Domykanie ust

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Domykanie ust

Postprzez Tula » 30 września 2011, godz. 22:46

Ohh co ja widzę :D Jakże ciekawy temat :D Chyba wypada żebym coś powiedziała :D
dex-adam napisał(a):Podobny problem do Twojego ma Tula.

Oł jeah^^
xyz napisał(a):Czy gdy macie zaciśnięte zęby dodatkowo musicie na siłę zaciskać usta (wargi) żeby były zamknięte czy może automatycznie przy zaciśniętych zębach wargi same się ładnie układają i nie trzeba nic dociskać?

Muszę dociskać i to bardzo.
xyz napisał(a):Jak mam zaciśnięte zęby to wargi są rozchylone na ok 5 mm i wtedy broda ładnie wygląda (jak u normalnego człowieka), nic mi sie nie marszczy i nie ciągnie.

Ja mam rozchylone na jakiś 1cm, może trochę więcej.
xyz napisał(a): Aby zamknąć usta muszę dociągnąć dolną wargę do górnej (górną też poruszam ale to chyba jest normalne) wtedy napinają się mięśnie i broda brzydko się marszczy do tego dochodzi uczucie ciągnięcia. To dobrze widać z profilu: gdy usta są rozchylone broda ma dobry kształt a gdy usta są zamknięte skóra jest napięta, pomarszczona a broda spłaszczona.

No identycznie, jakbym czytała swoje wpisy :D
xyz napisał(a):mam nadzieje że nie jest to efekt źle składających się kości czy czegoś innego.

U mnie jest to efekt źle składających się kości, ale u Ciebie niekoniecznie.
xyz napisał(a):Czy gdy macie zaciśnięte zęby i zamknięte usta dolna warga zakrywa wam górne zęby?

Zakrywa tak do połowy.
xyz pokaż swoje zdjęcie cefalometryczne^^Możesz wysłać mi na pw jak nie chcesz tu;)
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Domykanie ust

Postprzez kasztanowa » 1 października 2011, godz. 09:33

Tula napisał(a):U mnie jest to efekt źle składających się kości, ale u Ciebie niekoniecznie.

Ale to powiedział Ci jakiś lekarz? Bo nic nie pisałaś, żebyś szła do jeszcze innego.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Domykanie ust

Postprzez Tula » 2 października 2011, godz. 19:36

kasztanowa napisał(a):Ale to powiedział Ci jakiś lekarz? Bo nic nie pisałaś, żebyś szła do jeszcze innego.

Nie szłam do nikogo innego.
Ja to po prostu wiem. Tak, jak wiedziałam po pierwszej operacji, co jest nie tak. Nikt mi tego nie powiedział. Mój pierwszy chirurg upierał się, że trzeba obciąć podbródek, a ja i tak wiedziałam, że to górną szczękę trzeba zrobić. I miałam rację. Teraz też mam rację. To widać, jak kości ciągną skórę i przez to usta się nie domykają.
Tula

Domykanie ust

Postprzez xyz » 3 października 2011, godz. 11:39

Tula napisał(a):xyz pokaż swoje zdjęcie cefalometryczne^^Możesz wysłać mi na pw jak nie chcesz tu;)

Nie mam zdjęć, wszystko zostało u chirurga. Chcę zrobić tomografię ale mam problem ze zdobyciem skierowania.

Tula napisał(a):To widać, jak kości ciągną skórę i przez to usta się nie domykają.

Coś w tym jest. Ja trochę mam krzywą szczękę, jedna strona minimalnie jest w górze. Przed operacją pewnie nikt nie zwrócił na to uwagi (ja również) bo ze względu na zgryz otwarty tego nie było widać (zgryz oparty był na 1,5 szóstki). Dopiero gdy zobaczyłam siebie po operacji a dokładnie szynę to trochę się przestraszyłam że ona jest założona na ukos. Jeden lekarz któremu mówiłam o tym powiedział że być może mam ją krzywo założoną. W domu przykładałam sobie paski do szczęki, tak jak była założona szyna no i jest trochę krzywo.
Mówiłam chirurgowi że mam krzywą szczękę a on na to "....ale zgryz jest prosty, wszystko jest dopasowane".
Przed operacją ze względu na zgryz otwarty moja broda bardzo się marszczyła. I tego najbardziej nie lubiłam w swoim wyglądzie. Po operacji zdecydowanie mniej się marszczy ale nadal nie jest tak jak trzeba czyli normalnie. Na ostatniej wizycie chirurg powiedział że za pare lat powinnam mieć operacje brody (wydłużenie)bo gdy zacznie wiotczeć skóra będę gorzej wyglądać tylko że po rozchyleniu ust moja broda jest idealna, nic w niej nie trzeba zmieniać, tylko teraz muszę wszystko napinać bo coś jest nie tak.

