Fizjoteraputa Wrocław

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Fizjoteraputa Wrocław

Postprzez Misha » 11 kwietnia 2017, godz. 11:05

Hej, czy ktoś może polecić sprawdzonego fizjoterapeutę stomatologicznego z Wrocławia?

Jestem 6 tygodni po operacji dwuszczękowej, po zdjęciu akrylowej płytki ze szczęki (po 5 tygodniach), okazało się że żuchwa ciągnie lekko do dawnego ułożenia. Ortodonta kazał nosić gumki w taki sposób żeby prawidłowo ustawić żuchwę i .... zaczęły się problemy.
Pierwsze 3 dni okropny ból w SSŻ, uchu i skroni. Teraz trochę zelżało, ale SSŻ po jednej stronie boli przy jakiejkolwiek próbie jedzenia, zatykają mi się uszy i "strzela" w tym stawie. Do tego szumy w uszach. Wcześniej nie miałam takich objawów.....Wydaje mi się, że to na skutek napięcia w SSŻ wywołanego "przeciąganiem" żuchwy.
Misha

Fizjoteraputa Wrocław

Postprzez Martita » 11 kwietnia 2017, godz. 17:52

A przez kogo byłaś operowana i co mówił lekarz na opisywane przez Ciebie objawy?
Ja też miałam problemy ze stawem po dwuszczękowej, ale na szczęście okazały się one przejściowe. Znam lekarza, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem problemów związanych ze stawami s-ż, nie wiem tylko jak wygląda takie leczenie po operacji. Najlepiej gdyby wypowiedział się lekarz który Cię operował.
Wada gnatyczna II klasy, retrogenia, zgryz otwarty, "long face"
Założenie aparatu góra i dół: 02.2015 r.
Operacja: Le Fort I + BSSO - 08.2016 r. - USK Borowska
Genioplastyka: 03.2017 r. - Zielona Góra
Usunięcie płytek: 03.2017 r. - Zielona Góra
Zdjęcie aparatu góra i dół: 04.2017 r.
Martita
Moderator

Fizjoteraputa Wrocław

Postprzez Misha » 11 kwietnia 2017, godz. 21:30

Jeszcze nie rozmawiałam z chirurgiem, bo tak naprawdę to kwestia ostatnich kilku dni (byłam operowana przez dr Sadowskiego z Opola). Jutro idę do ortodonty to będę z nim o tym rozmawiać, a później w zależności od wyników rozmowy spróbuję jeszcze porozmawiać z chirurgiem. Na razie staram się cierpliwie to znosić, bo wierzę że to może być sytuacja przejściowa. Taką przynajmniej mam nadzieję :-). W końcu po tego rodzaju operacji potrzeba dużo cierpliwości i czasu, żeby wszystko jakoś ułożyło się na nowo.

-- 11 kwietnia 2017, godz. 21:31 --

Jeszcze nie rozmawiałam z chirurgiem, bo tak naprawdę to kwestia ostatnich kilku dni (byłam operowana przez dr Sadowskiego z Opola). Jutro idę do ortodonty to będę z nim o tym rozmawiać, a później w zależności od wyników rozmowy spróbuję jeszcze porozmawiać z chirurgiem. Na razie staram się cierpliwie to znosić, bo wierzę że to może być sytuacja przejściowa. Taką przynajmniej mam nadzieję :-). W końcu po tego rodzaju operacji potrzeba dużo cierpliwości i czasu, żeby wszystko jakoś ułożyło się na nowo.
Misha

Powrót do Po zabiegu