Początki normalnego jedzenia.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez zaqwsx » 29 marca 2018, godz. 19:47

Cześć, jestem 3 tygodnie po operacji dwuszczękowej, a z tego co słyszałem okres rekonwalescencji wynosi 6 tygodni. W tym czasie obowiązuje dieta płynna i 'zakaz' normalnego jedzenia, bo gryzienie w tym okresie mogłoby doprowadzić do krzywego zrośnięcia się kości (przynajmniej ja to tak rozumuję). Nie wiecie czy to tyczy się absolutnie wszystkich pokarmów? Nie chodzi mi tu o rzeczy, które faktycznie trzeba gryźć, ale przykładowo o coś takiego jak serek wiejski czy makrela wędzona - mega miękkie rzeczy. Jak to było w waszym przypadku?
zaqwsx

Postprzez Gladiii » 29 marca 2018, godz. 20:42

Cześć

Ja po pierwszym tygodniu miałem dość zmiksowanego jedzenia ;) wciskałem przez zęby w akcie depresji rzadką jajecznice, makrele szukałem nie tyle co innych smaków a innych konsystencji jedzenia :D no ale, diety trzeba się trzymać :>
dystraktor SARPE 2014
aparat 2014
grudzień 2017 BSSO, lefort 1, genioplastyka
Gladiii

Postprzez zaqwsx » 29 marca 2018, godz. 20:59

Gladiii napisał(a):Cześć

Ja po pierwszym tygodniu miałem dość zmiksowanego jedzenia ;) wciskałem przez zęby w akcie depresji rzadką jajecznice, makrele szukałem nie tyle co innych smaków a innych konsystencji jedzenia :D no ale, diety trzeba się trzymać :>

Ja wciskać przez zęby akurat nie muszę, bo wyciągi sobie sam zdejmuję, żebym mógł normalnie zjeść - co w praktyce sprowadza się do tego, że jem to samo, tylko łyżką, a nie strzykawką. :D

Z podpisu widzę, że miałeś operację w grudniu - po takim czasie jesz już wszystko normalnie i masz pełne czucie wszystkiego, czy nie do końca?
zaqwsx

Postprzez Gladiii » 30 marca 2018, godz. 13:48

trochę poniżej dolnej wargi zostało mi takie odrętwienie jak zaraz po zabiegu, staram się jeść normalnie jem wszystko ale, twardszy pokarm sprawia mi jeszcze mały problem, stawy czasami dają o sobie znać ;) no i nie mogę jeszcze otworzyć szczęki tak mocno jak przed zabiegiem, pomijając to jestem zadowolony z zabiegu profil mam lepszy :P lepiej mi się śpi, przestałem chrapać, no i ... od o czasu zabiegu dziwnym trafem nie miałem jeszcze chorych zatok a u mnie to była norma co 2-3 miesiąc zawalone zatoki chociaż nie wiem czy to dzięki operacji... czy może przez to że trochę zmienilem swoj styl zycia :D wiecej ruchu i trochę więcej zielonego w diecie :P
dystraktor SARPE 2014
aparat 2014
grudzień 2017 BSSO, lefort 1, genioplastyka
Gladiii

Powrót do Po zabiegu