Opuchlizna utrzymuje się po 1str Buzi

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez Progenik7 » 30 kwietnia 2018, godz. 21:45

Witam, nie bardzo wiedziałem jaki nadać tytuł temu postowi .
Wróciłem właśnie od fizjoterapeuty, który nieco mnie zmartwił, więc postanowiłem zapytać tutaj czy miał ktoś może podobny przypadek. Zacznijmy od początku :
- 28 Marca została przeprowadzona na mnie operacja 2 szczękowa . Dołączam zdjęcie na którym jest opisany jej cały przebieg

*OSTEOTOMIA SZCZĘKI TYPU LE FORT I - WYSUNIĘTA DO PRZODU 4MM
*OSTEOTOMIA STRZAŁKOWA ŻUCHWY - COFNIĘTA DO TYŁU PRAWOSTRONNIE 4MM, LEWO 6MM

[IMG=https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/924/JVMTTL.jpg][/IMG]

Od operacji minęły zatem 34 dni . Opuchlizna z lewej strony niemalże całkowicie zeszła - czuje jeszcze pozostałość po niej tylko i wyłącznie pod oczodołami. Nie istotne. W każdym razie z drugiej strony(z prawej) opuchlizna daje jeszcze o sobie znać, nie jest to jakaś wielka różnica jednak jest widoczna i odczuwalna nie tylko przez mnie, ale również przez najbliższe mi osoby no i również przez fizjoterapeute, który stwierdził, że przyczyną może być stan zapalny spowodowany (np. odkręceniem się śrubki, lub zgięcie się płytki tytanowej etc.) w każdym razie powodów może być kilka. I teraz tak .. Jutro jest 1 maja - Moja poradnia szczękowa jest zamknięta bodajże do 6 maja. Na 8 maja mam wizytę na której mają ściągnąć mi gumki po operacyjne. Fizjoterapeuta polecił mi, żeby na tej wizycie powiedzieć im o tej sytuacji i poprosić żeby wykonali tomografie w celu ustalenia co jest przyczyną tejże opuchlizny. "Stan zapalny" rodzice twierdzą, że gdyby to był stan zapalny - po pierwsze by bolało i co raz bardziej puchło. Uspokajają mnie ponieważ wiedzą, że bardzo mocno się tym przejmuje. Wiem też od lekarza, że z tej prawej strony miałem usuwany większy kawałek kości względem strony lewej. Miał ktoś podobną sytuacje ? Jeśli tak to proszę podziel się ze mną swoim doświadczeniem. Jeżeli ktoś zechciałby jeszcze mnie o coś dopytać to śmiało pytajcie. Mogłem coś pominąć. Piszę to na szybko i w nerwach.
Progenik7

Postprzez meganka1 » 1 maja 2018, godz. 19:57

Ja miałam stan zapalny pod płytką: opuchlizna jak jajko z jednej strony, temperatura 40 stopni...U mnie tak to wyglądało po reoperacji.Po pierwszej operacji pęknięcie płytek- nie bylo nic oprócz dużej opuuchlizny na początku i asymetrii dużej no i okropnego bólu.Powodzenia- wygląda na to, że to nie yo, ale lepiej sprawdzić, bo u każdego jest inaczej.
meganka1

Postprzez Progenik7 » 1 maja 2018, godz. 20:39

Dziękuje Ci pięknie za odpowiedź. Gdyby ktoś chciał jeszcze podzielić się swoim doświadczeniem jeśli miał podobne - czekam z niecierpliwością.
Progenik7

Postprzez OlexRollex » 4 maja 2018, godz. 15:48

Też miałam asymetryczną opuchliznę i z tej strony miałam wycinany większy kawałek kosci wlanie i lekarz powiedział ze opuchlizna nie schodzi symetrycznie i że nie ma czym się przejmować, jestem 1,5 miesiąca po operacji i teraz jest już dobrze, wiec daj swojemu organizmowi czas na rekonwalescencję wszystko wróci do normy, a dopóki Cię to nie boli bardziej to nie ma się czym martwić :)
OlexRollex

Powrót do Po zabiegu