Opuchlizna

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Opuchlizna

Postprzez masiia » 26 sierpnia 2016, godz. 10:17

Jest tu ktoś po operacji świeżo? Ja 5 dni po i potrzebuje wsparcia :(
masiia

Opuchlizna

Postprzez pepsi » 26 sierpnia 2016, godz. 15:19

Ja 3tyg po i mam juz dosc:/
pepsi

Opuchlizna

Postprzez Marekk » 8 października 2016, godz. 21:20

A kiedy można jak najszybciej po BIMAXie wrócic do pracy (nie fizycznej)????????
Marekk

Opuchlizna

Postprzez lismarti86 » 11 października 2016, godz. 18:49

Ja 3 dnia po operacji dwuszczękowej siedziałam już przy komputerze , jestem równo dwa tygodnie po zabiegu i w zasadzie robie już wszystko , sprzątam , robie zakupy , jeżdżę na spotkania ( i tłumacze się ludziom ze związanych zębów :D , a wcześniej z opuchlizny :DD )
Osteotomia dwuszczękowa - dr. Walerzak
lismarti86

Opuchlizna

Postprzez Tomwin » 29 października 2016, godz. 10:37

Ja jestem 3 dni po operacji (dwuszczekowa) sily wracaja, nos zapchany, opuchlizna, male siniaki... standard :-)
Tomwin

Opuchlizna

Postprzez Marekk » 30 października 2016, godz. 19:09

Tomwin to szybkiego powrotu do zdrowia zycze! a tak orientacyjnie kiedy przewidujesz, ze moglbys wyjsc do pracy na 8 godz/dziennie i gadac z ludzmi, tak zeby Cie zrozumieli i nie prezstraszyli sie Twojego wygladau :razz: ???
Marekk

Opuchlizna

Postprzez Tomwin » 7 listopada 2016, godz. 16:15

Dziekuje, rozumiem ze ty Marku planoujesz dopiero. No na dzis dzien (tj. 2 tyg po) mozna powiedziec ze mowie - na pewno ciszej oraz mniej wyraznie no ale mowie. Jeśli chodzi o opuchlizne to ciagne jest i pewnie bedzie jeszcze chwile (z reguly pomiedzy 2-4 tyg schodzi najbardziej). Problemem na pewno jest fakt ze mowienie jest meczace w tej fazie dlatego staram sie unikac dlugich dialogow oraz w ustach czucie jest jeszcze nie pelne dlatego czasem potrafi cos "ulac sie: :-). Oczywisce arnika w zelu, arnika w drazetkach, oraz dreanze limfatyczne stosuje ale czy to dziala bardziej na psychike niz realnie wspomaga spadek ochuchlizny to przyznaje sie ze nie wiem. Mam jeszcze masaze ale to bardziej w celu eliminacji bolu w stawie zuchwowym...

/T
Tomwin

Opuchlizna

Postprzez Sandra301291 » 12 listopada 2016, godz. 09:23

Hej operacje mialam 8 listopada. Naczytalam siecwczesniej roznych blogow ale kazdy czlowiek inny...u wiekszosci po wyjsciu z dnia na dzien coraz lepiej a u mnie gorzej opuchlizna ogromna pojqwila mi sie wczoraj a za 3 dni mam wizyte kontrola... Ta opuchliznacstrasznoe boli i jest ciezka boli mniectezcglowacprzez nią i uszy...doctegocod wczorajcna calych ustach mam zimno naczimnie i nawet otworzyc ust nie moge tak boli...mysle ze od poniedzialku tzn po jutrze zacznie byc lepiej? Muslicie? Ze e koncu musi sie polepszac? Pocieszcie bo takiego czegos nie spodziewalam się
Sandra301291

Opuchlizna

Postprzez klara125 » 12 listopada 2016, godz. 11:42

Sandra301291 wiadomo, każdy organizm jest inny. Jednak ta operacja to poważna ingerencja. Ja miałam taką opuchliznę, że przez 3 dni na oczy nie widziałam. Jak wyszłam do domu to dodatkowo smarowałam sobie maścią MAXIBIOTIC COLD. I z dnia na dzień opuchlizna się zmniejszała, może też spróbuj? Mnie też bolała głowa i uszy przez opuchliznę. ób sobie lodowe okłady (ja kupiłam sobie w aptece takie woreczki co się zamraża) i przykładaj :) Mi to pomogło, może Tobie też pomoże. Powodzenia! Z dnia na dzień będzie coraz lepiej, zobaczysz :)
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Opuchlizna

Postprzez Sandra301291 » 24 listopada 2016, godz. 14:04

Dzieki juz jest dobrze. Jestem 3 tyg. Po i nic mnie juz nie boli oprócz śrubek. Opuchlizna niestety nadal jest i juz mnie denerwuje jeden polik taki drugi taki druuga broda hehe ciagle czekam az zejdzie. Oklady z kapusty niestety nic nie dały.

-- 2 grudnia 2016, godz. 19:51 --

Wezcie mnie pocieszcie bo niewiem co myslec. Prawa strona twarzy kosc zuchwy widac i czuc normalnie a w lewej nie ma...ledwo co czuc...kosc ale nie widac...i druga broda..to opuchlizna prawda?! Jestem prawie 4 tyg po operacji...
Sandra301291

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu