie nie szalej tylko poczekaj aż opuchlizna zupełnie z Ciebie zejdzie, potem będziesz się zastanawiać.
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Postprzez siwek » 4 lipca 2016, godz. 21:34

Na modelach środek symetrii był zachowany. No nic, myślę ze to sprawa mięśniowa. Miałem też laterogenie i widocznie jeszcze mocniej ciągnie w jedną stronę
siwek

Postprzez sukoa » 4 lipca 2016, godz. 21:47

Po operacji gumki zazwyczaj są tak mocne, że dokładnie odzwierciedlają obecny stan zgryzu i z tego ułożenia wynika ciągnięcie stawów. Gumki są po to żeby szczęki na amen zablokować, aby nie ruszały się pomimo oporu na stawach, dlatego spełniają rolę stabilizacyjną. Modele przed operacją, a stan po operacji to dwie różne sytuacje, dlatego resztę będziesz jak my wszyscy dociągać już ortodontycznie.
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Postprzez siwek » 7 lipca 2016, godz. 11:47

Dzisiaj doktor w poradni założyła dodatkową gumkę i mówiła że to jest do dociągnięcia. Niestety lekarz który mnie operował jest na urlopie
siwek

Postprzez afi » 9 lipca 2016, godz. 21:51

siwek napisał(a):Dzisiaj doktor w poradni założyła dodatkową gumkę i mówiła że to jest do dociągnięcia. Niestety lekarz który mnie operował jest na urlopie

Na razie nie masz co panikować. U mnie linia pośrodkowa wróciła ponad 4 miesiące po operacji. A potem jeszcze w czasie ortodontycznych poprawek jeździła raz w jedną stronę, raz w drugą, więc to norma.
Wyciągi przyzwyczają mięśnie do w miarę symetrycznego układu, więc warto pilnować, żeby działały ze stałą siłą, bo stanowią swego rodzaju fundament późniejszej pracy ortodonty.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez Ewelina88 » 29 lipca 2017, godz. 12:10

Cześć, dziś jestem 3 dzień po operacji dwuszczekowaj, wydaje mi się ze moja linia zębów nie łączy się z linia nosa. Czy ktoś miał taka sytuacje ? Jestem bardzo opuchnięta może to jest tym spowodowane?
Ewelina88

Postprzez sandra.jankowska » 30 lipca 2017, godz. 21:49

Mam podobnie i dolna warga ucieka minimalnie w stosunku do górnej ale to wszystko się wyreguluje z czasem. Wyciągi itp też mogą trochę namieszać w ułożeniu. Ale tak jak wszyscy mówią da radę dociągnąć ortodontycznie.
sandra.jankowska

Postprzez Ewelina88 » 31 lipca 2017, godz. 11:24

Jestem właśnie po wizycie u mojej orto. Jeśli chodzi o asymetrię to faktycznie jest. Narazie mam się nie przejmować- może to być spowodowane opuchlizną. Bedą to z Dr obserwować. Jeśli po zejściu opuchlizny i krwiaków asymetria będzie widoczna, będzie trzeba robić korektę chirurgiczną. Ale ja się chyba nie podejmę drugiego cięcia. Jestem jednym kłębkiem nerwów.
Ewelina88

Powrót do Po zabiegu