Czy gdy macie zaciśnięte zęby i zamknięte usta, linia między wargami jest prosta? Mi robi sie półokrągła.
xyz

Domykanie ust

Postprzez Tula » 3 października 2011, godz. 18:39

xyz napisał(a):Nie mam zdjęć, wszystko zostało u chirurga.

Szkoda, bo na prześwietleniu widać zazwyczaj czy to kości tak skórę ciągną. Np. u mnie widać.
xyz napisał(a):Mówiłam chirurgowi że mam krzywą szczękę a on na to "....ale zgryz jest prosty, wszystko jest dopasowane".

Muhahahahah. Operował Cię może Jagielak? :lol: :lol: :lol:
xyz napisał(a):Czy gdy macie zaciśnięte zęby i zamknięte usta, linia między wargami jest prosta? Mi robi sie półokrągła.

Nie jest prosta. Mogę nawet pokazać: Obrazek
I niech mi ktoś k*rwa spróbuje powiedzieć, że jest dobrze :]
Tula

Domykanie ust

Postprzez dex-adam » 3 października 2011, godz. 18:49

Tula napisał(a):I niech mi ktoś k*rwa spróbuje powiedzieć, że jest dobrze

Jest dobrze, ale i tak wiesz swoje....

pzdr
adam
Aparat, góra dół: 28.06.2010
Wada: Retrognacja, zgryz prosty
Operacja: jednoszczękowa, 30.11.2010, CMD
Orto: A.J. Chirurg: M.J.
Zdjęcie aparatu: 3.10.2011

-------------
http://picasaweb.google.com/progenicy/D ... ocked=true
dex-adam

Domykanie ust

Postprzez kasztanowa » 3 października 2011, godz. 19:03

Tula napisał(a): xyz napisał(a):Czy gdy macie zaciśnięte zęby i zamknięte usta, linia między wargami jest prosta? Mi robi sie półokrągła.

Nie jest prosta. Mogę nawet pokazać:

Ech...
Najpierw pokażcie mi człowieka, który ma prostą linię. Chyba żaden normalny nie ma... Dużo rysuję na zajęciach i chyba by mnie zbili za taką prostą linię na twarzy człowieka :] Sory Tula, ale nie jesteśmy z drutu.
Moja nie jest prosta. Mogę nawet pokazać:

Obrazek

Nawet jeszcze gorzej niż u Tuli :]
xyz, wnioskuję po sobie, że to chyba nie jest jakiś specjalny wyznacznik. Nawet przed operacją podobnie miałam opadnięte kąciki jak teraz, a wtedy jeszcze miałam problemy z domykaniem ust.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
Dziennik leczenia
kasztanowa

Domykanie ust

Postprzez Tula » 3 października 2011, godz. 19:10

Ale mnie nie obchodzi to, czy ta linia jest prosta, czy krzywa, może być nawet k*rwa na skos, bylebym tylko mogła domknąć te usta. Tylko o to mi chodzi :P
Tula

Domykanie ust

Postprzez kasztanowa » 3 października 2011, godz. 19:23

Tula napisał(a):Ale mnie nie obchodzi to, czy ta linia jest prosta, czy krzywa, może być nawet k*rwa na skos, bylebym tylko mogła domknąć te usta. Tylko o to mi chodzi :P

Nie, chodziło Ci o to, że skoro jest krzywa, to nie jest dobrze. Nie badam, czy masz problemy z domykaniem ust.
Dziennik leczenia
kasztanowa

Domykanie ust

Postprzez Tula » 3 października 2011, godz. 19:35

kasztanowa napisał(a):Nie, chodziło Ci o to, że skoro jest krzywa, to nie jest dobrze. Nie badam, czy masz problemy z domykaniem ust.

Hmm...Chodziło mi o to, że u mnie też jest krzywa, tak jak u xyz :P
Ehh naprawdę nie mogę się dzisiaj z nikim dogadać, nawet z Tobą :D
Tula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu