Opuchlizna

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Opuchlizna

Postprzez Dusia » 2 marca 2017, godz. 21:32

Hej :)
Ja kupiłam sobie w aptece płyn Borasol (kwas borny) i przykładałam przez 2 tyg 3 x dziennie po 30 min-efekt jest ale czasu trochę zajmuje. Teraz zaczęłam smarować 3 x dziennie Altacetem w żelu - też jest nieźle, nic mnie nie szczypie, tylko nie wiem, jak będzie się sprawdzało pod makijaż (za 4 dni wracam do pracy). Dodam, że po rękodziele dr-a Sadowskiego nie mam żadnych siniaków :razz:
Rozpoznanie: Progenia, retrognacja, wychylenie zębów odc. przedniego szczęki i żuchwy
Aparat: góra od 6.2015, dół od 8.2015
Ortodonta: dr A. Pękala, Toruń
Operacja: 8.2.2017 WCM Opole, osteotomia szczęki typu Le Fort I z segmentalizacją-uwolnienie kości przysiecznej i żuchwy typu BSSO
Operator: dr R. Sadowski z zesp
Dusia

Opuchlizna

Postprzez qwerty » 2 lutego 2018, godz. 00:39

na dziś mija 10 tygodni od operacja, a ja nadal mam opuchliznę pod nosem i uniesioną lekko górną warge oraz opuchlizne na policzkach (jestem po operacji dwu-szczękowej). Myślicie, że t jeszcze zejdzie czy już tak zostanie? czy jeśli będę wykonywać ćwiczenia to szybciej zejdzie? ;-)
qwerty

Opuchlizna

Postprzez Dominus Tenebrae » 2 lutego 2018, godz. 09:51

qwerty, opuchlizna schodzi czasem nawet pół roku, także spokojnie. Twarz zmienia się nawet rok, zanim tkanki się ułożą od nowa
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Opuchlizna

Postprzez Progenik7 » 4 maja 2018, godz. 03:18

U mnie mija 5 tygodni i 1 dzień od operacji. Z jednej strony twarzy opuchlizny nie ma. Z drugiej zaś strony widocznie jestem spuchniety. Jestem strasznie zdenerwowany że coś jest nie tak i że będę musiał przechodzić przez reoperacje. Jeżeli ktoś miał podobnie proszę o kontakt..
Progenik7

Opuchlizna

Postprzez meganka1 » 4 maja 2018, godz. 09:40

Jeszcze się nie denerwuj...Chyba nie ma czegoś takiego jak równomierne schodzenie opuchlizny- jeśli widzisz, że po tej drugiej też schodzi, tylko wolniej- to myślę, że będzie ok.
meganka1

Poprzednia strona

Powrót do Po zabiegu