Opuchlizna

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Opuchlizna

Postprzez majgi » 9 marca 2015, godz. 14:28

Hej :) piszę, aby pocieszyć wszystkich tych, którzy boją się opuchlizny. Jestem 9 dzień po zabiegu (całkowita osteoplastyka szczęki i żuchwy + genioplastyka) i z prawej strony już prawie nie mam opuchlizny, z lewej wyglądam tak samo jak po usunięciu ósemki, dodatkowo lekka opuchlizna pod brodą. Z każdym dniem opuchlizna jest coraz mniejsza, więc wszyscy przerażeni powinni pamiętać, że nie ma jednej reguły, to wszystko są indywidualne predyspozycje :)

Pozdrawiam!
majgi

Opuchlizna

Postprzez raja100 » 9 marca 2015, godz. 15:11

majgi napisał(a):Hej :) piszę, aby pocieszyć wszystkich tych, którzy boją się opuchlizny. Jestem 9 dzień po zabiegu (całkowita osteoplastyka szczęki i żuchwy + genioplastyka) i z prawej strony już prawie nie mam opuchlizny, z lewej wyglądam tak samo jak po usunięciu ósemki, dodatkowo lekka opuchlizna pod brodą. Z każdym dniem opuchlizna jest coraz mniejsza, więc wszyscy przerażeni powinni pamiętać, że nie ma jednej reguły, to wszystko są indywidualne predyspozycje :)

Pozdrawiam!

Majgi fajnie, że opuchlizna szybko ci schodzi. Ja miałam robioną osteotomię strzałkową żuchwy, dzisiaj jestem 5 dzień po zabiegu i u mnie też zaczyna opuchlizna powoli schodzić. Jak z twoim czuciem?
raja100

Opuchlizna

Postprzez majgi » 9 marca 2015, godz. 15:20

dość szybko wraca :) nie czuje tylko "środka" brody i dolnej wargi, ale też z każdym dniem jest coraz lepiej, ogólnie mam jedną wielką niekończącą się migrację mrówek na twarzy :) a opuchlizna, co prawda mała, sięga nawet pod oczy, ale nie jest to za bardzo uciążliwe :)
majgi

Opuchlizna

Postprzez raja100 » 9 marca 2015, godz. 15:40

ja własnie też nie mam czucia w brodzie i w wardze dolnej, ale mam cały czas to mrowienie, swędzenie, czasami pulsuje, także to wszystko daje mi nadzieje, że jednak czucie wróci. a jak jesz? ja dzisiaj zaczęłam zupę jeść łyżką, pozwolili mi sciągać gumeczki do mycia i do jedzenia, ale dieta płynna 6 tygodni, z resztą teraz napewno nic nie przegryzę za bardzo by bolało i boje sie zeby czegoś nie popsuć, czyli witaj świecie kaszek jogurtó i zup blendownych :)
raja100

Opuchlizna

Postprzez majgi » 9 marca 2015, godz. 18:42

napisałam do Ciebie na priv, aby nie zaśmiecać tego wątku ;)
majgi

Opuchlizna

Postprzez pantherka1985 » 12 marca 2015, godz. 20:07

Oj tak ostroznosc przede wszystkim. Znam dziewczyne której orto pozwolil zdejmować gumki w jakims 3 tyg po zabiegu i w któryms momencie cos jej trzasnęło i sie posypała, do powtórnego zabiegu najprawdopodobniej :/
Aparat 18.02.2013
Operacja 23.01.2015
Osteotomia szczęki typu Le Fort I , osteotomia strzalkowa żuchwy z przemieszczenie do przodu i w prawo
pantherka1985

Opuchlizna

Postprzez alexa » 13 marca 2015, godz. 16:09

Mi pozwolili jeść oczywiście nie gryząc już tydzień po zabiegu :) Dzięki temu kilogramy i waga wróciła na miejsce!
Mogę ściągać gumki "na godzinę" 3 x dziennie.. pochłaniam wszystko co się da na podniebieniu rozgnieść ;)

A wracając do opuchlizny to został Wam może dziób ( górna warga ;d) , a jeśli tak to ile czasu się utrzymywał?
Obrazek
alexa

Opuchlizna

Postprzez Martika » 7 kwietnia 2015, godz. 07:44

Witam!
Operację dwuszczekową miałam 15.01.2015r., Jestem więc 3 m-ce po operacji i niestety mam tzw. kaczy dziób, górna warga i nos uniesione (przed operacja tego nie było). Niewiem jak to długo będzie trwało, może zawsze.

-- 7 kwietnia 2015, godz. 09:05 --

Bardzo proszę o kontakt osoby które, miały, mają podobny problem (duży spuchnięty nos i górną wargę). Nie pozwala mi to cieszyć się z całej operacji.
Martika

Opuchlizna

Postprzez aneczka27 » 7 kwietnia 2015, godz. 08:17

Dziewczyny fakt ,że jestem dopiero przed operacją,ale moim zdaniem nie ma co się jeszcze martwić..
Z tego co się orientuje taka opuchlizna może utrzymywać się nawet do pół roku. Wszystkie zmiany na naszej buzi zachodzić będą przez cały rok od operacji.
Mój znajomy miał progenię i patrząc na jego zdjęcia po 4 miesiącach od operacji - nadal było widać opuchniętą buźkę..
Nie martwcie się.. na pewno wszystko zejdzie i będzie pięknie :)
Aparat od : 3.06.2013 r
Hyrax od : 5.10.2013 r

♫ ♪ ♥ ♥ ஐ ! Nigdy nie przestawaj marzyć ! ♫ ♪ ♥ ♥ ஐ
aneczka27

Opuchlizna

Postprzez Martika » 7 kwietnia 2015, godz. 12:35

Operacja odbyła się w Face Clinic w Warszawie a operował Konrad Walerzak. Rozumiem, że każdy z pacjentów inaczej wraca do normalności. Zgryz piękny ale nos i górna warga nie pzowalają mie się cieszyć. Pytam bo widziałam dziewczynę w klinice, która miała wcześniej operację i efekt był podobny ( kaczy dziób).Rozumiem ,że trzeba być cierpliwym i u innych idzie to szybciej, drudzy wolniej dochodzą do siebie. szukam osób, które miały podobny problem.
Martika

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu